Bayburt MTTB'den İsveç'teki çirkin saldırıya kınama

Bayburt Milli Türk Talebe Birliği İl Başkanı Mehmet Asif Alan, İsveç'teki çirkin hadise için basın açıklaması yaptı.

Bayburt MTTB'den İsveç'teki çirkin saldırıya kınama

Yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Alan, "Milli Türk Talebe Birliği olarak, milyarlarca insanın iman ettiği dinimiz olan İslâmın kutsal kitabına, Yüce Rabb'imizin kelâmına yönelik gerçekleştirilmek istenen bu alçakça muameleyi en sert şekilde kınıyoruz" dedi.

Alan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Yüce dinimiz İslâm, 14 asır evvel tüm insanlığa gönderilmiş ve başkaca tüm inançları batıl kılmış yegâne hak dindir. Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim ise dinimizin en asli kaynağı ve tüm insanlığın rehberidir. Rabb'imizin kelâmını, emir ve yasaklarını bizlere bildiren, tüm insanlığa öğütler barındıran Kur'an-ı Kerim; asırlar boyunca tek bir harfi dahi değişmeden korunarak varolmuş ve varolmaya devam edecek tek kutsal kitaptır. Yüce Rabb'imiz, Kur'an-ı Kerim'de “Şüphesiz bu, korunmuş bir kitapta bulunan değerli bir Kur’an’dır; ona tertemiz olanlardan başkası el süremez. O, âlemlerin Rabb'inden indirilmiştir” demek suretiyle kutsal kitabımızın korunduğunu ve korunmaya devam edeceğini bizlere bildirmiştir.

İslâm alemi, Allah'a kulluk ederken İslâm dininin bünyesindeki her kutsal değeri korumakla da mükelleftir. İmanın şartı olarak kutsal kitabımıza iman etmiş olan biz Müslümanların en önemli vazifelerinden biri de Rabb'imizin kelâmı olan mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim'i her türlü müdahaleden, her türlü saygısızca söylem, davranış ve muameleden korumaktır. Mukaddesatımıza el uzatan, dil uzatan odaklar kim olursa ne olursa olsun, müsamaha gösterilmemelidir.

Yıllardır hem ülkemize hem de dinimiz İslâm'a yönelik hakaret ve saygısızlık içeren çeşitli birçok söylemde ve eylemde bulunulan İsveç'te, henüz vuku bulan hâdise, tüm İslâm alemini derinden üzmüş ve öfkelendirmiştir. Kutsal kitabımızın Türk büyükelçiliği önünde yakılarak gerçekleştirilmek istenen eylem için İsveç devletinin ve kolluk kuvvetlerinin izin vermesi kabul edilemez ve sessiz kalınamaz bir durumdur. 

Bilindiği üzere İsveç'te yıllardır bu ve benzeri İslâm düşmanlığı ve hakaret içeren, terör örgütlerinin propagandasını yapan birçok hadise meydana gelmiş ve İsveç devleti tüm bu hadiseleri ya desteklemiş ya da sessiz kalmıştır. Daha düne kadar menfaatleri uğruna devletimizden çeşitli konularda destek talebinde bulunan söz konusu ülkenin böyle alçakça ve küstahça olaylara müsamaha gösterecek ve destekleyecek cesareti nereden bulduğunu anlamak da mümkün değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti her ne kadar uzlaşmacı ve barışçı bir devlet olsa da kutsal değerlerine, kırmızı çizgilerine asla halel getirmeyip gerektiğinde hem devlet nezdinde hem de kamuoyuyla her türlü tavrı almaya muktedir bir devlettir.

106 yıllık tarihi boyunca çeşitli konularda kamuoyu oluşturan ve Türkiye'nin en önde gelen gençlik kuruluşu olan Milli Türk Talebe Birliği, tarihi boyunca İslâm aleminin ve toplumumuzun her türlü mukaddesatına ve değerine sahip çıkmıştır. Bu değerlere yapılan veya yapılmak istenen her saldırıya da yeri geldiğinde fiilen, yeri geldiğinde en sert sözlerle karşı çıkmıştır. Milli Türk Talebe Birliği dün olduğu gibi bugün de İsveç'te yaşanan bu ahlaksızlığa, bu saygısızlığa sessiz kalmayacaktır.

Milli Türk Talebe Birliği olarak, milyarlarca insanın iman ettiği dinimiz olan İslâmın kutsal kitabına, Yüce Rabb'imizin kelâmına yönelik gerçekleştirilmek istenen bu alçakça muameleyi en sert şekilde kınıyoruz. İsveçli yetkilileri, bu ahlaksız, saygısız ve alçak muameleyi bir an önce durdurmaya davet ediyoruz. Dinimiz İslâm'a ve istisnasız bütün kutsal değerlerimize yapılacak her saldırıya da en sert şekilde karşı duracağımızı bildiriyoruz.

'Eğer biz bu Kur’an’ı bir dağın tepesine indirseydik, sen onu Allah korkusundan başını eğip paramparça olduğunu görürdün. Biz bu misâlleri insanlara veriyoruz ki, etraflıca düşünüp gerekli dersi alsınlar.'" 


 
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet Hasan İRİ 1 yıl önce

Malum ülkenin müslüman aleminin kutsal kitabına yaptığı saygısızlığı, bu aşağılık hareketi lanetle kınıyorum.

Avatar
Salih K 1 yıl önce

Bu sorumsuzluğu yapanlar bulunup derhal cezalanfırılmalıdır. İsveç devleti bu sorumsuzluğun hesabını tüm İslam alemine vermelidir.

Avatar
Sabri Güler 1 yıl önce

'Eğer biz bu Kur’an’ı bir dağın tepesine indirseydik, sen onu Allah korkusundan başını eğip paramparça olduğunu görürdün. Biz bu misâlleri insanlara veriyoruz ki, etraflıca düşünüp gerekli dersi alsınlar.'

Avatar
Mehmet 1 yıl önce

Özgürlük böyle bir şeymiş meğer!
Bizler 'En büyük özgürlük Allah'a kul olmaktır' şiarında olmalıyız.

Avatar
Kuran 1 yıl önce

Kuran'a yapılan saygısızlığı kınıyorum.

Avatar
Ramazan ö. 1 yıl önce

Yaradan Rabbinin adıyla oku diye seslenen yaraticimizin bizler için gönderdiği hayatı yaşama kılavuzu insan olabilme insan kalabilme insanca yaşayabilme kitabı.Rabbim hakkıyla faydalanabilme ve okudugunun idrakini nasip etsin Amin

Avatar
Enes 1 yıl önce

Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor. O zalimlerin yapacaklarından Allâhı gaafil zannetme sakın.

İbrahim 42

Avatar
Abdullah 1 yıl önce

Ey Müslümanlar!
Ayetlerinin yazılı olduğu kitabın yakılmasına tepki gösterip, ayetlerin özüne ters olan yolsuzluk, haksızlık, adaletsizlik, iftira, yalan, hırsızlık, arsızlık, kul hakkına tecavüz, başkasının malını çökme, işkence gibi eylemler karşısında susmak nasıl izah edilir? İslam dini böyle insanlara ne der mesela?
Onları nasıl tarif eder?
Onlara gerçek dindarlar, hassas Müslümanlar mı der, yoksa özden kopmuş riyakarlar ve münafıklar mı der? Biraz dusunsek mi , acaba? " Fe eyne tezhebuun"... vesselam