'Bu Yaz Camideyim' Projesinde Ödül Töreni

MTTB Bayburt ve MÜSİAD (Genç MÜSİAD) Bayburt ortaklığında, Bayburt İl Müftülüğü koordinasyonunda "Bu Yaz Camideyim" projesinin finali ve ödül programı Akşemsettin Cami'de gerçekleştirildi.

'Bu Yaz Camideyim' Projesinde Ödül Töreni

Bayburt Postası - Proje kapsamında, yaz kuran kursu boyunca Akşemsettin Camii, Tuzcuzade Camii, Zahid Efendi Camii, Hacı Ekrem ve Naile Seyhan Camii ve Bilali Habeşi Camilerine ziyaretler gerçekleştirildi. Bu camilerde bulunan çocuklara sınavlar yapılarak dereceye giren 10 öğrenciye, bisiklet, scooter, bluetooth kulaklık, kitap vd. hediyeler takdim edildi.

Yaz tatilini camide eğlenerek, öğrenerek ve yeni arkadaşlıklar kurarak geçiren çocuklar, özel eğitim ve sosyal faaliyetlerle dolu bir deneyim yaşattı. Proje, çocuklara camiyi daha yakından tanımaları ve cami yaşamının bir parçası olmaları için fırsatlar sunmayı amaçladı.

Proje ile ilgili konuşan Milli Türk Talebe Birliği Bayburt İl Başkanı Mehmet Asif Alan, “MTTB Bayburt teşkilatımız ve MÜSİAD (Genç MÜSİAD) Bayburt paydaşlığında Bayburt İl Müftülüğümüz koordinasyonunda Bayburt’ta ilk kez “Bu Yaz Camideyim” projesini hayata geçirmiş ve nihayete bulunmaktayız. Projenin temel bileşenlerinden biri olan dini bilgilendirme süreci, çocukların anlayış ve bilgilerini geliştirmeye yönelikti. Kuran, siyer ve ahlak ile ilgili öğretiler ve sorular, çocukların İslam dinini daha iyi anlamalarını ve günlük hayatlarına yansıtmaları hedeflenmektedir. Projede yer alan sosyal faaliyetler, çocukların birbirleriyle daha iyi anlaşmalarını ve arkadaşlık bağlarını güçlendirmelerini hedefliyor. Çeşitli oyunlar, spor etkinlikleri ve faaliyetler çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerine ve unutulmaz anılar biriktirmelerine yardımcı olmakta, dağıtılan ikramlıklar ile çocuklarımızın ağızları tatlandırılmaktadır. Amacımız, çocuklarımıza camiyi sevdirmek ve onlara cami kültürünü aşılamaktı. Gördüğümüz olumlu tepkiler ve çocukların mutluluğu, projemizde bizleri motive etmektedir. Bu tür etkinlikleri düzenleyerek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın manevi gelişimine katkı sağlamak bizi son derece memnun ediyor. Cami kültürüne aşinalık kazanan çocukların, bu deneyimi hafızalarında taşıyarak ileride de cami dostluklarını sürdürmeleri bekleniyor. Bu kapsamda Bayburt merkezde bulunan ve öğrenci sayısı en yoğun olan beş camiide yaklaşık üç yüz talebe ile gerçekleştirilen proje ve akabinde yapılan sınavlar neticesinde dereceye girenlere hediyeler takdim edildi. İnşaallah bizlerde ‘Cami Merkezli Toplum’ inşaasında katkı sunmuş oluruz. Bu bağlamda projeye desteklerini esirgemeyen İl Müftümüz Abdurrahman Şahin’e, MÜSİAD Başkanı Emre Emre Bayrak’a, Genç MÜSİAD Başkanı Bahadır Çiftçi’ye, hocalarımıza ve destek verenlere teşekkür ederiz. Katılım sağlayanlara istifadeli günler dileriz" dedi.

Proje final programında konuşan Bayburt İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, camide öğrenilen bilgilerin ve edilen dostlukların bir ömür sürdüğünü, toplumun temelini oluşturan çocukların geçmiş ile mukayese edildiğinde imkanlar açısından daha talihli olduklarını, çocukların eğitim hayatları ile birlikte dini bilgilere ulaşmalarının çift kanatlı kuş misali ehemmiyet arz ettiğini, bu tarz programlarının devamlı olmasının önemli olduğunu, programı icra eden MTTB Bayburt teşkilatına, cami görevlilerine, destek verenlere ve katılımcılara teşekkür ettiğini ifade etti.

Programda, dereceye giren öğrencilere hediyeleri ve belgeleri takdim edildi.


  
 

     


     


    
     
 

 
 

 
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Havva 10 ay önce

Güzel bir çalışma olmuş.Gençlerin desteklenmesi gerekiyor.Milli Türk Talebe Birliği’nin öğrenci teşkilatı olması hasebiyle yerelde belediye ve şehrin esnafları destek sunarsa bu gençler bu tür faaliyetlerin sayısını yükseltecektir.Böylece Bayburt’un asırlardan miras kalan yardımlaşma ve yetiştirme kültürüne katkı sunulacaktır.Bayburt,yetiştirmiş olduğu şahsiyetlerin arasına şehirden kopamayan,bir şekilde doğduğu,en azından hayatının belirli bir dönemini burada geçirenlerin bu şehre hizmetine yenilerini sunmuş olacaktır.

Avatar
Hilal 10 ay önce

Gençlere ve talebelere yönelik faaliyetler çok kıymetli. İnşaAllah şehri yönetenler destek veriyordur. Örneğin belediyemiz Dede Korkut şenliklerine verdiği destek mütedeyyin insanlarca kabul görmemiş olabilir. Gençlerimizin eğitildiği ve yetiştirildiği bu tarz etkinliklere kuşkusuz destek veriyordur. Yoksa...

Avatar
Necip 10 ay önce

Yine güzel bir proje başlatılmış, belediye ve şehrin önde gelen esnafları da desteklerini esirgemezse Bayburt’a kalıcı bir faaliyet kazandırılmış olacaktır.Bizlerin en büyük yatırımı gençler olacaktır.Şuurlu bir gençliğin yetişmesinde katkı sunan genç kardeşlerimi tebrik ediyorum.Allah muvaffakiyetler İhsan eylesin…

Avatar
Mehmet 10 ay önce

Tebrikler. İnşaAllah çocuklarımıza ve gençlere katkısı olur. Destek verenlerden Allah razı olsun.

Avatar
Kerem 10 ay önce

Tebrikler gerçekten muhteşem bir proje

Avatar
Ümit 10 ay önce

Bu gibi projeler çocuklara camiyi sevdirmek adına önemli olduğunu düşünüyorum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun

Avatar
Etraf-ı Camii 10 ay önce

Tebrikler ve teşekkürler...

Avatar
Kuran 10 ay önce

Bu güzel projenin devam etmesi önemli. bir kere güzel ama tekrar ederse daha güzel. Emeği geçenlere teşekkürler.