Kasap: "Tetikçi Milli Eğitim Müdürü"

4 yıl görev süresini tamamlayan ve havuza alınan okul müdürleri ile ilgili değerlendirme sonuçlarına tepkiler sürüyor.

Kasap:
Bayburt Postası - 4 yıl görev süresini tamamlayan ve havuza alınan okul müdürleri ile ilgili değerlendirme sonuçlarına tepkiler sürüyor. MHP MYK Üyesi Bekir Kasap, yazılı bir basın açıklaması yaparak süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu... 

İşte o açıklama: 

"Değerli basın mensupları ve çok değerli Bayburt’lu kardeşlerim;

Bugün sizlerle birlikte olmayı isteme nedenimiz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren öğretmenler ve onların her türlü ihtiyacını karşılayarak eğitim öğretim ve ortamlarını hazırlayan , sistemleri kuran yöneten ve yönlendiren okul   idarecilerimizdir.

Bildiğiniz üzere Milli Eğitim Bakanlığının son çıkarmış olduğu bir yönetmelikle 4 yılını doldurmuş bütün okul idarecilerinin görevlerine son verilmiş ve Türkiye genelinde 8000 okul müdürü görevinden alınmıştır. İlimizde ise 39 okul müdürünün görev süreleri dolmuş ve değerlendirme sürecine girmişlerdir. İlginçtir ki 39 idarecimizden sadece 13 tanesi yeterli görülmüş geriye kalan 26 okul müdürümüz yetersiz görülmüştür.

Türkiye genelinde yaptığımız incelemeler sonucunda değerlendirmeye giren okul müdürlerinin ortalama %45 ile %55 oranlarında başarısız olarak tespit edilmiş olmalarına rağmen ilimizde bu oran %70 civarındadır.

Buradan bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Bayburt gibi küçük bir ilde 39 okul müdürü içerisinde %70 başarısızlık tespit edildi ise bu okul müdürlerini 3 yıldır koordine eden sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz ve kadrosu, ki bu kadroda bulunan bir kişi hariç okul müdürlüğünü değerlendirmelerin de tamamen başarılı bulunmuştur; sizce kendilerini hangi kriterlere göre hala başarılı sayıp o koltuklarda oturabilmektedirler.

Değerli kardeşlerim bizim burada tek derdimiz geleceğimiz olan çocuklarımızdır. Yapılan bu değerlendirmelerin tamamında bizim önceliğimiz olan çocuklarımızın değil, tam aksine siyasetin önceliği olan daha farklı kriterlerin kullanıldığı konusunda en ufak bir şüphemiz yoktur. TETİKÇİ Milli Eğitim Müdürümüz bu durumu çeşitli ortamlarda da hiç çekinmeden itiraf etmiş ve bu durumlardan rahatsız olduğunu söyleyerek kendisini temize çıkarmaya çalışmıştır.

Her bulduğu fırsatta ve ortamda din tüccarlığını kimseye bırakmayan Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz bu yapmış olduğu ve yapmaya devam ettiği sendika ve siyaset tetikçiliği görevini hangi ayet veya hadise dayandırmaktadır.

Bu gelişmelerin sonunda şunu gördük ki;

Sağcısıyla, solcusuyla, ülkücüsüyle, milli görüşçüsüyle 100 yıllardır Anadolu’nun bu güzide topraklarında kardeş gibi yaşayan, aynı safta namaz kılan, aynı cenazede ağlayan, aynı düğünde oynayan bu insanlar iktidar ve iktidar Tetikçileri tarafından hem de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız üzerinde bölünmeye çalışılmaktadır.

Bu oynanan oyun çok tehlikeli bir oyundur. Hiçbir kriter olmadan sadece düşmanlık saçan bu sistem, bu sistemi kuranlarının başına yıkılacaktır. Allah (c.c) Nisa 58. Ayet'te buyuruyor ki: "Şu bir gerçek ki Allah, size emanetleri mutlaka ehline vermenizi, insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emreder. Gerçekten Allah, bununla size ne güzel öğüt veriyor! Şüphesiz Allah, işiten ve görendir.” diyor. Biz bu ve Allah’ın bize gönderdiği bütün ayetlere iman etmiş insanlar olarak ilimiz de siyaset ve onlara tetikçilik yapanları gaflet, delalet ve hatta ihanet içerisine düşmeden, Allah (c.c) Nisa 58. Ayette buyurduğu üzere uygun davranmaya davet ediyorum.

Allah’ın adaleti her zaman tecelli etmiş ve yine edecektir.
Saygılarımla.

Bekir Kasap
Milliyetçi Hareket Partisi MYK ÜYESİ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
murad 7 yıl önce

nisa suresinin mealini yazarak din üzerinden siyaset yapmak akpnin gizli planı ve yöntemidir. acaba türklük üzerinden siyaset yapmayı unutan bu zat aynı ayeti arapça okuyabilirmi. veya Kuran'dan herhangi bir tane ayet okuyabilirmi? bilmediği konu üzerinde konuşmak siyasetten başka bir şey olamaz.

Avatar
suret 7 yıl önce

okul müdürleri alınalı 15 gün oldu yeni mi aklınıza geldi acaba hem siz alınanlar için isim isim şuna iyi oldu buna da iyi oldu deyip şahsi kininizi ortaya koymadınız mı ? ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol.. riya ile kalkan abad olmaz. şahsınız yüzünden devlet bahçeli'ye olan sevgim azaldı. ne alaka myk olmak. davamıza yazık

Avatar
şahin turan 7 yıl önce

allah aşkına bırakın şu partinin yakasını, büyük emeklerle 100de 82 aldırdınız adamlara. bir dönüp aynaya bakınız acaba biz şu partiyi bıraksak başka yerde bırakın mykyı üye edermiler bizi diye bir düşünün. siz varken emin olun mhp türkiyede iktidar olsa bayburtta yine baraj altı kalır. birde alışmışsınız yazılı basın açıklamasına gittiniz mi o milli eğitim müdürünün yanına, sordunuz mu hiç ne oluyor diye. hiç bir kurumu ziyaret ettiniz mi insan içine çıktınız mı da ahkam kesiyorsunuz sadece internet üzerinden..

Avatar
mesut can 7 yıl önce

yorum yazmanında bir ahlakı bir şerefı olur ne yazdığını bilmeyen cahıller basit menfaatleriniz için beynınızı boşaltmış sınız haksızlığa zülüme boyun eğmiş basit basit insanlarsınız

Avatar
Cezmi 7 yıl önce

Başkan senin miadın doldu. Bu kadat başarısızlığa rağmen halen oradasın. Bırak bu işleri gençler yapsın. Açın artık bu hareketin önünü.

Avatar
hasan balta 7 yıl önce

beyınsız insanlara ne anlatsan boş ömrünce davar olmayı benimsemiş insanlar yorumdan ne anlar davarlığını gösterecektir

Avatar
Tamer kırmızıoglu 7 yıl önce

Arkadaşlar sadece şunu öğrenmek istiyorum yukardaki yazıyı okuyuptamı buyorumları yaptınız cevabınız evetse eger yazıyı yazan abimizin söyledigi şeylerde hiçmi haklı oldugu yerler yoK birazda oyöne dogru yogunlaşmamız gerekmiyormu.ALLAHA EMANET OLUN

Avatar
mekan 69 @murad 7 yıl önce

güdülmeye devam o halde