Akustik yanmaz sünger

Akustik yanmaz sünger (Görüntülenme Sayısı: 23)
Sektör Mimarlık - İnşaat
İlan Tarihi 9 yıl önce
Firma No 237
Telefon 0216 498 89 81
Faks 0216 498 89 81
Web Sitesi http://www.aakustikyanmazsunger.com
Adres Ahmetyesevi mahallesi çamlık caddesi sema sokak no:9
İl/İlçe Sultanbeyli / İstanbul
Firma Hakkında
İnsan yaşamında etkileri nedeniyle olumsuz sonuçlar oluşturan gürültü, rahatsız edici özelliğiyle stres içerisinde olmaya ve sıkıntı yaşamaya neden olmaktadır. Bu sıkıntıları geride bırakmak ve gürültüden izole edilmiş bir ortamda yaşayabilmek için ses izolasyonu yapılmaktadır. Ses izolasyonu sayesinde okul, hastane, ev, iş yeri, ofis, çağrı merkezi, stüdyo odaları, sinema salonları gibi mekanlar gürültüden uzak tutulabilmektedir. Ses izolasyonu uygulanırken tercih edilen malzemeler çeşitlilik göstermektedir. Ses izolasyon malzemeleri arasında cam yünü, taş yünü, polietilen, kauçuk köpüğü, ahşap yünü, poliüretan ve melamin köpüğü yer almaktadır. Ses izolasyonu malzemeleri arasında bulunan bazı sünger çeşitleri yanmaz özelliktedir.

Açık gözeneklere sahip olan ses izolasyon süngerleri, ses yutumunu üst seviyede sağlamaktadır. Akustik kumaş kaplı paneller akustik bir ortam yaratılmak ve ses seviyesinin kalitesi arttırılmak istenildiğinde kullanılmaktadır. Dış ortamdan gelebilecek darbelere karşı dayanıklı olan paneller, farklı renklere de sahiptir. Akustik kumaş kaplı panellerin kullanım alanları stüdyo odaları, müzik odaları, toplantı odası, konferans salonu gibi mekanlar olmaktadır.

Ses izolasyonu malzemeleri arasında bulunan melamin köpük yüksek derecede ses emme kapasitesine sahiptir. Yangın olması durumundaysa yanmaz özelliği sayesinde alevlerin artışını geciktirecektir. İnşaat, sanayi, otomotiv, ulaşım gibi mekanlarda tercih edilen melamin köpük malzemesinin uygulaması da oldukça kısa sürmektedir. Şiddetli gürültüye maruz kalan yerlerde ise en çok tercih edilen akustik yanmaz süngerlerdir.