Rektör Coşkun, Bayburt Basını ile bir araya geldi

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Rektör Coşkun, Bayburt Basını ile bir araya geldi

Bayburt Postası - Bayburt Üniversitesi Bâbertî Külliyesi'nde gerçekleştirilen programa Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, rektör yardımcıları Prof. Dr. Hanefi Bayraktar, Prof. Dr. Metin Uçurum, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Murat Okutmuş ile Bayburt’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları katıldı.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, gerçekleşen program öncesinde; “Günümüz bilgi çağının önemli mesleklerinden birini icra eden ulusal ve yerel medya mensupları takdire şayan bir özveri ile görev yapmakta ve kamuoyunu aydınlatmaktadır. İnsan hak ve özgürlüklerinin en temel unsurlarından biri olan haber alma hürriyetinin sağlanmasında görev üstlenen ve bu görevi zor koşullarda, kısıtlı imkânlarla fedakârca yerine getiren siz değerli basın mensuplarını kutluyorum. Bu vesile ile görevi başında hayatını kaybeden basın mensuplarını da rahmetle anıyorum.” dedi.

Bayburt Üniversitesi'nin 2013-2021 yılları arasında gösterdiği önemli gelişim ve şehre katkıları açısından genel bir değerlendirmenin de yapıldığı programda bazı açıklamalar yapan Rektör Coşkun, Bayburt Üniversitesi'nin gerek akademik gerekse fiziksel anlamda bugüne kadar göstermiş olduğu gelişimi, pandemi sürecinde gerçekleştirilecek olan eğitim modelleri, önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi planladığı proje ve çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Bayburt Üniversitesinin bütün birimleriyle, ihtiyaç duyulan her alanda şehrin hizmetinde olduğuna değinen Rektör Coşkun, Bayburt Üniversitesi'nin kendi akademik çalışmalarında olduğu gibi her alanda Bayburt’a değer katacak çalışmaları da yürüttüğünü ve bundan sonra da yürüteceğini dile getirdi.

Bayburt Üniversitesi'nin artık kendi kendine yetebilen bir üniversite halini aldığı vurgulayan Rektör Coşkun, 2008 yılında kurulan ve bu anlamda genç bir üniversite olan Bayburt Üniversitesi'nin akademik ve fiziki anlamda da her geçen yıl büyüdüğüne dikkat çekti. Bayburt Üniversitesi'nin yaklaşık 14 bin öğrencisi, 450 akademik, 224 idari personeli ve 182 sürekli işçisiyle her geçen gün büyüyen ve gelişen bir üniversite olduğunu söyledi.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, gerçekleştirilen programa katılımlarından dolayı Bayburt’ta görev yapan tüm ulusal ve yerel medya mensuplarına teşekkür etti.

Bayburt Üniversitesi'nin, basın camiası açısından da önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Murat Okutmuş ise Bayburt Üniversitesi'nin her geçen gün gelişimini yakından takip ettiklerini belirterek aynı zamanda Bayburt Üniversitesi'nin her alanda Bayburt’a sunduğu katkıların da oldukça önemli olduğunu vurguladı. Başkan vekili Okutmuş, Bayburt’ta görev yapan medya mensuplarının güzel bir sohbet ortamında bir araya gelmesine vesile olan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’a samimi misafirperverliği için teşekkür etti.

Gerçekleştirilen program kapsamında, Bayburt Üniversitesi tarafından Bâbertî Külliyesi'nde yakın zamanda hizmete alınan ‘Bilgi Evi’nin de basın mensuplarıyla birlikte ziyaret edilmesinin ardından programa katılan tüm basın mensuplarına Bayburt Üniversitesi yeni yayınlarından olan ‘Tarihi ve Kültürel Varlıklarıyla Bayburt’ ve ‘Bayburt’taki Türbe ve Ziyaret Yerleri’ kitapları ile ‘Dünden Bugüne Bâbertî Külliyesi’ kataloğu hediye edildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bayburt 1 yıl önce

yerel basındaki 2013-2021 kıyaslamasını gördüm. Demek ki yapılınca oluyormuş. Ayrıca Bayburt'tan bir şey olmaz diyenlere de yapılanlar bir nebze fikir dünyalarını değiştirir.hocam tebrikler.

Avatar
dusunur69 1 yıl önce

hocam tebrik ediyoruz. Ayrıca cuma namazına baberti kulliyesindeki camiiye gittim. baberti giriş-çıkış kapısında trafik polisleri trafiği yönlendiriyor. Aynen şunu dedim:hoca hakkaten Şehir Kurmuş.

Avatar
Beyrek 1 yıl önce

Mehmails denen arkadaş. Senato karar aldı mühendislik fakülteleri kapatılıyor. Asıl sen nereden biliyorsun. Yazdıklarımın arkasındayım. Bilip bilmeden itham da bulunmayalım.

Avatar
Mehmails 1 yıl önce

Rektörden Allah razı olsun, bayburda katkıları büyük. Beyrek dene arkadaş gelişmeleri görmezden gelme, mühendislik fakültesi ağzına kadar dolu, sırf eleştiri için eleştirme. Arıcılıkda destekleniyor. Ya sev ya terket.

Avatar
Beyrek 1 yıl önce

Sayın Rektör Bey, Mühendislik Fakültesi kapanıyor. Bir çare bulalım. Her şey tablolardaki gibi değil. Bu noktada Bayburt un gelişimine uygun bölümler açılırsa şehirde öğrenci olarak besleyecektir mühendislik bölümlerini. Gıda-Makine-Endüstri-İnşaat bunlar Bayburt için alanı olmayan bölümler. Bayburt un kalkınmasına uygun akademik bölümler şart. Hayvancılık ve Hayvansal tarımla geçinen bir şehre kısmen de taş endüstrisi olan bir şehre sizce hangi bölümler gerekir ? Arıcılık noktasında derseniz şehir arıcılığı için lokal bir destek söz konusu. Bayburt ta Demirözü haricinde de arıcılık yapılıyor. Acizane görüşlerimdir. Yüz yüze de görüşmek isterim.