İl Genel Meclisi'nde Şubat ayı toplantısı

Bayburt İl Genel Meclisi’nin Şubat Ayı Olağan toplantısı Vali Ali Hamza Pehlivan'ın katılımıyla gerçekleşti.

İl Genel Meclisi'nde Şubat ayı toplantısı
Bayburt Postası - Bayburt İl Özel İdaresi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantı öncesi İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi’yi ziyaret eden Vali Pehlivan, İl Özel İdare yatırımları hakkında değerlendirme ve bilgi alışverişinde bulundu.

Vali Pehlivan ziyaretin ardından Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na katıldı. Toplantı açılışında meclis üyelerini selamlayan Vali Pehlivan toplantının hayırlara vesile olmasını temenni etti. Vali Pehlivan 2018 yılı ve öncesinde sundukları hizmetler dolayısıyla İl Genel Meclisi’ne teşekkür ederek, “İl Genel Meclisimiz İlimizin geneliyle ve özellikle de köylerimizle ilgili konuların ele alındığı konuşulduğu, değerlendirildiği ve düşünce ve görüşlerin açıklıkla ifade edildiği bir ortam. Siz değerli Meclis Üyelerimiz bu bağlamda mesai harcıyorsunuz. Belli bir takvim doğrultusunda hem bütçe dâhilindeki konuları hem de yıl içerisinde doğan ihtiyaçlara göre belirlenen iş ve hizmetlere yönelik çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz. Bu süreçte diğer birimlerimizin hizmetlerinin daha akıcı daha verimli bir şekilde sürdürülmesine katkı sağlıyorsunuz. Bütün bunlar belirli bir emek gerektiriyor. Bu doğrultudaki emekleriniz, gayretleriniz ve katkılarınızdan dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Bütçe imkânlarına ek olarak sağlanan ödeneklerle 2018 yılı çalışmalarını belirli bir takvime göre gerçekleştirdiklerini dile getiren Vali Pehlivan, “2017 yılı köylerimizdeki içme suyu problemlerinin çözümüne yönelik çalışmalar gerçekleştirdik. 2018 yılında ise yol ve köy içi düzenlemelere ağırlık verdik. Tabi bu süreçte özellikle 2018 yılının ikinci yarısında ülkemizin bir çok alandaki kalkınma ve gelişme hamlelerini baltalamaya çalışan bir takım şer odakları ekonomimize yönelik spekülatif ataklarla dalgalanmalara sebebiyet verdi. Fakat Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, ilgili Bakanlıklarımız ile resmî veya özel kurum ve kuruluşların katkılarıyla ekonomik parametreler iyileşmeye başladı ve stabil hale geldi. Yaşanan zorluklara rağmen geçtiğimiz yıl diğer hizmetler yanında İl Özel İdare hizmetleri açısından da oldukça verimli geçti. Mevcut kaynakları ilgili ekiplerimizle en verimli şekilde kullanmaya çalıştık. Özel İdaremizin kendi imkânları ötesinde Bakanlıklarımızın sağladığı destekleri etkin bir şekilde yatırıma dönüştürmeye çalıştık. Hedeflerimize yüzde yüz ulaşamasak da o sıkıntılı dönemde beklentilerimizin üzerine çıktık. Bu süreçte özveriyle çalışan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Vali Pehlivan süreç içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçlarla da karşı karşıya kalındığını dile getirdiği konuşmasında şunları söyledi: “Bahse konu ihtiyaçları giderme gayreti içerisinde olduk. Bu süreçte sizlerin gösterdiği işbirliği ve dayanışma önemliydi, hassasiyetinizden dolayı teşekkür ediyorum. Malumunuz amacımız tabiri caizse üzüm yemek, vatandaşlarımıza hizmet sunmak. İşte bu işbirliği tezahür ettiği zaman verimli hizmetler yapılıyor. Bayburt İlimizde alt yapı hizmetleri kapsamında birçok sorun çözüme kavuşturuldu. Elbette ki; Muhtarlarımızla bir araya geldiğimizde ya da köy ziyaretlerimiz esnasında yeni talepler gündeme geliyor. Tüm bunlar yaşamın bir gerçeği. Süreci takip edip yaptığımız işlerin kontrolünü, bakımını, onarımını gerçekleştirdiğimizde yatırımlarımız daha uzun ömürlü olacaktır. İl Özel İdaremiz bünyesinde diğer kurumlarımız adına da birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Malumunuz Arpalı Beldesi’nde yapılacak olan askeri kışla projesinin kamulaştırma çalışmaları, imar planları, sondaj işlemleri İl Özel İdaremiz bünyesinde gerçekleştirildi. Bahse konu alan üzerinde inşaat çalışmalarına başlanmasının önünde her hangi bir engel kalmamış durumda. Mevcut kışla içindeki tabur binası da Özel İdare bünyesinde yapıldı. Bunların yanı sıra İl Özel İdaremiz bünyesinde okul binalarının, yurtların, spor salonlarının yapımı gerçekleştiriliyor. Bu alandaki yatırımların büyük bir kısmı tamamlandı geri kalan yatırımlar da önümüzdeki süreçte inşallah tamamlanacak. İmkanlar ölçüsünde tarım, sağlık, kültür, turizm, gençlik spor hizmetlerini de desteklemeye çalışıyoruz. Bu yıl mevsim şartları itibariyle Özel İdare ekiplerimiz karla mücadeleye yoğunlaştı ve bu çalışmalar neticesinde köy yollarımız etkili yağışlara rağmen kısa sürede açıldı."

Karla mücadele çalışmalarının önceki yıla göre daha yoğun gerçekleştiğine dikkat çeken Vali Pehlivan, “Etkili kar yağışının beraberinde getirdiği olumsuzlukları bertaraf etmek konusunda ekiplerimizin özverili çalışmaları neticesinde büyük problemler yaşamadık. İlgili arkadaşlarımıza bu vesileyle teşekkür ediyorum. Gerçekten çok yoğun bir tempoda gece gündüz bu çalışmaları devam ettirdiler.” diye konuştu.

Sözlerine İl Genel Meclis Üyeleri’ne teşekkür ederek son veren Vali Pehlivan toplantının başarılı hizmetlere vesile olmasını temenni etti.

İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi ise Vali Pehlivan’ı ağırlamaktan onur ve mutluluk duyduklarını kaydederek meclis çalışmalarına ilişkin beklenti ve önerilerini dile getirdi.

Toplantıya İl Genel Meclis Üyeleri, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayrettin Koçyiğit,Genel Sekreter Yardımcıları ile diğer ilgililer katıldı. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.