Bayburt'ta sağlıkçılar 1 günlüğüne iş bıraktı!

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Sağlık-Sen çalışanları sağlıkçıların tamamını kapsamayan maaş artışı dolayısıyla bir gün süre ile iş bıraktı.

Bayburt'ta sağlıkçılar 1 günlüğüne iş bıraktı!

Bayburt Potası - Ücret artışlarında sağlık personelinin yok sayıldığı gerekçesiyle iş bırakma eylemi kararı alan Türk Sağlık-Sen Bayburt İl Temsilciliği, Bayburt Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

Türkiye Kamu-Sen Bayburt İl Temsilcisi Ahmet Çalışkan ve TÜRKAV Bayburt Şubesi Başkanı Cihan Saka'nın da katıldığı basın toplantısında konuşan Türk Sağlık-Sen Bayburt İl Temsilcisi Dr. Eser Esen, "Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur. Pandemide omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar, 
Tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar, kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanlarımızın tamamıdır. Ayrı, gayrı olmaz. Sağlık çalışanları bir bütündür" dedi. 

Taleplerinin sağlık çalışanlarının ekonomik sıkıntılarının giderilmesi için olduğunu bildiren Dr, Esen, "Çalışanları memnun edecek, sağlık kurum ve kuruluşlarının tamamında görev yapan çalışanları kapsayacak makul bir ücret artışı bekliyor ve ümit ediyoruz" ifadelerini dile getirdiği açıklamasında şunları söyledi: 

"Sağlık çalışanlarımızın tamamının ücretlerine zam yapılması için başlattığımız mücadelede Perşembe günü açıklama yapmış, Cuma günü ise 1 saat işe geç gelmiştik. Bugünde iş bırakarak tepkimizi gösteriyoruz. Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır. Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın bir itirazımız olmaz, olamaz. Bizim isteğimiztüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılmasıdır. Çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir. Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur.Pandemide omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar, 
Tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar, kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanlarımızın tamamıdır. Ayrı, gayrı olmaz. Sağlık çalışanları bir bütündür. Sağlık hizmetleri bir ekip işi olduğuna göre bu ekibin her bir çalışanı değerlidir. Bizde çalışanlara bir bütün olarak bakarız. Ne ayrımcılığı kabul ederiz, ne de ekonomik kayıplarımızın görmezden gelinmesine razı oluruz. Çünkü biz Türk Sağlık-Sen’iz bizim için her bir çalışan değerlidir. Onların derdi, derdimiz, isteği, isteğimizdir. Son günlerde görüyoruz ki,özellikle sosyal medyada algı oyunları ve yalanlarla sağlık çalışanlarının arasına fitne sokulmaya çalışılıyor. Çalışanlar için verdiğimiz haklı mücadeleye nifak tohumu ekip, ilgiyi ve gündemi başka yönlere çekmek isteyenler var.  Gerçekleri değiştirip farkı yansıtmak gibi çirkinliklerle uğraşanlar var. İyi bilsinler ki onlara ne bizler ne de çalışanlarımız fırsat vermez. Bu kirli oyunlar tutmaz.Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kaynağından doğru bilgilere itibar edilmelidir.

Sağlık çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceğiz
 
Talebimiz Nettir; Talebimiz çalışanların ekonomik sıkıntıların giderilmesi içindir. Çalışanları memnun edecek, sağlık kurum ve kuruluşlarının tamamında görev yapan çalışanları kapsayacak makul bir ücret artışı bekliyor ve ümit ediyoruz. Sağlık müdürlüklerinden, toplum sağlığı merkezlerine, aile hekimliğinden acil sağlık hizmetlerine, Bakanlık Hastanelerimizden, Üniversite hastanelere kadar velhasıl sağlık kurum ve kuruluşlarımızın tamamında görev yapan tüm çalışanlarımız ve mesai arkadaşlarımıza bu artış yapılmalıdır. Bundan faydalanmalıdırlar. TBMM’de bu konuda düzenleme yapılacağı yetkililer tarafından ilan edilmişse de biz bunun bir an önce hayata geçmesini, kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz. Mücadelemizde kararlıyız, sağlık çalışanları ile birlikte hakkımızı almanın gayretindeyiz. Türk Sağlık-Sen olarak tüm platformlarda mücadelemizi sürdüreceğiz. Sağlık çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceğiz. Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yolcudur Abbas bağlasan dursan 2 yıl önce

İnsanların derdini anlamak çok zor Bayburtlunun derdini anlamak daha zor. Doktora zam yapılmış sağlıkçıya yapılmamış. Anlamıyor insanlar zam falan yok sağlık personeli oyuna geldi. Ama Bayburt’ta doktor dışı sağlık çalışanına zamma gerek yok. Tüm koltukları almışlar zaten il sağlık müdürü hariç kurumda kaç doktor var doktorun hakkını gasp etmişler Başkan yardımcıları doktorun koltuğunu torpille çalarken kimin sesi çıktı?? Bu yönetim kaç doktorun istifasına sebep oldu.

Avatar
Bayburtlu biri 2 yıl önce

Korona döneminde hakkınız ödenmez denilip hakkı ödenmeyen sağlık çalışanlarının maaşları en azından yoksulluk sınırının üzerine çıkarılıp sağlıkta şiddet ile ilgili caydırıcı önlemler alınmalı. Ülkemizde genel ücret haline gelen asgari ücretin de avrupa ülkeleri göz önünde bulundurularak asgari ve asgarinin biraz üzerinde çalışan insanların yüzde 4-5 oranını aşmayacak şekilde yeniden düzenlenerek 21. yüzyılda yaşadığımız bu ayıplar silsilesi ortadan kaldırılmalıdır

Avatar
Türk 2 yıl önce

Türk Sağlık-Sen Başkanını ve cesur yürekli üyelerini tebrik ediyorum. Sağlık ve eğitim ekip işidir. Doktor ve hemşire direk hasta ile muhatap olan insanlar zam yapılacaksa herkese sorumluluğuna göre vereceksin. Birine 5 verip diğerini eş geçersen o iş yerinden verim ve hizmet beklemek saflık olur. Kimseden özverili çalışma bekleyenez