Resim, Hikaye ve Şiirde “Özüm Sözüm Dede Korkut” Yarışması Sonuçlandı

İstanbul ve Bayburt’taki tüm ortaokul ve liselerde yapılan “Özüm Süzüm Dede Korkut” temalı Türkiye Yüzyılında Dede Korkut’un İzinde Resim, Hikâye ve Şiir yarışması sonuçlandı.

Resim, Hikaye ve Şiirde “Özüm Sözüm Dede Korkut” Yarışması Sonuçlandı

Bayburt Postası - İstanbul’daki Bayburt derneklerinin düzenlediği, İstanbul’da ve Bayburt’ta tüm ortaokul ve liselerde yapılan “Özüm Sözüm Dede Korkut" temalı Türkiye Yüzyılında Dede Korkut’un izinde Resim, Hikâye ve Şiir yarışması sonuçlandı.

Jürinin titizlikle gerçekleştirdiği değerlendirmenin ardından İstanbul'dan 18, Bayburt'tan 18 öğrencinin eserleri ödül almaya hak kazandı. Dereceye giren eser sahiplerine 20 Aralık 2023 tarihinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan Dede Korkut Gençlik Şöleninde ödülleri takdim edilecek.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen değerlendirme komisyonu şu isimler yer aldı:

İsmail Türk, Zeynep Kalender, Hacı Ali Çömlek, Ali Baylan, Abdullah Köse, Galip Özmen, Ahmet Güler, Erol Eren, Gamze Aktaş, Samet Ankaralıoğlu, Tuba Kaya, Tuncay Cüre, Hakan Memur, Emre Kılıç, Hamza Öztürkçü, Perihan Sarıkabak, Elif Aygün, Yasemin Sert, Durdane Eldemir, Feray Aktu, Feride Kadak, Gözde Alataş, Muhterem Adıgüzel, Halil Emre Apak, Ercan İliş, Akın Mert Üstüner, Ülkü Şahin Kaykı.

İstanbul'dan ödül alan öğrenciler ve okulları şöyle: 

Ortaokullar Arası Resim Yarışması
1. Canan Koçak, Avcılar İnönü Ortaokulu
2. Busenaz Öğel, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu
3. Armin Karaca, TEB Ataşehir Ortaokulu

Ortaokullar Arası Hikâye Yarışması
1. Nehir Yanık, İMKB Yavuz Sultan Selim ortaokulu
2. Havva Nur Işık, Ali Koray Ortaokulu
3. Alya Daren Sobacıoğlu, Silivri Oraokulu

Ortaokullar Arası Şiir Yarışması
1. Emir Mete Kandemir, Şehy Şamil İmam Hatip Ortaokulu
2. Havvanur Tan-Ali Koray Orta Okulu
3. Derin Güz,Taki Mehmet Akif Ortaokulu

Liseler Arası Resim Yarışması
1. Merve Yılmaz, Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi
2. Sedanur Madenci, Abdulkadir Meragi Güzel sanatlar Lisesi
3. İlayda Sağlam, Şehit Yüzbaşı Yusuf KenanMtal

Liseler Arası Şiir Yarışması
1. Elanur Esin Şen, Anadolu Lisesi
2. Serbülent Sinay, Galata Mtal
3. Oğuz Efe Koçak, Semiha Ayverdi Anadolu Lisesi

Liseler Arası Hikâye Yarışması
1. Ayşegül Dursun, Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi
2. Medine İşçi, Şehit Onbaşı Murat Şengöz Anadolu İmam Hatip Lisesi
3. Victoria Azra Yiğit, Behiye Dr.Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi


 
Bayburt'ta ödül alan öğrenciler ve okulları ise şöyle: 

Ortaokullar Arası Resim Yarışması
1. Melike Ahsen Ünalan, Bilim Sanat Merkezi
2. Elif Sıla Narman, Mev. Konursu İmam Hatip Ortaokulu
3. Necibe Akarsu, Şehitler Ortaokulu

Ortaokullar Arası Şiir Yarışması
1. Çetin Mert Özdal, Bayburt Ortaokulu
2. Ahmet Yasir Fırat, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
3. Zelal Çalyan, Sancaktepe İmam Hatip Ortaokulu

Ortaokullar Arası Hikâye Yarışması
1. Alperen Affan Çakmak,Şehit Recep Eşiyok Ortaokulu
2. Zeynep Hasanov, Şehitler Ortaokulu
3. Erva Karateke,Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

Liseler Arası Resim Yarışması
1. Hacer Arıcıoğlu, Milli İrade Anadolu Lisesi
2. Asude Aydın, Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi
3. Yasin Kılıç, Bayburt Fen Lisesi

Liseler Arası Şiir Yarışması
1. Emir Buğra Tepir, Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesi
2. Sehersina Durmuş, Milli İrade Anadolu Lisesi
3. Muhammet Emir Oraç, Bayburt Lisesi

Liseler Arası Hikâye Yarışması
1. Mustafa Taner, Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
2. Naimenur Aydeniz, Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi
3. Zeliha Gün, Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
manidar 3 ay önce

teşekkürler