Bayburt Teç-Sen'den 1 günlük iş bırakma eylemi

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (Teç-Sen) İl Başkanı Selami Birgül, eğitim sendikaları güç birliği platformu olarak bugün Türkiye genelinde 1 günlük iş bırakma eylemi yaptıklarını duyurdu.  

Bayburt Teç-Sen'den 1 günlük iş bırakma eylemi

Bayburt Postası - Teç-Sen Bayburt İl Başkanı Selami Birgül, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Değerli kamu çalışanları, kıymetli eğitim çalışanları, bildiğiniz üzere 14 Ekim 2022 tarihinde başkent öğretmenevinde eğitim sendikalarının tamamına çağrı yapılarak, eğitim çalışanlarının sorunlarını masaya yatırıp ortak akılda, ortak kararla, ortak mücadele ekseninde ve yine ortak eylemlerle kazananın kamu çalışanlarının olacağı ve öznesi sadece kamu çalışanının sorunu ve çözüm yollarını bulmak olan bir platform oluşturulmuştur. Eğitim sendikaları güç birliği platformu olarak bizler bugün Türkiye genelinde 1 günlük iş bırakma eylemi yapıyoruz.  

Peki, eğitim çalışanları ne istiyor ve neden bugün iş bırakma eylemindeyiz. 

Bizler, 19 Kasım 2022 tarihinde yapılacak kariyer basamakları sınavının iptal edilmesini, öğretmenlik meslek Kanunu’nun, TBMM’de yeniden ivedilikle ele alınarak yeni bir meslek kanununun tüm eğitim sendikalarının ve öğretmenlerin görüşleri alınarak düzenlenmesi için bugün iş bırakıyoruz.

Bizler, eğitim-öğretim yılına hazırlık ödeneğinin ayrım gözetmeksizin tüm eğitim çalışanlarına bir maaş tutarında ödenmesi için bugün iş bırakıyoruz.

Bizler, kamu çalışanlarının yoksulluk sınırının üzerinde bir ücret alması için bugün iş bırakıyoruz.

Bizler, 3600 ek gösterge düzenlemesinin eksik olduğunu görüyoruz ve 1. Dereceye gelmiş tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesi için bugün iş bırakıyoruz.

Bizler, eşit işe eşit ücret ilkesine uygun olarak farklı ücret ve istihdam şekillerine son verilmesi, 4bli sözleşmeli tüm kamu çalışanlarının kadroya geçirilmesi için bugün iş bırakıyoruz.

Bizler, fiilen görevde olan kamu çalışanlarına uygulanan mülakat uygulamasına son verilmesi için bugün iş bırakıyoruz.

Bizler, tüm kamu çalışanlarına sosyal devlet ilkesi gereği ayrım yapılmaksızın; giyim, ulaşım, barınma, beslenme, yakıt, kira yardımı, aile ve çocuk yardımlarının iyileştirilmesi ve vergi dilimi adaletsizliğine son verilmesi bugün iş bırakıyoruz.

Bizler, öğrencilerimizin en temel anayasal hakkı olan eğitim, barınma ve beslenme haklarının devlet güvencesine alınması ve çocuklarımızın eğitimde fırsat eşitliğini yakalayabilmesi için bugün iş bırakıyoruz. 

Kamuoyuna ve kamu çalışanlarına saygıyla duyurulur."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.