banner164

Bayburt FEM Dershanesi mühürlendi!

Bayburt Özel Nil Fırat Eğitim Merkezi (Fem Dershanesi) mühürlendi. Mühürlenme işlemi sırasında çalışanlar tarafından yapılan itirazlar ise sonuç vermedi.

Bayburt FEM Dershanesi mühürlendi!
Bayburt Özel Nil Fırat Eğitim Merkezi (Fem Dershanesi) mühürlendi. Mühürlenme işlemi sırasında çalışanlar tarafından yapılan itirazlar ise sonuç vermedi.

Röleve planlarında "izinsiz değişiklik" nedeniyle yapılan geçici mühürleme kararının ağır olduğunu söyleyen dershane yetkilileri, "hukuk çerçevesi içerisinde tüm kanuni yolları sonuna kadar zorlayacağız" dedi. 

Konu ile ilgili Kardelen Eğitim Kurumları Avukatı Evren Öztekin, şunları kaydetti:

”Buranın bir eğitim kurumu olması sebebi ile kapıya asılacak bir yazı yeterli olacaktı. Mühürleme işleminin, işyerinde işlevi devam eden bazı yerler için yapılması gerekirdi. Bu nedenle dershanenin geçici mühürlenmesi ile bir ilgisi olmamalıdır. Bu durum ülkenin geldiği hukuksuzluğun vardığı aşamayı ifade eden somut bir örnektir. Hukuk çerçevesi içerisinde tüm kanuni yolları sonuna kadar zorlayacağız. Geçici kapamadan bahseden yazı, özelikle kanun koyucunun iradesini yansıtan bir husus değildir. Kapatmanın yöntemleri arasında eğer mühürleme olacak ise bu mevzuatta açıkça belirtilmelidir. Örneğin iş yeri çalıştırma ruhsatı yoksa işletmenin mühürleneceği mevzuatta açıkça belirtilir, ya da polis vazife salahiyetleri kanununda mühürleneceği açıkça ortaya konur. Kanun, idarecilerin yorumlarına açık bir şekilde ortaya konmaz ancak burada yorum yoluna gidilmiştir. Geçici kapatma hususu mühürlenme olarak algılanıp böyle bir işlem yapılmıştır. Bizler gerekli başvurularımızı yapacağız. İdari yoları sonuna kadar deneyeceğiz.”

Dershane öğretmenlerinden Remzi Duygu ise, ”Sınava bir hafta kala verilen bu kararla kurum değil öğrenciler cezalandırılmıştır” dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
fuat kimse artık 5 yıl önce

geçici kapatmanın beklenmesinin sebebini söyliyim mi hakkaniyetli insan? sıkıysa seçimden önce kapatsaydınız da ben sizdeki mağduriyeti görseydim.öğrenciyi falan değil tepki almamak için beklediniz beklettirildiniz.hak hukuk beklemeği kaldırır mı?başka bekleyen kararlar da var mı bunları da bilelim halk olarak

Misafir Avatar
Asım Koca 5 yıl önce

Yağan yağmur senin bu soylediklerin olmuş olsa bırak kapmayi orayı havaya ucururlar. Neye göre söylüyorsun. Hangi hukuk gerekçesi ile söylüyorsun. Şunu aşikar ve agababanizda itiraf etti. Cadı aviysa cadı avı. Buna kılıf bulmanın bi manası yok zaten hukuksuzluk hukugunuz olmuş. Savunmaya gerek yok. Bu büyük bir garabet.

Misafir Avatar
fuat 5 yıl önce

gerçekleri bilmek istiyorsanız okuyun-3
10- tamamen hazırlanan tiyatronun uygulanmasından ibaret olan görüntüler ordaki yetkillilerin dershanenin gerçekte neden cezalandırıldı gerçeğini gizlemekten başka bir amaç taşımamaktadır.
11- dershaneye verilen ceza 1 mayısta uygulanmalıydı ancak öğrenci mağduriyeti engellenmesi için 10 hazirana ertelenmiştir. (yukarıda açıklanmıştır)
12- en son müfettiş denetlemesi 3 yıl önce yapıldı ve bu cezai durum belirlenmesine rağmen göz yumuldu. göz yuman 3 müfettiş kınama” cezası almalarına rağmen 2 yıllık zaman aşımı sebebiyle ceza uygulan(a)mamıştır.
13- dershane olmayınca artık o öğrenciler liselerimizden o okullara gidecekler. dershanelere ekstra ödedikleri ceplerinde kalacak.
14- hakkaniyetli olmak için önce doğru bilgiye sahip olmak lazım. i̇ftira atmadan hakktan doğruluktan ayrılmadan yorum yazmak lazım.

Misafir Avatar
Fuat 5 yıl önce

gerçekleri bilmek istiyorsanız okuyun.-2
5- bunun dışında bilgisayarların olduğu kafe, dinlenme salonları ve büro olarak kullanılan 2 oda mühürlenmemiştir.
6- karşılıklı iyi niyet göstergesi olarak emniyet tedbiri olarak sadece 2 polis alınmış, polislerin sivil kıyafetli olsun önerileri dikkate alınmıştır.
7- ancak işlemin uygulanacağı gün acındırmalı müzik eşliğinde devlet memurları sanki zulüm yapıyormuş izlenimi verilerek yayımlanan video, kurgulanan müzik ve konuşturulan insanlar gerçekle alakası olmadan insanları yanıltmayı amaçlamışlardır.
8-milli eğitim görevlileriyle konuşurken sanki hiçbir sorun olmadan hatta kimseye duyurulmadan rutin bir işlemmiş gibi yapılmasını isteyen eski müdürleri ve ekibi ertesi gün bambaşka bir tablo ile memurları karşılamıştır.
9- yine ertan beyin ifadeleriyle ” zaten dersane bitti, bundan sonra öğrenci mi kaydedeceğiz” ifadesi aslında öğrencilerin mağdur edilmediğinin ispatıdır.

Misafir Avatar
fuat 5 yıl önce

gerçekleri bilmek istiyorsanız okuyun.-1

1- dersanenin geçici kapatma kararı bakanlık müfettişlerinin yaptıkları inceleme ve akabinde gelen soruşturma kapsamında verilen bir cezadır.
2- cezanın sebebi dershane olarak bildirilen alanların (4 ve 5. kat) izinsiz pansiyona çevrilmesinden ibarettir.
3- öğrenciler mağdur olmasın diye ceza mayıs ayının 1. de değil derslerin bittiği ve artık dershanede hiçbir işlemin kalmadığı bir zamanda uygulanmıştır. öğrenciler mağdur edilmemiştir.
4-kapatma işlemine gidilmeden önce defalarca dershane müdürü (eski müdürü ama imza yetkisini başkasına devretmiş ama aktif olarak müdür olan ertan bey) ile görüşülmüş, karşılıklı iyi niyetle sadece sınıf olarak kullanılan bölümlerin mühürlenmesinde bir sakınca olmayacağı beyan edilmiştir.
5- bunun dışında bilgisayarların olduğu kafe, dinlenme salonları ve büro olarak kullanılan 2 oda mühürlenmemiştir.

Misafir Avatar
Abdurrehim IHL 5 yıl önce

bayburt imam hatipte aylak aylak gezip milli gençlik vakfında siyasi nutuklarla beynimiz yıkanırken 28 şubat döneminde beni dershaneye sadece umut vadettiğim için ücretsiz alıp ileride öss türkiye altıncısı olmamda büyük emekleri geçen bu dershaneyi kapatmaya çalışanlar için tek bir söz diyorum. yaşasın zalimler için cehannem

Misafir Avatar
celali 5 yıl önce @Abdurrehim IHL

dersanelerin kapatılması yanlış ama sende vefasızlık ediyon.seni okullarda eğitip yetiştiren insanlara nankörlük ediyon.seni dersanemi senede yetiştirdide oldun imam hatipin hiçmi katkısı yok.bence vefasızların durumuda vahim diğer tarafta

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
f=m.a 5 yıl önce

Yolsuzda, arsızda, haklı da, haksızda hepsi öbür dünyada belli olacak , öbür dünyada yağan yağmur seninlede ğörüşecez.

Misafir Avatar
selin 5 yıl önce

Eğitime neden bu kadar düsmansınız.hayirdir aydınlık beyinler size oy vermiyor mu