Bayburt Üniversitesi'nde 2. Taltif Töreni

Bayburt Üniversitesinde taltif töreni gerçekleşti. 

Bayburt Üniversitesi'nde 2. Taltif Töreni

Bayburt Postası - Bu yıl ikincisi gerçekleşen taltif töreninde, Akademik personel, Bayburt Üniversitesinin öz-kaynaklı yazılımı olan Akademik  Değerlendirme Sistemine eklenen performans parametrelerine göre, idari personel ise çalışma yılı, sicil, istikrar gibi nitel ölçütlerle birlikte amir önerisine göre taltif edildi. Törende, 2022 yılı performansları çerçevesinde seçilen personele plaket takdim edildi. Akademisyenlerin Web of Science'da taranan indekslerdeki yayın performansı fen bilimleri ile sosyal ve beşeri bilimler olarak iki alanda değerlendirilirken, Q1 ve Q2 dilimlerindeki yayın sayıları da bir taltif kategorisi olarak değerlendirildi. Ayrıca saygın kuruluşlar tarafından desteklenen ulusal ve uluslararası proje sayıları ile danışmanlığı yapılan TÜBİTAK 2209-A öğrenci proje sayıları da bir taltif ölçütü sayıldı. İdari taltif kategorisinde ise her birim ve iş kategorisinden önerilen/seçilen bir personel taltif edildi. Son olarak akademik hizmet kapsamında Üniversitemizde uzun yıllar hizmet ettikten sonra emekli olan Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu, Prof. Dr. Abdulkadir Yılmaz ve Prof. Dr. Rabil Ayazoğlu'na onur ödülleri takdim edildi. 

Tören konuşmasında Liyakat vurgusu yapan Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, "İnsan ve teknoloji tümleşmesi her ne kadar gündemi meşgul eden bir husus olsa dahi, insan merkezli bilim vizyonumuzu performans ve kurumsallaşma vizyonuyla tamamlamak istiyoruz. Bizim kurumsal varoluş gerekçemiz sürdürülebilir insanlık fikrini gerçekleştirmenin yollarını keşfetmek ve topluma kazandırmaktır. Bu çerçevede insan kaynaklarımızın performansı ile kurumsal kapasitemiz paralel şekilleniyor. Bireysel performansı entegre ettiğimiz kurumsal performans, her bir personelimizin katkılarıyla gelişiyor. Bu sebeple liyakati esas alan ve objektif değerlendirme ölçütlerini işleten bir kurumsal değerlendirme sisteminin mevzuat ve yazılım boyutlarını hızlıca tamamlayarak taltif geleneğini yerleşik hale getirmenin hesaplarıyla hareket ettik. Bu töreni normal şartlarda Şubat ya da Mart ayında yapmayı planlarken, depremle birlikte erteleme kararı almıştık. Artık her senenin başında bir önceki senenin performanslarını ödüllendirdiğimiz Taltif Törenini gerçekleştireceğiz. Bu yılki törenimizde taltif edilerek gurur tablomuzda yer alan tüm akademik ve idari personelimizi hem başarıları hem de kurumsal katkıları vesilesiyle tebrik ederim" dedi.  
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.