Bayburt Postası - Kar yağışının etkili olduğu saatlerden itibaren karla mücadeleye başlayan ekipler çalışmalarını ara vermeden yoğun mesai ile sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında bir yandan ana arterler ve mahallelerde kar temizlik çalışması yapan ekipler diğer yandan buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, "Kar yağışının etkili olduğu öğlen saatlerinden iti baren tüm ekiplerimiz şehrimizin dört bir yanında aynı anda karla mücadele çalışmasına başladı ve aralıksız devam ediyor. Şehrin ana arterlerinde yoğun bir mesai içinde bulunurken mahallelerimizi de ihmal etmiyoruz. Şehrin her noktasında karla mücadele çalışmalarımızı yapıyoruz. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Bayburt Belediyesi her daim görevinin başında, ekiplerimiz her zaman özverili bir şekilde görevlerini ifa ediyorlar" ifadelerini kullandı.
1. resimde görüldüğü üzere araç karları bizim sitenin yoluna küredi. Yolu kapattı. Arabayla geçerken kürtüklere çarpmamak için kenardan gittim. Kaldırım taşı arabamın ön lastiğini kesti. Zararımı belediye mı kar küreme aracının şoförü mü ödemeli?