AK Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat gazetecilerin sorularını cevapladı

AK Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, Bayburt Öğretmenevi'nde basın mensupları ile bir araya geldi.

AK Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat gazetecilerin sorularını cevapladı

Bayburt Postası - İl Başkanı Polat, Askeri Birlik, Bayburt Gümüşhane Havalimanı, İstihdam, Eğitim, Yeni Hastane, Tarım Yatırımları ve Destekleri, Demirözü Barajı gibi konularda değerlendirmelerde bulundu. Polat, askeri birliğin Bayburt'a ekonomik anlamda üniversite kadar katkı sunacağını belirttiği açıklamasında, toplumda sıkça tartışılan konularla ilgili de açıklamalar yaptı. Stadyum yıkılmasında devletin parasının zay edilmediğini, aksine, Gençlik ve Spor İl Müdürünün müteahhidin hatasını belirleyerek, yanlışa izin vermediğini belirtti. Stadyum yapımındaki tüm masrafı yüklenici firmaların üstlendiğini belirtti. İstihdam konusuna da değinen Polat, alımların direk Ankara merkezli gerçekleştiğinin altını çizdi.  

Adalet ve Kalkınma Partisi Bayburt İl Başkanı gündeme dair soruları yanıtlamak üzere Öğretmen Evi’nde basın mensupları ile bir araya geldi.

BAYBURT ASKERİ KIŞLASI

Bayburt'a askeri kışla gelmesinin birçok kişinin hayali olduğunu ifade eden İl Başkanı Polat, nüfusun her geçen gün göç verdiğini, nüfusu tutabilmenin yollarından birisinin de bu tür icraatların hayata geçmesiyle mümkün olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Bayburt'umuzun nüfusu sürekli göç veriyor. Nüfusumuzu tutabilmenin yolu bu tür icraatlardan geçiyor. Mesela üniversitenin Bayburt'umuza gelmesi bu tür icraatlarından birisiydi; hayaldi gerçekleşti. Üniversitemize bu yıl 15 bin 500 öğrenci gelecek. Bunun çeşitli kademelerle birlikte 20 bini bulması bekleniyor. 45 bin nüfuslu bir ilde 20 bin öğrenci olacak, bu durum şehrin bir üniversite kenti olduğunu ortaya koyuyor. Şimdi bu alana bir lokomotif daha ekleniyor, askeri birlik. Pandemi süreci ile zor bir yıl olan 2020 yılında böyle bir ihalenin gerçekleştirilmesi büyük bir adımdı. Evet bunu başardık. 178 milyon gibi bir rakamla ihaleyi gerçekleştirdik. Onu iki insana borçluyuz, Genelkurmay Başkanımız Yaşar Güler Paşa ve o günkü Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal beyefendiye. Türkiye'de o yıl yapılan ilk 5 ihaleden birisidir bu. Hani diyorlar ya “bu memleket sahipsiz yatırım almıyor” diye, bu onun aksi olduğunu ispatlıyor. Askeri birliğin Bayburt'a katkısı üniversitemizin 15 bin öğrencisinin kente katkısıyla aynı olacak. 3 bin 500 kişilik askeri birlik ekonomik anlamda Bayburt'ta büyük bir katkı sunacak. Askeri birlik Bayburt'umuzun büyük hayallerinden birisiydi, bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz."

BAYBURT-GÜMÜŞHANE HAVALİMANI

Havalimanı konusunda değinen Polat: “Ülkemizin içerisinden geçtiği sıkıntılardan ötürü kaynak aktarmada bir takım sıkıntılar meydana geldi. Aksi takdirde şu ana kadar çoktan bitmesi gerekiyordu, ancak hedefimiz havalimanının 2023 yılından önce faaliyete geçmesi, bunun için çalışmalar sürüyor” dedi.

COVİT 19 SÜRECİ

Pandemi ile en iyi mücadele eden 10 ülkeden birisinin de Türkiye olduğunu dile getiren İl Başkanı Polat, şöyle devam etti:

“Dezenfektan, maske, oksijen makinesi üretimi ve temini, hastanelerimizde sunulan hizmet ve son olarak aşı konusunda ülkemiz Batı ülkeleri ile yarışabilecek bir hizmet standardını yakaladı. Salgından önce şehir hastaneleri ile ilgili muhalefet kısmında çeşitli itirazlar bulunuyordu, ancak salgın sürecinde bu konuya ön ayak olan yöneticilerimizin ne kadar haklı olduğu ortaya çıkmış durumda. Biz bunun en önemli yansımasını kendi şehrimizde yaşadık. Yapımına 2017-18 yılında başlayan Bayburt Devlet Hastanesi, normalde 2021 yılında hizmete sunulacak iken, salgından dolayı biraz daha hızlı hareket edilerek 2020 yılında hizmete açılmıştır. Böylelikle normal hastaların muayenesi yeni hastanede yapılırken, eski devlet hastanemizi ise, pandemi hastanesi tahsis ettik. Böylelikle hastalıktan kaynaklı yoğun bakım ünitesi ve yer bulamama gibi sıkıntıları yaşamamış olduk. Ancak hastanemizde sıkıntılar yok mu? Evet var. Bunları ivedilikle aşmaya çalışıyoruz. Bu süreçte sağlık çalışanlarımız insanüstü bir çaba sarf etti. Bu konuda arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Covit olmuş bir akrabamızın elini tutmaya korkarken hastane çalışanlarımızın bizden daha duyarlı hareket ettiklerine şahit olduk ve bu manada birçok sağlık çalışanımız vefat etti. Ben fedakârca çalışan bütün sağlık çalışanlarımıza özellikle teşekkürü bir borç biliyorum."

ÜLKEMİZ BU YIL BİRÇOK FELAKETLE KARŞILAŞTI

Felaketlerle uğraşmanın bir bedeli olduğunu hatırlatan Polat şunları kaydetti:

“Ülkemiz bu yıl yangın ve sel felaketi gibi sıkıntılarla uğraşmak durumunda kaldı. Hükümet olarak vatandaşımızın bu konuda en az hasarla atlatması noktasında çeşitli çalışmalarımız oldu. Hükümetimizin bu konuda yeterince çalıştığına inanıyorum. Bu konuyu bir örnekle açıklamak istiyorum. Batı'nın en gelişmiş ülkelerinden olan Almanya'da da bir sel felaketi yaşandı ve bu sel felaketinde birçok kayıp meydana geldi. Ancak bu ülke bizim ülkemiz gibi anında yaraları saramadı. 1999 yılında bir deprem yaşadı bu ülke. Devlet var mıydı, hayır devlet orada yoktu. Ama bugün yaşanan felaketlerde devlet vatandaşının yanında. Tabii bu tür felaketlerle uğraşmanın bir bedeli var. Gerçek hayatta bunun karşılığını iktisadi anlamda fiyatların artmasında görebiliriz. Cumhurbaşkanımızın bir ifadesini tekrarlamak istiyorum: "Krizleri fırsata çevirmek". Bunu bu salgın sürecinde yaptık mı, evet yaptık. Hükümetimiz bir şeyden asla ödün vermedi. Üretimi asla kısmadı. Salgın sürecinde üretimle uğraşan sektörlere bir kısıtlama getirmedi."

İSTİHDAM KONUSUN BİRÇOK DİNAMİĞİ VAR

İstihdam konusunun tek başına çözülebilecek bir mesele olmadığını belirten Polat, “Bayburt'umuzda tarımsal istihdam var. Turizmde ve hizmet sektöründe istihdam edilen vatandaşlarımız vardı. Bu konuda bir sıkıntı yaşadık. Özellikle üniversitemizin kapalı olması bu sektörde hizmet eden çalışanlarımızı fazlasıyla etkiledi. Bu süreçte vatandaşlarımız ciddi sıkıntılar yaşadı. Devletimiz bu sektörlere dönemsel olarak yardımlar yaptı. Ancak bu yardımlar bu yarayı tam olarak kapattı mı, elbette kapatamadı. Son 1 yılda Bayburt'ta istihdam konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. İşin ciddiyetini daha iyi kavrayabilmek için bir örnek vermek istiyorum; Gençlik Spor İl Müdürlüğü yaklaşık 35 kişilik bir istihdam sağlayacak. Burada korkunç bir durumu ortaya koymak istiyorum. Hizmetli birimine 4 kişi alınacak, 1091 kişi müracaat etmiş. Bunların 125 tanesi lisans mezunu, en az bu kadar da önlisans mezunu var. Bu bizi korkutan bir rakam. Tabii bu rakamın biraz fazla olmasının nedenlerinden birisi de çalışıp da işini beğenmeyen vatandaşlarımızın buraya müracaat etmesi. Şunu söyleyebilirim ki bu rakamın üçte ikisi bu durumdadır. Devlet kapısı hâlâ en iyi istihdam kapısı olarak görülüyor. Bu durumu aşmak için çeşitli çabalar içerisindeyiz. İş için bize çok gelenler oluyor ama olayın bir de şu tarafı var, bizden sürekli işçi isteyen sektörler var. Mesela bir mermerci var, sürekli işçi istiyor. Gelen arkadaşlara mermerde çalışmak ister misin diye soruyorum, çeşitli bahanelerle bu işi tercih etmiyorlar. İşe yerleştirme konusunda kurumlar işçi alımlarını kurayla belirliyor. Öyle bir hava estiriliyor ki, sanki bütün işçi alımlarını Hacı Ali Polat yapıyor. Halbu ki böyle bir durum söz konusu değil. Devlet artık bu konularda kurallara dayalı alım gerçekleştiriyor. Benim kanaatim bu konuda beşeri inisiyatifler ortadan kalkmalı. Beşeri insiyatif ne kadar ortadan kalkarsa, o kadar adaletli ve hakkaniyet ölçüleri içerisinde işler yerli yerine oturur. Bizler de bu konuda bu noktaya doğru gidiyoruz. Yani siyasetçinin istihdam konusunda insiyatifi ne kadar çok aşağı inerse, o kadar bizim işimiz rahatlar. Bizim isteğimiz de bu yönde” dedi.

EĞİTİM

Polat eğitim konusunda ise, “Şu anda eğitim konusunda 5 noktada çalışmalarımız devam ediyor. Gökçedere'de, Demirözü'nde, Aydıntepe'de, Maden'de ve merkezde olmak üzere 5 okul yapımı devam ediyor. Şuna çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki eğitim istatistikleri noktasında Bayburt bugüne kadar hep üst sıralarda idi. Yani bir sınıfa düşen öğrenci sayısı özel okullarla yarışabilecek düzeyde idi. Beklentimiz eğitim konusunda daha iyi noktalara gelebilmek" şeklinde konuştu.

YENİ HASTANENİN KESİN KABULÜ HÂLÂ YAPILMADI

Toplumda yapılmadan birçok eksiği olduğu yönünde tartışmaların olduğu yeni hastane konusunda da sorulara cevap veren ve doktor eksiği yönündeki eleştirileri cevaplayan Polat, bu durumun nüfus kaynaklı sorundan yaşandığını dile getirdi.

“Yeni Bayburt Devlet Hastanesi faaliyete geçti ancak şunu bilmenizi istiyorum ki kesin kabulü hâlâ yapılmadı. Yeni hastanenin çevre düzenlemesi istediğimiz şekilde olmadı. Ayrıca hastanenin içerisinde de bazı fiziksel sorunlar var. Bu sorunlar biraz inşaatın acele ile yapılması ve müteahhitin ihmali ile ortaya çıkmış sorunlar. Ancak şunu kamuoyu bilsin ki müteahhitin hâlâ alacağı duruyor, kesin kabulü yapılmadı. Müteahhitin bütün eksikleri tamamladıktan sonra gerekli incelemelerin ardından kesin kabulü yapılacak. Sağlık Müdürü ile istişareli olarak bu konu üzerinde durmaktayız, bu sıkıntıları Sağlık Bakanı Yardımcımıza ilettim, bunlara çözüm bulunması noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sayın Valimiz Cüneyt Epcim ve Milletvekilimiz Fetani Battal bey de Sağlık Bakanımız ile görüştüler. Bu görüşmeden sonra Sağlık Bakanı elemanları hastanemizde incelemelerde bulundular. Eksikleri tespit ederek müteahhide eksiklerin giderilmesi konusunda talimatlarını verdiler ve müteahhit eksiklerin giderilmesi konusunda bu çalışmaları yürütmeye başladı. Ne zaman bütün eksikleri yerine getirirse o zaman kesin kabulü yapılır. Birçok ilimizde Bayburt Devlet Hastanesi'ndeki imkanlar yok. Birçok hastanede olmayan konfor, bu hastanede mevcut. Ancak burada temel bir sıkıntı var, bunu hep beraber yaşıyoruz. Hastanede sıra alamıyorum diye birçok şikayet geliyor bizlere. Bunun birkaç tane sebebi var. Yaz aylarında yaşanan nüfus yoğunluğu doktor başına düşen hasta sayısını arttırmaktadır, bu da sıra alma konusunda bazı sıkıntıları meydana getirmektedir. Nüfusumuz 82 bin, ancak yaz aylarında bu nüfus 200 binin üzerine çıkmaktadır. Bu durum var olan doktor sayısını değiştirmiyor. Ancak doktor başına düşen hasta sayısını yükseltiyor. Hastanemizde yaşanan sıkıntının başlıca sebebi bu durumdur. Şöyle bir istatistik paylaşayım, Bayburt'ta hekim sayımız 131. Hekim başına düşen hasta sayısı 648. Ülkemizdeki hekim sayısı 101 bin 116, hekim başı düşen hasta sayısı 820. Yani şunu söyleyebilirim ki ülke ortalaması hekim başına düşen hasta sayısı 820 iken Bayburt'ta ise bu sayı 648 olarak ortaya çıkıyor. Bayburt'ta 2002'den önce 4 tane diş hekimi bulunurken, bugün bu sayı 14'e çıkarılmış durumda. Tabii bunlar istenilen düzeyde mi hayır değil. Vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz."

Polat şöyle devam etti:

DEMİRÖZÜ BARAJI BİZİM İÇİN BİR HAYALDİ GERÇEK OLDU

"Demirözü Barajı bizim için bir hayaldi ama bugün bu hayata geçmiş durumda. Bu yıl yaşanan kuraklıktan dolayı barajın ne kadar önemli olduğunu fark ettik. O bölge sulama sistemini hayata geçmesiyle nimetlerinden faydalanmaya başladı. Tarım İl Müdürümüzle yaptığımız toplantıda bir anektod paylaşıldı, geçen yıl 4 bin ton şeker pancarı ekilirken, bu rakam 14 bin tona çıkmış durumda. Ayrıca Demirözü ovasında ilk defa ikinci ürün alınmaya başlamış. Devlet Su İşleri'nin 2020 yılında Bayburt'ta sulama alanında yaptığı yatırımların toplam bedeli 91 milyon Türk lirasıdır. 2021 yılında DSİ'nin ülke çapında yatırımları iki buçuk kat artırıldı. Geçen yıl Valilik binasında Milletvekilimiz Fetani Battal bey ve sayın Valimiz Cüneyt Epcim bey ile birlikte bir toplantı tertip ettik. DSİ yetkililerine şunu ilettik ki ülke çapında DSİ'nin yatırımları iki buçuk kat attıysa Bayburt'ta da bu rakam 2 buçuk kat artmalı. Bu konuda talebimizi ilettik."

STADIN YIKIMI VE YENİ KAPALI SPOR SALONU

“Gençosman Stadyumu'nun tribünlerinin inşaatı şu an devam etmekte. Stadının tribünlerinde bir alan yıkıldı ve yeniden yapılıyor. Bu konuda iktidarı nasıl vurabiliriz diye ellerini ovuşturanlar şunu bilmeliler ki oradaki yıkımda kamunun cebinden bir kuruş para çıkmamıştır. Bana göre bu olayda takdir edilmesi gereken bir durum ortaya çıktı. Spor İl Müdürümüzü bu konuda tebrik ediyorum. İnşaat alanında yapılan hatayı erken tespit ederek ihaleyi feshetti. Olay mahkemeye gitti, mahkemede kurumu haklı bularak yeni ihaleye çıkıldı. Yani şu durumda kamunun cebinden bir kuruş çıkmamış oldu. Eğer bu fark edilmeseydi veya ilerleyen yıllarda fark edilseydi müteahhit parasını almış olacaktı, iş işten geçmiş olacaktı. Orası yıkılarak tekrar bir bütçeyle onarımı yapılmış olacaktı. Kapalı Spor Salonu ile ilgili sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan burayı görünce, yıkılması ve yeni bir spor salonu yapılması gerektiğini belirtti. Yeni salonun 2018 yılında ihalesi yapıldı. 2019 yılında ise müteahhide yer tesliminin yapılması gerekiyordu. Eğer 2019 yılında yer teslimi yapılsaydı, müteahhit orayı 2020 yılında teslim etmiş olacaktı. Peki neden yer teslim yapılmadı, açıklayayım; Kapalı Spor Salonunun yapılacağı yer eski hayvan pazarı. Yeni hayvan pazarının altına asfaltlama yapılmadığı için yer teslimi yapılamadı. Müteahhit de 2 yıl bekledi, maliyetlerin arttığını belirterek ihaleden çekildi. Yani 2020 yılında bitmesi gereken Kapalı Spor Salonu yer teslimi yapılmadığından dolayı hayata geçirilemedi. İl başkanları toplantısında sayın Cumhurbaşkanımıza bu konuyu aktardım. Benden önce de sayın Milletvekilimiz ve sayın Valimiz, Spor Bakanına bu konuyu aktardı. Kapalı Spor Salonunun ihalesi 2 Ağustos 2021 yılında oldu. Yakın bir zamanda ihale sonuçlanarak yer teslimi ile birlikte inşaatına başlanacak.”

"BAKANLIK 2 MİLYON 500 BİN GÖNDERDİ"

“2020 yılında Bayburt'ta 32 milyon 600 bin lira tarımsal destek yapıldı. Bu yıl yaşanan kuraklıkla alakalı Bakanlığımız 2 milyon 500 bin lira kaynak aktardı il müdürlüğümüze. Bu para kuraklıktan dolayı verimi düşen çiftçilerimize dağıtılacak. Mera alanı olarak Türkiye'de birinci sırada olduğumuzdan dolayı küçükbaş hayvancılık konusunda iddialı olmak durumundayız. Bu konuda Tarım ve Orman Bakanlığı yapılan görüşmeler neticesinde Bayburt küçükbaş hayvan alanında pilot il ilan edildi. Bu durumda geçen yıl 29 bin olan küçükbaş hayvan sayımız, bu yıl 96 bine çıkmış durumda. Bu rakamın artması için çeşitli çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz.” 

CUMHUR İTTİFAKI VATANDAŞ KURDU

“Cumhur İttifakı'nı 15 Temmuz 2016'da meydanda kurduk. İşin bürokrasisi daha sonra kendiliğinden oluştu. Hain FETÖ terör örgütü milletin silahlarıyla milleti vurmaya başladığı o gün, Bayburt başta olmak üzere bütün illerimizin caddelerinde bu ittifak kuruldu. Vatanını, milletini, bayrağını, istikrarını ve güvenini seven milliyetçi ve mukaddesatçı insanlar bir araya gelerek bu ittifakı doğal olarak oluşturmuş oldu. O günden bugüne kadar bu ittifak sapasağlam gelmeye devam etti. Son belediye seçimine bazı illerimizde seçimlere ittifak kapsamında girildi, bu Bayburt'ta olmadı, burada kendi içimizde yarıştık. Cumhur İttifakı'nın sapasağlam devam etmesi için tabanda ve tavanda bunun mücadelesini vermeye devam ediyoruz. Bu ittifak sadece siyasi bir ittifak değil, ülkeye sahip çıkma ile alakalı bir durum. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların Recep Tayyip Erdoğan kimliği üzerinde yoğunlaştığını en iyi gören adam sayın Devlet Bahçeli ve sayın Mustafa Destici'dir. Onlar bunu anladıktan sonra dediler ki, "Devletin bekası her şeyden öndedir, şu anda bu bekayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temsil ediyor, o zaman bunu ayakta tutmak devleti ayakta tutmak anlamına geliyor". Öyle ki 2023 yılındaki Cumhurbaşkanı adayının kim olduğunu da ilk Devlet Bahçeli açıkladı. Biz yerelde ittifak ortaklarımızdan Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetimi ve Büyük Birlik Partisi İl Yönetimi ile ilişkilerimize sımsıcak devam ediyoruz. Aramızda alıp veremediğimiz hiçbir durum yok. Hükümet olarak AK Parti belediyeleri ne ne kadar çok destek veriyorsak, Milliyetçi Hareket Partisi'nden seçilen belediyelere de o kadar destek veriyoruz. Hatta daha fazlasını veriyoruz.” 

ESER VE HİZMET SİYASETİNDE AK PARTİ RAKİPSİZ

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi, "Hiç kimse eser ve hizmet siyaseti konusunda bizimle yarışamaz". Rakamları ortaya koyduğumuz zaman her şey ortaya çıkıyor. AK Parti olarak biz kendimizle yarışıyoruz. Biz diyoruz ki bizim vatandaşımız daha iyisine layık. Her alanda daha iyi hizmet etmek adına elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bunu yalan siyasetiyle, iftira siyasetiyle ve karalama kampanyalarıyla baltalamaya çalışanlar olacak mı? Evet olacak.”

Toplantıya Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Okutmuş, İHA Bayburt Muhabiri Öznur Demir, Bayburt Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seyfullah Kaya, Bayburt Manşet Sahibi Baki Meral katıldı. 

Anahtar Kelimeler:
Hacı Ali PolatAK Parti
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hikmet 3 yıl önce

sayın başkanım güzel konulara değinmişsiniz en başta belirteyim ekmek zammını geri çektirin bir yılda iki zam olmaz bu resmen hükümeti yıpratmak adımı esnaf odaları başkanı ne yapmaya çalışıyor araştırılmalı ittifak ortağınızla her konuda anlaşın iş alımları bürokrasi atama vs gibi işlerde onların da söz hakkı olsun zillet ittifakı erdoğan gitsinde ne olursa olsun dedi sayın bahçeli erdoğan giderse devlet gider dedi fedakarlık yaptı daha ne yapsın büyük devlet admınada bu yakışırdı oda gereğini yaptı sizlerde tabanda birlik olun beraber hareket edin muhalif siyasi parti yöneticilerinin sosyal medya hesaplarını araştırın hergün hakaret yalan iftira haberleri var yanlış olanlar dava açın açınki halkı yanlış yönlendirme yapmasınlar

Misafir Avatar
Dursun Ali 4 ay önce @hikmet

Hikmet, zillet ittifaki ne demek, bugun CHP bu ulkenin birinci partisi. Bu yaptiginiz millete hakarettir.

Beğenmedim! (0)
Avatar
MTK 3 yıl önce

Sayın başkan; "Birçok ilimizde Bayburt Devlet Hastanesindeki imkanlar yok. Birçok hastanede olmayan konfor bu hastanede mevcut." demiş.

Hikaye, masal, tiyatro, komedi bu kadar..

Durmak yok, KANDIRILMAYA DEVAM..

Avatar
Aloş 3 yıl önce

1999 yılında depremde devlet yok diyor başkan. Devlet bahçeli başvekil yardımcısıydı ve devlet devlette idi.

Avatar
Vedat Yılmaz 3 yıl önce

Hastanedeki inşaat kalitesi yerlerde sürünmekte. Gözlerii görmeyen kulakları duymayan ekip işi. Sözün asıl manasında işin içine çamur etmişler. Fakat bu işler yapılırken kontrollerini yapan ve hak ediş etmesine olanak sağlayan,,milletin ona verdiği yetkiyi makul seviyede kullanmıyan bu çirkinliği görmezden gelen resmi yetkililileride unutmayalım.

Avatar
Şafak Güngör 3 yıl önce

Devletin temsilcilerinin cevap vermesi gereken soruları il başkanı cevaplamış.

Avatar
Nivli 3 yıl önce

Arpalida yapılan kışlanın kanalizasyonu tarım arazilerine pislik saçıyor
hayvanlarımız bu pisliğe maruz kaliyor ihale alan şirketleri denetlediginiz b

Avatar
Dursun Ali 4 ay önce

4 sene sonra bu iktidar gidic, hikaye anlatmayi birakin, hesap vermeye hazir olun.