Polat: “Güzel havaları hizmete dönüştürüyoruz”

Bayburt Belediyesi mevsim normalleri üzerinde devam eden havaları fırsat bilerek çalışmalarına hız verdi.

Polat: “Güzel havaları hizmete dönüştürüyoruz”
Bayburt Postası - Bayburt Belediyesi mevsim normalleri üzerinde devam eden havaları fırsat bilerek çalışmalarına hız verdi. Havaların güzel gitmesi nedeniyle bahar çalışmalarını öne alan Bayburt Belediyesi, Şehit Osman Tepesi’nden Gençlik Parkı’na, Rabia Kadıoğlu Parkı’ndan Kent Ormanı’na, Çoruh gerdanlıklarından, istinat duvarlarına, TOKİ’de garaj yapımından bahar temizliğine kadar birçok çalışmanın da startını verdi.

Gençlik Parkı’nda gerçekleşen çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, havaların güzel gittiğini ve Bayburt Belediyesi olarak bunu hizmete çevirdiklerini söyledi.

Mevsim normallerinin üzerinde devam eden güzel havaları fırsat bilerek çalışmalara hız verdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Polat, “Bu sene havaların güzel gitmesi nedeniyle bahar çalışmalarımızı öne aldık. Şu anda yaklaşık 10 noktada çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Bulunduğumuz alan bizi takip edenlerin bildiği gibi Gençlik Parkı diye başladığımız bir alan idi. Özellikle Bayburt’umuza 2008 yılından sonra gelen öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda tenis kortu, basketbol sahası, voleybol sahası ve amfi tiyatronun bulunduğu bu alanı hizmete sunduk. Yaklaşık üç senedir de insanlarımız bu hizmetten istifade ediyorlar. Şu anda DSİ’ye yapmış olduğumuz müracaatlar sonucunda da buraya korkuluklar yapıldı. Bizde geçen sene buranın kaldırımlarını yaptık, eksik olan kamelyalarını tamamladık. Şu anda o kamelyaların bir tanesinde oturuyoruz. Topraklama çalışmalarımız burada devam ediyor. Ağaçlandırmasını en kısa zamanda geçen sene temin ettiğimiz kaliteli ve nitelikli ağaçlarla yapacağız. Aydınlatmasını da en kısa zamanda gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

“Sezai Karakoç' ismi Bayburt’ta yaşatılacak"


Gençlik Parkı’nın ismini en son gerçekleştirilen belediye meclis toplantısında ‘Sezai Karakoç Gençlik Parkı’ olarak değiştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı, “Sezai Karakoç’u bilenler bilir ancak bilmeyenler için tekrar söylemek istiyorum; “Ey sevgili, en sevgili’’ diye Peygamber Efendimiz’e yazdığı Naat ile kendisini herkes tanır. Ülkemizin çok önemli bir şairidir. Yeni ve genç nesilde onu tanısın diye bu bölgeye onun adını vermiş olmanın da gururunu yaşıyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

“Çoruh Gerdanlıkları’ artık kendilerini gösterdi”

Belediye Başkanı Polat çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Geçen sene yapmış olduğumuz teknik adıyla ‘britler’, bizim koyduğumuz isim ile ‘Çoruh gerdanlıkları’ artık kendilerini göstermeye başladılar. Çoruh gerdanlıklarına farklı bir görüntü ve hava vermek adına ortalarına bir kemer koyuyoruz. Şu anda arkadaşlar onun çalışmasını yoğun bir şekilde devam ettiriyorlar. Geçen sene 6 tane Çoruh gerdanlığı yaptık. Bunların tamamının kemer ve aydınlatma çalışmalarını arkadaşlarımız şu anda yürütüyorlar.”

“3 etapta Kadıoğlu parkı tamamlandı”


“Kadıoğlu Parkı’nı bildiğiniz gibi üç etapta tamamladık. Birinci ve ikinci etap iki sene önce tamamlandı ve vatandaşımızın hizmetine sunuldu. Üçüncü etabı ise geçen sene Esenyurt Belediyesi ile kurduğumuz ortaklıkla birlikte tamamladık. Şu anda da arkadaşlarımız o bölgede aydınlatma çalışmalarını, kamelyaları yerleştirme çalışmalarını yapıyorlar. Her etaba bir tane yiyecek büfesi, bir tane çay ocağı büfesi, bir tane de hediyelik eşya büfesi olmak üzere üç tane büfe yerleştirdik. Bu büfelerin ihalelerini yaptık. Bazılar sahiplerini buldu. Kalanlarını yeniden ihale yapacağız.”

“Şehit Osman Tepesi’ne yakışan çalışmalar”


“Şehit Osman Tepesi’nde bu senenin başından beri başlattığımız çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Hükmü Bey (Pekmezci) döneminde yapılmış olan Kır Bahçesi’nde düzenleme çalışması yaptık. Bütün kamelyalar artık demode olmuştu. Daha önce yapılmış olan bir su sistemi vardı, bu da demode olmuştu. Bütün bu alanları yeniden yaptık. 300 metre boyunda bir istinat duvarı yaptık. Bu duvarların üzerine de küpeşteler ve burçlar yerleştirdik. Burçların üzerinde de aktif aydınlatmalar koymak suretiyle herkesin gece inci gibi gördüğü bir sistem meydana getirdik. Şehit Osman da çalışmalarımız devam ediyor. Buraya yaklaşık 2000 kamyon toprak taşıdık. Oranın ağaçlandırılmasını ve yeniden düzenlenmesini yaklaşık bir ay içerisinde tamamlamış olacağız.”

“TOKİ’de kapalı otopark çalışması”


“Bir diğer çalışmamız da şu anda ilk yapılan Toki’de devam ediyor. Kapalı otopark çalışmamız geçen sene başlamıştı. İstinat duvarını yaptık, zeminin betonlamasını yaptık. Şimdi de otopark için duvar örme çalışması devam ediyor. Cumhuriyet Caddesi’nde bir noktada kalan andezit çalışmamız şu anda devam ediyor. O çalışmadan sonra ışıklandırma çalışmamız devam edecek.”

“Bahar temizliklerine erken başladık”


“Şair Zihni Kent Ormanı’nda yaprak ve çöp toplama çalışmalarımız devam ediyor. Bahara çıktığımız için ortalıkta bir toz dumanı var. Kışın karla mücadele kapsamında döktüğümüz kumlardan kalan bir kirlilik var. Onu gidermek adında da yıkama çalışmaları başladı ve bütün hızıyla devam ediyor. Ben bu güne kadar yapılan çalışmalarda bize katkıda bulunan herkese teşekkürler ediyorum. Halkımıza saygılar sunuyorum.”

Haber: Bayburt Belediyesi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hakan Can 8 yıl önce

Bayburt şehrinin birde Kaleardı mahallesi var bilmem başkanın mahalleden haberi var mı?

Avatar
Canan 8 yıl önce

Hala hizmet yaptığından bahsediyor. Şu alt yapı rezaletine bir bakın. Tek kelime söyleyebiliyor mu? İçme suyu için tık var mı? Kanalizasyon nereye akıyor? Üniversitenin kanalizasyonu nerde? Erzincan yolu üzerindeki alt yapı nerde?

Avatar
Yavuz Kantarcı 8 yıl önce

Hala hizmet yaptığından bahsediyor. Şu alt yapı rezaletine bir bakın. Tek kelime söyleyebiliyor mu? diyor canan hanımefendi.oku;1-su isale hattı (tamamlandı 2011) 2-doğalgaz (tamamlandı 2012 bayburt türkiye lideri) 3-kanalizasyon (inşaat halinde 25/7/2013 te başlandı) 4-atıksu arıtma (yer teslimi yapıldı) 5-içme suyu şebeke hattı(projesi ve kaynağı hazır İHALE aşamasında) eğer anlıyorsan bunların hepsi alt yapı sen kastediyorsun cana hanımcığım.

Avatar
Salih İşaşır 8 yıl önce

Sevgili Hakan Kaleardı mahallesi başkanın kesintisiz su akıttığı, her eve doğalgaz bağlattığı, 3 üç adet park yaptırdığı, 30 sene sonra şahintepesine ve afetevlere asfalt yol götürdüğü, 300 metre merdiven yaptırdığı, yol güvenliğ için 300 metre duvar yaptırıp 2750 kamyon taş taşıttığı, narkazanı yolunun kaldırımlarını yaptırdığı ve özel pazar kurdurduğu mahelle değil mi?!!!???

Avatar
Yavuz Kantarcı 8 yıl önce

Üniveritenin kanalının nereye aktığını merak eden Canan hanım ! Onu yüksek inş müh mollamahmutoğlu'na sormak lazım altyapı yapıp kanal kotunu mevcuda göre değilde kafasına göre alan bayburtun ermeniden sonra görüp göreceği en büyük zulmün müsebbibine sormak lazım. selamlar...

Avatar
Canan 8 yıl önce

Yavuz bey, bilgi sahibi olmadan gelişi güzel ve tepkisel yorumların kimseye yararı olmaz. Ayrıca, takdire şayan hizmetleri olan kurucu rektörümüze, Bayburtun değişiminin ve dönüşümünün miladı olan insana sokak ağızı ile yakışıksız ithamlar yakışmaz. O kanalizasyonun nehre akıtılmaması için belediyeye yazmış olduğu remi yazılar hem üniversitede hem de belediye de mevcut. Size başka bir örnek daha vereyim. Kurucu rektörün inşa ettirdiği sosyal tesislerin kanalizasyonu nerde? Bu tesisler neden aktif değil? Oradan bir nehir geçmiyor ne yazık ki. Ayrıca, belediyenin izni olmadan kim nereye kanalizasyon akıtabilir.

Avatar
Fatih 8 yıl önce

Kantarcı, kantarın topuzunu iyice kaçırmış. Biz burada dört yıldır öğrencilik yapıyoruz. Kimin kime zulum yaptığını biz daha iyi biliriz. Projelerden bahsediyorsun. Biz hala kireçli tozlu topraklı içme suyu yüzünden her ay duş başlığı ve çaydanlık değiştiriyoruz. Hangi içme suyu hattı değiştirilmiş? depodan şehrin girişine kadar olan mesafede ana borunun değiştirilmesi, şehrin şebekesinin değiştirilmesi ve yenilenmesi anamına gelmez. Coruh pislik kokusundan geçilmiyor. Yalnızca üniversitenin kanalizasyonu değil, nehir kıyısındaki lokantaların kahve hanelerin pislikeride her akşam çoruha dökülüyor. Yahu şu kalenin kendisine bir bakın. Kale arkasındaki mahalleleri geçip, regülatörden sonra Coruh nehrinin kıyısındaki naylon pazarına bir bakın. kurucu rekör mollamahmutoğlu bayburtta değişimin mimarıdır ve miladıdır. Meyveli ağaç taşlanır.

Avatar
Gürbüz 8 yıl önce

Yıllar sonra, Bayburt'a geldiğimde (yıl 2011), değişen iki şey gördüm. Biri şimdiki valiik binasındaki kaymakamık levhasının Valilik olarak değiştiğini. Diğeride şirin bir üniversite kampüsü. Kurucu rektöre selam olsun. Gerisi laf'ı güzaf