Bayburt Postası - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan karar ile birlikte, Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliklere Mehmet Yavuz Ateş, Erdinç Yılmaz ve Mustafa Babur atandı.
Kültür ve Turizm Bakanlığında Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürü Bekir Kurtoğlu ve Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş ise görevden alındı.
Müdürlük görevini vekaleten sürümekte iken 2019 yılında resmen göreve atanan Kurtoğlu, 5 yıldır Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.
İsabetli karar verilmiş. Eskiden koltuğa oturan bir şeyler katmak için çabalardı. AKP ile koltuk dinlenme makamı oldu. Kendi içimizden, yerli birilerinin müdür olmasını hep istedik. ama sunulan katkı hiç olmadı. Bu sadece Kültür Müdürlüğü ile alakalı değil. bütün kurumlarda ne kendi kurumlarına ne şehre birşey katılmadı. yapılanlar ise bakanlıkların talimatları ile yapıldı. Kültür Müdürlüğü olarak Türkiye'nin üçüncü büyük kalesi hala viran halde ve ne tanıtımı yapıldı ne de turist çekebildi. diğer tarihi yerler de öyle. değişim her zaman iyidir. umarım gelen müdür bu şehre bir şeyler katar. ha burda en başta sorumluluk valilikte.. kurum amirini vali çalıştırır..