banner164

Burç'a cevap veren Kobal da sert çıktı

AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, MHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç’a cevap verdi.

Burç'a cevap veren Kobal da sert çıktı
Bayburt Postası - AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, MHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç’a cevap verdi. Burç’un polis okulu, demiryolu, İŞ-KUR, ilçelere yapılması gündeme gelen yüksek okul ve yeni hastane tartışmaları ile ilgili eleştirilerine cevap veren Kobal, “Sadece yaptıklarımız yada yapmayı vaat ettiklerimiz üzerinden söylem geliştirebilen değerli bir il başkanımız açıklama yapmış. Aslında bu yaptığım açıklama kendisinin söylediklerine karşı bir cevap değil, siyasetin doğası gereği bir açıklama. Çünkü onlar konuşur, AK Parti yapar” dedi.

İç Güvenlik Paketi’nde de yer alan polis okulunun kapatılıp kapatılmadığına ilişkin Burç’un açıklamaları hakkında, “Polis Meslek Yüksek Okunun kapatıldığını söylemişler. Bunu anlamak mümkün değil, kapanan okula neden 8 Nisan 2015’te yeni müdür atanmış, bu atamayı ne ile izah ettiklerini merak ediyorum. Akıl tutulması bu olsa gerek” şeklindeki sözlerle yüklenen Kobal, demiryolu ile ilgili ise, “AK Parti ne dediyse yaptı. Başbakanımız tren Bayburt’a gelecek dediyse gelecektir” dedi.

Kobal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“7 Haziran Genel seçimleri yaklaştıkça, siyasetin doğası gereği meydanlar ısınıyor, sözler sertleşiyor. Ancak, biz Bayburt’ta her zaman olduğu gibi bugün de seçimlerin dostluk kardeşlik içerisinde geçmesini, ne kimse bizden incisin, ne de kimse bizi incitsin istiyoruz.  Çok şükür ki, Bayburt halkı her seçimde akl-ı selim davranmıştır, bu duruşunu her zaman korumuş bundan sonra da koruyacaktır. Seçim bir yarıştır, Bayburt’ta bu yarışa farklı partilerden aday olarak katılan çok değerli hemşehrilerimiz var, tüm adaylara da başarılar diliyorum”

“Onlar konuşur, AK Parti yapar”

“Bazı partiler seçimlerde konjonktüre göre strateji belirler ona göre söylem geliştirir yani sadece konuşurlar. Bazı partiler ise, sadece kendilerini millet için hizmete adamışlardır, onlar konuşmaz sadece yaparlar. Dün yerel basına, sadece yaptıklarımız yada yapmayı vaad ettiklerimiz üzerinden söylem geliştirebilen değerli bir il başkanımız açıklama yapmış. Aslında bu yaptığım açıklama kendisinin söylediklerine karşı bir cevap değil, siyasetin doğası gereği bir açıklama. Çünkü onlar konuşur, Ak Parti yapar.”

“Dönemin 57. Hükümeti bırak yatırım yapmayı, elimizde olanları da almadı mı?”

“Ocak ayında gerçekleştirdiğimiz İl kongremiz de konuşan sayın milletvekilimiz Bünyamin Özbek ne demişti hatırlayalım, “Eğer MHP 1999’da iktidara geldiğinde, Bayburt’a bizim yaptığımız yatırımların 100 de 1’ini yaptıklarını ispat ederlerse tekrar milletvekilliğine aday olmayacağım” demişti. Sizce ispat edebilmişler midir? Dönemin 57. Hükümeti bırak yatırım yapmayı, elimizde olanları da almadı mı? İktidara geldikleri dönemde hayalleri ancak, Çoruh nehrinin bir kıyısından karşı kıyısına kadar ulaşabilen muhalefet, şimdi de MHP iktidara geldiğimizde şunu yapacağız bunu yapacağız diyor. Ne yaptınız da ne vaat ediyorsunuz. Yapmayı bırakın, yapanlara gölge etmeyin yeter. Ak Parti hükümetleri hala sizin iktidarınızın bu ülkede açtığınız yaraları sarmakta. Bu halk gecelik faizlerin 7500’lere çıktığı dönemleri çok iyi biliyor. Esnaf sanayici ne hale geldi millet çok iyi biliyor.”

“Amerika’nın Irak’a giremediğini söylüyorlar, oysaki İMF milletin cüzdanına girmişti”

“Kendi dönemlerinde Amerika’nın Irak’a giremediğini söylüyorlar, oysaki IMF milletin cüzdanına girmişti, memurların maaşlarını ödeye bilmek için IMF kapılarında yalvarır olmuştuk. İtibarı kalmamıştı ülkenin, 1 Milyar dolar vermek için IMF istediğini yaptırmadı mı bu ülkeye.  1999 depremi nedeniyle evsiz kalan vatandaşlarımıza deprem konutu yapmak yerine, o vatandaşlarımız konteynırlara mahkum edilip toplanan paralarla memur maaşları ödenmedi mi? Onların iktidarın da sırf başörtülü diye bu milletin vekili meclisten kovulmadı mı? Peki onlar ne yaptı, sadece izlediler mi? Şimdi başörtülü kardeşlerimiz devletin her kurumuna girebildikleri gibi mecliste de başörtülü olarak milletvekilliği yapabiliyorlar”

“200 yataklı hastanemiz en kısa sürede yapılacak”

“Onlar, iktidarlarında hiç 200 yataklı hastane hayali kurabildiler mi? Şimdi de 150 yatağın yanına 50 yatak ilave edilerek 200 yataklı hastane yapılacak diyorlar. Onlar konuşur Ak Parti yapar. Milletvekili adayları sağlık müdürü iken, hastalarımız muayenehanelere para vermekten bıkmışlardı, şimdi hangi hasta muayenehanelerde bakılıyor? Bayburt’a gelen doktorların bir eli hasta vatandaşlarımızın cebindeydi. Şimdi herkes istediği hastanede istediği şekilde bakılabilmektedir. Onlar için hayal olan 200 yataklı hastanemiz en kısa sürede yapılacak ve vatandaşımız artık çevre illere hastalarını götürmek zorunda kalmayacak”

“Polis Okulu kapanmadı”

“Polis Meslek Yüksek Okunun kapatıldığını söylemişler. Bunu anlamak mümkün değil, kapanan okula neden 8 Nisan 2015’te yeni müdür atanmış, bu atamayı ne ile izah ettiklerini merak ediyorum. Akıl tutulması bu olsa gerek. Anlaşılan birileri muhalefeti yanlış bilgilendiriyor. Yapacakları bir iş var yarından tezi yok, yeni atanan Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürümüze hayırlı olsuna gitmek olmalıdır”

“Vatandaş artık iddialara prim vermiyor”

“Ak Parti hiçbir zaman yapmayacağını vaat etmedi. Yaptığı içindir ki,  gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimleri yapıldı. Dünya çapında 3.Boğaz köprüsü, 3. Havalimanı, 3 katlı tüp geçit gibi projeler mega projeleri gerçekleştirecek olan tüm iş adamlarımız tutuklanmak istendi. Bu millet çok şey yaşadı ve her şeyin farkında, ne zaman ülke lider ülke olma yolunda emin adımlarla ilerlese, demokrasi dışı girişimlerle ülkenin önü kesildiğinin bilincinde. Ak Parti her zaman dimdik ayakta durdu, çünkü Ak Parti Milletin partisi, gücünü milletten alan bir parti. Ak Parti dimdik ayakta durdu, çünkü tüm dünya Müslümanlarının duaları onunlaydı.  Artık vatandaş her şeyi çok iyi görüyor, sandıkta ne yapacağını çok iyi biliyor. Vatandaş artık iddialara prim vermiyor. “Lafa değil, icraata bakıyor.” Ak Parti yaptıklarıyla seçmenin önünde.

“Yüksek okullar Aydıntepe ve Demirözü’ne hayırlı olsun”

“Diyorlar, “Başbakan mitingde ilçelere yüksek okuldan bahsetmedi.” Biz yine diyoruz ki, “Onlar konuşurken Ak Parti yapar.”  Açılacak yüksek okulların bölümleri belli oldu, şuan bürokratik süreç çok hızlı şekilde ilerliyor, Aydıntepe ve Demirözü ilçelerimize hayırlı olsun. Ayrıca uzun zamandır unutulmuş olan organize sanayi bölgesine yatırımların gelmesi için çalışmalar hızlandı.  Ve onlar hala konuşuyor”

“Başbakanımız tren Bayburt’a gelecek dediyse gelecektir”

"Ak Parti ne dediyse yaptı. Başbakanımız tren Bayburt’a gelecek dediyse gelecektir. Ak Parti her zaman hayal denen projeleri gerçekleştirmiştir. Marmaray’da Sultan Abdulhamit’in projesiydi ancak 150 yıl sonra gerçek olabildi. Hayaller ancak Ak Parti hükümetlerinde gerçek olur. Sultan Abdulhamit Bayburt’tan geçen bir tren projesi yapmasaydı, muhalefet hayal bile edemezdi”

“Kop Tüneli, Çamur Barajı, Kırklartepe Barajı yarım asırlık hayallerimizdi”

"Kop Tüneli, Çamur Barajı, Kırklartepe Barajı yarım asırlık hayallerimizdi, Kop Tüneli bitmek üzere, Çamur Barajının yapım ihalesi gerçekleşti ve çok kısa sürede yapımına başlanacak, Kırklartepe barajının tüm projeleri hazır bu yıl yapım ihalesine çıkacak İnşallah. Salmankaş Tüneli, 1 saate Karadeniz’e ulaşacağız. Yapımı devam eden ve ihalesi yapılan birçok gölet ve  sulama projeleri, tarım ve hayvancılık projeleri, bölünmüş yollar, Kadın Doğum, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, orta öğretime ve üniversiteye eğitim kampüsleri yapılıyor vs. Son 4 yılda sadece İş-Kur projelerinden şehrimize 60 Milyon TL girdi. Hangi birini anlatalım ki, Bizim için Bayburt’a ve Bayburtluya hizmet, hayalleri gerçekleştirmektir. Biz tüm Bayburt’u kucaklayan bir parti olduk, olmaya da devam edeceğiz. Her defasında Ak Parti’ye desteğini artırarak veren halkımıza teşekkür ediyorum. Halkımızın bu desteği ve dualarıyla 7 Haziran dan sonra daha da hızlı bir şekilde hizmete devam edeceğiz. Bayburt son yüzyılın fırsatını yakalamıştır un var, şeker var, yağ var pişirecek ustada var. 7 Hazirandan sonra inşallah sayın bakanımız ve sayın milletvekilimiz ile Bayburt'ta çok güzel hizmetler yapacağız”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
şeref 5 yıl önce

Bütün polis okulları hatta akademisi bile kapatılırken bayburttaki kapanmiyor demek ne tür bir akil tutulmasidir yahut milletin akli ile nasil alay etmektir. Bence akp il başkanı milletten özür dilemelidir.

Misafir Avatar
hüseyin 5 yıl önce

Onlar konuşur sizler götürürsünüz hiç şüphe yok,Bayburt ta son 10 yılda birilerinin cepleri fazlasıyla doldu hatta yeni zenginler (töredi).sağlıkta reform dan bahsedenlerde acaba hiç utanma yok mu,kalp ameliyatını geçtik anjiyo yapılamıyor insanımız erzurum trabzon yolunda hayatını kaybediyor,bayburt göç almış bu pahalılık ta bayburta kim gelir sizin gibi tuzu kurular en kötü ev kirası 450 500 tl sizin gibileri için bir şey ifade etmez biliyorum ama 1000 tl asgari ücretli yaşayamaz.

Misafir Avatar
sibel 5 yıl önce

bu kişiler için yorum yazmaya dahi gerek yoktur. bayburtun hali ortada...ama kulağımıza gelen bazı konular var ki, bunları sayın kobal'ın cevaplaması gerekiyor. il başkanlığı döneminde istanbulda herhangi bir yatırım yapmış mı? ankara'da herhangi bir yatırım yapmış mı? tekstil ve taş üzerine....

Misafir Avatar
adnan 5 yıl önce

bayburt'da il başkanlığı ve milletvekilliği kimlere kalmış. gerçekten söylüyorum birileri bayburt'a hizmet için değilde yalnızca kendi ceplerini doldurmak için gelmişler. bu böyle devam ettiği takdirde bu vatan parçası yerinde sayar. herkes kendi yumağını büyütme çabasında.

Misafir Avatar
aydıntepeli 5 yıl önce

hakan kobal bey düşün bayburtta ak partinin il başkanı sen milletvekili adayıda bünyamin özbek düşün fazla söze gerek yok bence

Misafir Avatar
KADİR HANCI 5 yıl önce

millieti hep enayi yerine koyuyorsunuz.yazik bu bayburtta

Misafir Avatar
Safak güngör 5 yıl önce

"muaviye sıf­fin sa­va­şın­da tam boz­gu­na uğ­ra­yıp ca­nın­dan ola­ca­ğı sı­ra­da­, ku­r­an yap­rak­la­rı­nı mız­rak­la­rın ucu­na tak­tı­rın­ca; sa­vaş dur­muş, mu­avi­ye ca­nı­nı kur­tar­dı­ğı gi­bi hi­la­fe­ti­ne gi­den yo­lu da aç­mış­tır." islam tarihi böyle talihsiz bir olay yaşamıştı.

Misafir Avatar
Yabgu 5 yıl önce

acaba ne yapmışlar bayburda örnek verde sevinelim.