Bayburt Diyanet Sen’den Adnan Oktar hakkında suç duyurusu

Diyanet Sen Bayburt İl Temsilcisi İlhan Kelleci, yaptığı programlarda İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan Adnan Oktar ve sahibi olduğu A9 kanalı hakkında Bayburt Adliyesine suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Bayburt Diyanet Sen’den Adnan Oktar hakkında suç duyurusu
Bayburt Postası - Diyanet Sen Bayburt İl Temsilcisi İlhan Kelleci, yaptığı programlarda İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan Adnan Oktar ve sahibi olduğu A9 kanalı hakkında Bayburt Adliyesine suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Suç duyurusunun ardından gazetemize açıklamalarda bulunan Kelleci, “Öncelikle kahraman ordumuzun Afrin’de başlattığı harekatın başarı ile sonuçlanması için Rabbimizden ordumuzu muvaffak kılmasını temenni ediyoruz. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dilerken kahramanları yetiştiren ailelerine sabır ve metanet diliyoruz. Bu çetin günlerde maalesef biz millet olarak İstiklal mücadelesi verirken bazı mahfiller bu mücadeleyi akamete uğratmak istercesine suni gündemler oluşturma peşindedir.” dedi.

“A9 kanalına duyarlı Müslüman ailelerden tepkiler her geçen gün çığ gibi artmaktadır”

İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıktığını ve Müslümanlar tarafından verilen tepkinin her geçen gün arttığını dile getiren Kelleci, “İslam’ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açık iken İslam dininin, Yahudi ve Hristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir durum değildir. Bu nahoş durumu normalmiş gibi sunmanın arka planında kimlerin olduğunu tahmin etmekle birlikte İslam ahlakının sınırlarını zorlayarak nahoş tutumları toplumda yaymak adına gösterdiği çaba, kimsenin gözünden kaçmamakta ve oynanan oyunun herkes farkındadır" diye konuştu.

“Diyanet hangi mantıkla bütçeden istisna olabilsin?”

Oktar’ın geçtiğimiz günlerde Diyanetle ilgili yaptığı açıklamalara sert tepki gösteren Kelleci, “Müslümanların gözünün içine baka baka milli ve manevi değerlerimizi aşağılayan Adnan Oktar’a tepki konulduğunda ise ahlaksız ifadelerle bu milletin güzide kurumu Diyanet’i hedef alarak aklınca cevap vermeye çalışmakta, Diyanet’in ve alimlerin halk nezdinde itibarını zedelemeye çalışmaktadır. Adnan Oktar Diyanet’in gelirlerine gelince aklına İslam gelmekte; ama kendisi eleştirildiğinde,  özgür bir devlette herkesin yaşamına olduğu kadar kendi yaşamına saygı duyulması gerektiğini vurgulamaktadır. Soruyoruz Adnan Oktar’a senin nahoş görüntülerin özgürlükle  meşru oluyor da  devletin anayasası ve ekonomik yapısı  üzerine kurulu olan bir devlet anlayışında Diyanet hangi mantıkla bütçeden istisna olabilsin? Veya bu durum salt Diyanet’in sorunu mu ki burada Diyanet suçlanıyor?” ifadelerini kullandı.

Kelleci açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“İsrail’e sevgi gösterisinde bulunan Adnan Oktar İsrail ve Hristiyan memleketlerdeki Dini Kurumların bütçelerine de aynı mantıkla bakıyorsa buna ancak gülünür. Her defasında siyonizmin önderlerini kendilerine kardeş ilan eden, İsrail’e hayranlığını tehditkar bir üslupla dile getiren Adnan Oktar’ın İsrail’e gösterdiği saygının en azından yarısını ekmeğini yediği ülkenin kurumlarına ve  İslam dininin temsil edildiği nezih bir kurumu olan Diyanet’e göstermesini kendisinden bekliyoruz.

İslam’a ve insanlığa hizmetkar olan, yüce dinimizin hizmetkarları için kullandığı alçakça cümleleri kendilerine iade ediyor, kurmuş olduğu kerhane içerikli ifadenin kendisine has bir yaşam şekli olduğunu hatırlatarak dünyayı kendi penceresinden görüp algılamamasını tavsiye ediyoruz.

Yayın özgürlüğünü halkın değerlerine saldırı olarak gören bu kişinin yapmış olduğu talk şovlar ne İslam’a, ne de bu ülkenin insanına fayda vermediği, kadim geleneği olan İslam’ın bu tür manipülasyonlarla dejenere edilmeyeceği açıktır. 

Süslü ifadeler, hipnoz yöntemleri, çağdaş algı operasyonları ve tehditlerle gençlerimizi kendi menfaatlerine alet eden kurgulanmış her tür yapılardan  rahatsız olduğumuzu ilan ederek bu tür yapılara karşı var gücümüzle mücadele edeceğimizi deklere ediyoruz. 

İslami değerler üzerinde yıllardır yaptıkları tahribat yetmiyormuş gibi kendi rezil hayatlarını örtbas  etme adına ülkemizin dini, manevi, insani, ahlaki ve kültürel hayatını ayakta tutan din görevlileri ve bağlı oldukları kurum, Diyanet hedef alınmıştır.

Ahlaksızca, sınırsızca ve arsızca din görevlilerine iftira atılmış, içlerindeki kin, zehir olup kamuoyunu yanıltma, toplumu ifsat etme faaliyeti olarak dışarı akmıştır.

Diyanet’in bu fasid yapılara geçit vermeyen halinden rahatsız olan bir takım yapıların uzantısı olan Adnan Oktar’ın ne yapmaya çalıştığının farkındayız.

Bu bir kalkışmadır. İslam’a ve insanlığa karşı isyandır

Bunlar; dilleri zehirli, yürekleri zincirli, beyinleri uyuşturulmuş, mankurtlaştırılmış bir ruh hali ile Müslüman Anadolu halkından ve tarihinden intikam alma uğruna kurulan gizli ajandalı organize örgütlerdir.

İnsanları Kur’ân ve Sünnet’ten ayırma faaliyeti yürüterek halk arasında fitne çıkarıp güzide kurumlara ve alimlere karşı halk nezdinde bilinçli ve sinsi bir değersizleştirme faaliyeti yürütüldüğünün farkındayız.

Hakimlerimizden ve savcılarımızdan talebimiz odur ki, İslam dininin genleriyle oynayan, halkın değerlerini bile bile aşağılayan, toplumda kin ve nefretin yaygınlaşmasına yol açan, devletin kurumlarına salya sümük saldıran, ahlaksızlığı fikir özgürlüğü diye servis eden bu şer unsurların İsrail ve FETÖ hayranlığı dahil arkalarında var olan güçler ve ekonomik beslenme kaynakları araştırılsın ve hak ettikleri ceza kendilerine verilsin.

Diyanet-Sen Genel Merkez ve 81 şubemizle birlikte eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulunduk ve konunun takipçisi olacağız."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Başka iş yok 4 yıl önce

anadolu yakası bayburt platf.ist farkınız yok. Ahlak dersi vermeyin. Farkınız yok diyorum. Bu ülkede 45 çocuğa tecavüz edilirken sesiniz çıkmadı. Kamu arazileri yağmalanırken sesiniz çıkmadı. Ali Ağaoğlu "İstesem tüm İstanbuldaki kadınları yatağa atarım" derken sesiniz çıkmadı. Cengiz inşaatin sahibi tüm milletin mahremine dolu dolu küfrederken sesiniz çıkmadı. Bunlar Ahlaka uygundu birtek Adnan Oktar değildi öyle mi?
Geç arkadaşım geç.
Herkes olmuş Adnan Oktar. Yada herkesin içinde yaşar olmuş bir Adnan Oktar

Avatar
Başka iş yok 4 yıl önce

Başka bir işiniz yok ki zaten. sacma sapan konularla ugraşın, abuk,subuk bildiriler yayınlayın. Zaten bu ülkenin her şey mükemmel bir Adnan ve Kedileri ahengi bozuyor. Bir de sol elle yemek yemenin şeytani tarafı
Hiç bir farkınız yok. Adnan Oktar dan bir farkınız yok. Onun kedileri var sizin koyunlarınız.
Kedi kediye koyun koyuna
İdare edin gidin işte

Avatar
Ulubatlı 4 yıl önce

Bu Adnan oktar şarlatanı Dinimize fitne sokmak için görevlendirilmiş aynı feto gibi onun başka bir versiyonu olduğunu yenimi anladınız? bu açıklamalar keşke daha önce yapılsaydı. Bu haşhaşiler boş durmuyor bir kanalı ele geçirip dilediği gibi Dinimiz hakkında atıp tutan bir misyon üstlenmişler.Bir bakıyorsunuz Cumhurbaşkanımızı eleştiriyor bir bakıyorsunuz yere göge sığdıramıyor.Rahmetli Erbakanı Türkeşi Devlet bahçeliyi övüyor bunu da niye yapıyor kendilerine bir şey olmasın zarar gelmesin diye sonra yanındaki boyalı badanalı kadınlarla alem....Bu kişi neye hizmet ediyor hala anlamayanlara kanalında gösterilen programların içeriği mehdi üzerine kurulu yayınlarla da süsleniyor.Allah aşkına feto gibi Alpaslan Kuytul ve adnan oktarı'da terörist listesine alınmasını sağlayın.Ülkemizde ajan haşhasi, vatan haini,terörist furyası aldı başını gidiyor. bunun önüne Adaletimizin el atması lazım.yargılayın gereken cezayı verin bu Millet ne çektiyse bu bukalemin gibi her renge girenlerden çekti.

Avatar
Avare 4 yıl önce

Boş işlerle uğraşacağınıza müslümanlara dini bilinç verin

Avatar
anadolu yakası bayburt platf.ist. 4 yıl önce

başka iş yok diye diye ,ahlaki çöküntü başlıyor,adnan oktarı kınıyor,gereken cezanın verilmesi arzumuzdur.diyanet sen derneğini tebrik ederiz.