Saadet Partisi Bayburt Merkez İlçe Başkanı Av. Erol Birni oldu

Saadet Partisi Bayburt Merkez İlçe Başkanlığı’nın 7. Olağan Genel Kurulu sonuçlandı.

Saadet Partisi Bayburt Merkez İlçe Başkanı Av. Erol Birni oldu

Bayburt Postası - Kongre, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın’ın katılımıyla Bayburt Barosu Av. Atilla Adiloğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Tek liste sunulan kongrede başkanlığa Avukat Erol Birni seçildi.

151 delegenin oyu ile Saadet Partisi Bayburt Merkez İlçe Başkanı seçilen Birni’nin yönetiminde Mehmet Salih Akyüz, Yusuf Şık, Osman Cankıroğlu, Tahir Burak, İbrahim Karaahmetoğlu, Ali Aslan, Salih Seçkin, Dündar Sekmenli, Hasan Uğurlu, Hamit Beyazıt seçildi. 

Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın’ın ülke gündemine yönelik yaptığı konuşmanın ardından Saadet Partisi Bayburt İl Başkanı Abdulmecit Bekmezci de bir konuşma yaptı. 

Bayburt’ta sağlık, ulaşım, atıl duran yatırım konularında eleştirilerde bulunan Bekmezci, 50 metrede bir açılan ulusal marketler, şikâyetlerin odağındaki yeni devlet hastanesi,  bitmeyen Kop Tüneli, katledilen Çoruh ve Susuz Şelale başlıklarında iktidara yüklendi. Başkan Bekmezci, Belediyenin Yöresel Ürünler ve Turşu Fabrikası projesinin ise önemli olduğunu kaydetti.    

Bekmezci’nin konuşması şöyle:

“ULUSAL MARKETLER

Yapmış olduğumuz esnaf ziyaretlerimizde esnaflarımızın şu an ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntıların yanında birde ulusal marketlerin birçok alanla ilgili ürün satması ve her 50 metrede bir fütursuzca şube açmalarının kendileri adına sıkıntı oluşturduklarını dile getirdiler. Esnafımızın bu marketlerle rekabet etme imkanı olmadığı için birçoğu iş yerini ya  kapatmak zorunda kalıyor, ya da teşvik adı altında bankalara faizli kredilere yönlendirilerek daha da sıkıntılı bir sarmalın içine çekildiklerini dile getirdiler.

Bu sıkıntıların bir nebze olsun giderilmesi için perakende sektörünü ilgilendiren yasanın acilen güncellenmesini talep ediyoruz. Özellikle bu marketlerin hem ürün çeşitliliği sınırlanmalı hem de nüfus oranında şube açmaları sağlanmalıdır.

Örnek verecek olursak eczanelerde sürücü kursların da hatta en zaruri ihtiyaç olan fırınlarımız da dahi nüfus oranında kotalar uygulanırken, bu marketlerin her 50 metrede bir şube açmalarına müsaade edilmesi kabul edilemez. Bu yasanın ivedilikle revize edilmesini esnafımız adına talep ediyoruz.

YENİ BAYBURT DEVLET HASTANESİ

Öncelikle toplum yararına olan her yatırım bizim için kıymetlidir. Bu yatırımı şehrimize kazandıran ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

2010 yılında 50 yataklı Kadın Doğum ve çocuk hastanesi ihale süreci başladı denilerek 2011 seçimlerinde seçim propagandası olarak kullanıldı. Daha sonra aynı projenin propagandası 2015 seçimlerinde de yapıldı. Şehrimiz için önem arz eden bu projenin ne ihalesi ne de kendisi yapıldı.

Sonrasında ise 200 yataktı tam donanımlı yeni bir hastane yapılmasına karar verdiler, yeni yapılacak hastane de doktor ve teçhizat sıkıntısının olmayacağını çevre illere sevk edilen hasta sayısının büyük ölçüde azalacağını vadettiler. Fakat geldiğimiz nokta eski hastanemizi arar hale geldik.

Yeni yapılan hastanemiz hem fiziki olarak her gün bir yerinden patlak veriyor hem de yapım aşamasında vadedilen ama bir türlü çözülemeyen doktor sıkıntısı ve çevre illere hasta sevki aynı şekilde devam ediyor.

Tüm Bayburtlu hemşehrilerimiz adına soruyoruz eski hastanemizde yaşanan sıkıntılar devam edecekti ise biz bu hastaneyi neden yaptık?

KOP TÜNELİ

2011 yılında ihalesi yapılan 2012 yılında yapımına başlanan Kop Tüneli 2017 yılında açılışı yapılacaktı. Çevre illerde onlarca tünelin açılışı gerçekleşmişken, şehrimiz için çok önemli bir proje olan Kop Tünelinin 11 yıldır devam etmesi, ne zaman biteceğine dair herhangi bir açıklama yapılmamasını doğru bulmuyoruz ve kamuoyu adına buradan soruyoruz

Projenin fizibilite çalışması yapıldı mı?
Yapıldı ise tünel neden 11 yıldır açılamıyor?
İhale başlangıç bedeli ne kadardı?
Şimdiye kadar kamuya maliyeti ne kadar oldu?
Tünel ne zaman açılacak? Ya da açılacak mı?

ÇORUH KATLİAMI VE SUSUZ ŞELALE

Son 20 yıldır iktidarda olan Ak Parti yerel yöneticilerinin şehrimize üretim ve istihdama yönelik bir tane yatırımı olmadı, aksine milyonlarca liralık kamu kaynakları ucube beton yığınlarına harcadılar.
Dünyanın 8. Harikası  Nam-ı Diğer Susuz Şelale,

Dünyanın en saçma yapısı ünvanına sahip olan Kahramanmaraş Özel İdare binasına bu ünvanı verenler Allah’tan şelalemizi bilmiyorlar, bilselerdi en kötüsünün o bina olmadığını anlarlardı. Neyse ki Maraş’taki özel idare binasına  yıkım kararı aldılar. Artık yeni ünvanın Susuz Şelaleye verilmemesi için tüm sebepler ortadan kalktı.

Bir diğer proje ise Çoruh Nehri Yürüyüş Yolu Projesi şehrimizin en önemli sembollerinden ve ülkemizdeki en yüksek debiye sahip nehirlerden biri olan Çoruh nehrimize böyle bir projenin yapılması akla ziyan bir işti, fakat bu arkadaşlar maalesef Çoruh’un tüm engellemelerine rağmen bu projenin 1.etabını yaptılar. Neyse ki sağduyulu yöneticilerimiz bu ucube projenin 2. Etabına müsaade etmeyerek doğru bir iş yaptılar.

Geçtiğimiz yıllarda Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’un silüetini bozan dikey mimariden dem vurarak şu ifadeyi kullanmıştı. Biz İstanbul’a ihanet ettik demişti. Şimdi bu arkadaşlar Sayın Cumhurbaşkanının ifadesini Bayburt için kullanırlar mı ya da kamuoyundan özür dileme erdeminde bulunurlar mı bilemiyorum.

Eğer kaynaklar bu beton yığınlarının yerine üretime ve istihdama yönelik yatırımlara yapılsa idi, hem işsizlik rakamları yükselmezdi,  hem de şehrimizden göç edenlerin sayısı her geçen gün artmazdı.

Bu arkadaşlara Genel Başkanımızın bir Kızılderili atasözünden alıntı yaparak söylediği şu ifadelerini tekrarlamak istiyorum.

Son ağaç kesildiğinde, 
Son nehir kuruduğunda, 
Beyaz AK Partili adam beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Muhterem hazirun bu yapılan sorunlu projelerin yanı sıra, şehrimizde iyi şeylerde yapılmıyor değil! Geçtiğimiz günlerde Bayburt Belediyesi tarafında hizmete açılan Yöresel Ürünler ve Turşu Fabrikası’nın açılışına katıldık.  Üretim ve istihdama yönelik yapılan bu ve bunun gibi tesislerin ister kamu eliyle isterse özel müteşebbisler eliyle şehrimizde yapılmasını her zaman destekledik ve desteklemeye de devam edeceğiz. Bu vesile ile Belediye Başkanımız Hükmü Pekmezci Bey’e tüm Bayburtlular adına teşekkür ediyorum.

Saadet partisi olarak her zaman üretime yönelik yatımlarla ülkemizin kalkınabileceğini ifade ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Ülke olarak zor bir zamanda sıkıntılı bir ortamda seçim sathı mahalline girmiş bulunuyoruz. Yapılacak olan seçim ülkemizin kaderini belirleyecek bir seçim olacaktır. Ülkemiz ne zaman sıkıntılı bir sürece girdiyse Milli Görüş taşın altına elini koymuştur. Önümüzdeki süreçte de milletimizin huzur ve refahı için üzerine düşen görevi yapacağından kimsenin şüphesi olmasın.” 

İl Başkanı Bekmezci, Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın'a Bayburt hatırası hediyeler takdim ederken, Saadet Partisi eski İl Başkanı Osman Nuri Temur ile eski Merkez İlçe Başkanı Mehmet Salih Akyüz'e de partiye yapmış oldukları hizmetlerden ötürü teşekkür plaketi sundu. 

Kongreye CHP Bayburt İl Başkanı Adil Uzunhan, Demokrat Parti Bayburt İl Başkanı Metin İpek, Deva Partisi Bayburt İl Başkanı Can Kurban Aslan, Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler ve İyi Parti Bayburt İl Başkanı Yılmaz Kırıcı da katıldı. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hüseyin 1 yıl önce

Ne kadar güzel bir muhalefet tarzı tebrik ederim. Olumlu gelişmeleri de olumsuzlukları da ortaya koymak ve kendi çözümünü sunmak. Ülkenin böyle bir muhalefete çok ihtiyacı var.

Avatar
Ahmet Demir 1 yıl önce

Yapılan eleştiriler yerinde olmuş ülke kaynaklarını hoyratça kullananlara birilerinin bunları sorması lazımdı.Başkanı tebrik ederim.

Avatar
Ahmet İpek 1 yıl önce

Mecit Başkanı tebrik ederim bir taraftan yapılan kötü projeleri eleştirdiği gibi yapılan olumlu yatırımlar içinde teşekkür ederek doğru muhalefet nasıl yapılır dersi vermiş...