Kurtulmuş, Bayburt mitinginde konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti Bayburt İl Başkanlığı tarafından düzenlenen mitinge katıldı.

Kurtulmuş, Bayburt mitinginde konuştu
Bayburt Postası - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti Bayburt İl Başkanlığı tarafından düzenlenen mitinge katıldı. Bayburt Valiliği önünde kurulan stanttan Bayburtlulara seslenen Kurtulmuş, 30 Mart 2014 seçimleri öncesinde Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen dış ve iç mihrakların Türkiye’yi karıştırmaya çalıştığını belirterek, “Ama başaramayacaklar. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasını istemiyorlar, çözüm sürecini baltalamak istiyorlar” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal ve Belediye Başkan adayı Mete Memiş’in selamlama konuşmasının ardından partililerin alkışlarıyla kürsüye gelen Kurtulmuş, 30 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti Bayburt Belediye Başkan adaylarına destek istedi.Kurtulmuş, seçimler öncesi Türkiye’nin karıştırılmak istendiğini belirterek, “Dün yan yana bile durmayanların bugün kol kola gezdiğine dikkat çeken Kurtulmuş, “Türkiye’de sokak olaylarıyla yeniden eski günlere döndürmek istiyor. Bu işleri çıkaranlar Türkiye’den ne istiyor. Bir kısmı ekonomik kriz çıkarmak istiyor. Mayıs’ta dolar 1,74’den 2,30’çıktı, Faizler yüzde 4’lerden 12’lere kadar yükseldi. Mayıs ayından bu yana dövizi dengelemek için kuruş kuruş biriktirdiğiniz 21 milyar doları Merkez Bankası satmak zorunda kaldı. Mayıs ayından beri süren olayların maliyeti 70 milyar dolardır. Hükümeti değiştirmek istiyorlar, buyurun milletin helal oylarıyla alın başımız üzerine ama sandıkta elini bükemediğiniz milletin bir takım ayak oyunlarıyla belini bükmek isterseniz, karşınızda yıldırım oluruz. 138 milyar lira ekonomik kaybımız oldu. Neymiş hükümeti istemiyorlarmış. Dün yan yana olmaları mümkün olamayanlar bugün kol kola gezmeye başladılar” dedi. 

Türkiye’de bazı güçlerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasın diye çabaladıklarını ifade eden Kurtulmuş, “Bir takım dış güçler, ‘Türkiye’de siyasi kriz çıksın devleti yönetemesinler’ istiyorlar. Sağcılar ve solcular olmak üzeri ikiye ayrılsın. Bunları istiyorlar. Üniversiteler bölünmüştü. Polis, hastaneler bölünmüştü. Türkiye’yi Ukrayna gibi bölmek istiyorlar. Ama başaramayacaklar. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasını istemiyorlar, çözüm sürecini baltalamak istiyorlar. Bütün yapılan hizmetleri bir tarafa 11 yılda yapılan en önemli hizmet çözüm sürecidir. 28 yıldır süren bu süreçte 32 bin kişi öldü. Şimdi hiç cenazeler geliyor, analar Kürtçe Türkçe ağıt yapıyor, herkes gülüyor mutlu. Türkiye terör dolayısıyla yas tutmuyor. Bundan seviniyoruz birileri de karalar bağlıyor. 28 yılda Türkiye ekonomisinden 1,2 trilyon dolar kaybolup gitmesine neden oldu. Buna tekrar müsaade etmeyecektir. Türkiye Kuzey Irak petrollerinin dünya pazarına çıkmasından rahatsız oluyorlar. İstiyorlar ki Türkiye böyle bir inisiyatif almasın. O petrolleri taşımasın, Türkiye zenginleşmesin. Şimdi hedefleri Türkiye’nin önünü kesmek Türkiye’nin başına çorap örmektir” diye konuştu.

Türkiye’nin IMF’ye borç verir hale geldiğini belirten Kurtulmuş, şunları söyledi :

“Türkiye insansız hava aracı, zırhlı tank üretiyor. Sanayide ileriye gidiyor, kendi deniz savunmasını hazırlıyor. Yapılanlardan rahatsız oluyorlar. Bu yüzden Türkiye’nin kargaşayla önü kesilmek isteniyor. Daha düne kadar Ecevit ile Demirel sürekli tartışıyordu. Türkiye’yi 25 sente muhtaç ettiniz diye. 25 sente muhtaç ettikleri doğruydu. Ama her ikisi de bu konuda suçu birbirlerine atar dururdu. Kimin muhtaç ettiği tartışılırdı. IMF’nin müdürleri Türkiye’ye geldiğinde herkes kapıda karşılardı. Şimdi Türkiye 2013 Mayıs ayında IMF ile ilişkisini bitirdi. Kapıya kovdu, borç verecek hale geldi. Bir yerlerden düğmeye basıyorlar, Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Bu işler olurken maalesef İsrail Gazze’yi bombaladı. Bütün dünya suskun, Türkiye diyor ki, bütün dünya sırtını dönse biz dönmeyeceğiz. Şimdide Türkiye Suriye için seferber oldu. Sen misin buna devam eden. Bu operasyonlarının büyümesi Türkiye’nin dünya üzerinde önemli bir ülke olması iktisadi ve siyasi, ekonomik anlamda büyümesidir. İşte 30 Mart seçimleri oldukça önemli, oylarımızı bu yüzden arttırmak gerekiyor.”

“30 Mart yeni Türkiye'nin istikametinde yürümenin tarihidir, koşar adım yeni Türkiye'nin istikametinde ilerlemenin tarihi olacaktır ve sandıklar bunu gösterecek” diyen Kurtulmuş, "Yerel seçimler sadece belediye başkanlığı veya muhtarlık seçimi değil. 30 Mart'ta öyle bir sonuç çıkmalı ki Türkiye'nin başına çorap örmek isteyenler, Türkiye'nin önüne engeller koymak isteyenler, AK Parti hükümetini indirmek isteyenler gerekli cevabı alsınlar. Onun için bu seçim sadece yerel seçim değil. Aynı zamanda bu seçim eski Türkiye ile yeni Türkiye'nin oylandığı bir seçim. Eski Türkiye'nin o kirli, o pasaklı, yollarına, labirentlerine geri dönecek mi, dönmeyecek mi seçimi. İnanıyorum ki bu ülke bir daha eski günlerine, o karanlık günlerine geri dönmeyecek, 30 Mart'ta eski Türkiye'nin defterinin kapatıldığı gibi eski Türkiye'nin eski siyasetçilerini de sandığa gömecek. Onlara da geçit vermeyecek. Eski Türkiye, yeni Türkiye diyoruz. Tabii eski Türkiye denilince laf olsun diye demiyoruz. Yeni Türkiye demek, Türkiye'nin geleceğini tayin etme meselesidir. Nereden geldiğini bilmeyenler nereye gideceklerini de bilemezler, yollarını şaşırırlar. Eski Türkiye nedir? Biraz bunları bilmek lazım. Bir tarafta milletin değerlerine inanan, değerlerini bilen, milletine saygılı olanlar var. Diğer tarafta ise adam edilmesi gereken, milleti güdülmesi gereken bir ahali olarak gören zihniyet var. Milletin ensesinde yıllarca boza pişirdiler. İçerideki ve dışarıdaki işbirlikçilerle Türkiye'nin ileri gitmesine engel olundu. Okullar, şehirler, askerler bölünmüştü velhasıl Türkiye bölünmüştü. Şimdi bu operasyonları, 17 Aralık operasyonunu yapanların bir kısmı istiyorlar ki Türkiye yeniden yönetilemez ülke olsun. Polis, hakim, savcı başka telden, devletin başka kurumları ise başka telden çalsın. Türkiye Ukrayna'dan bin beter olsun. Sokaklar karışsın Türkiye'yi hükümet yönetemez hale gelsin. Böyle olması için maalesef birtakım çevreler gayret ediyor ancak nafile. Bu millet milli iradesine her zaman olduğu gibi 30 Mart'ta da sahip çıkacak, eski Türkiye'yi tasfiye edecektir. 30 Mart yeni Türkiye'nin istikametinde yürümenin tarihidir, koşar adım yeni Türkiye'nin istikametinde ilerlemenin tarihi olacaktır ve sandıklar bunu gösterecek" şeklinde konuştu.

Bayburtlular’dan 30 Mart 2014 seçimlerinde Türkiye rekorunu kırmasını beklediğini söyleyen Kurtulmuş, konuşmasını şöyle tamamladı :

“Bayburt’a koşarak geliyoruz giderken hüzünlü ayrılıyoruz. Bayburt bizim medeniyetimizin değerlerini taşıyan bunu toprağına nakış nakış işlemiş bir şehir. Yüzleri pırıl pırıl insanlar, kalpleri pırıl pırıl insanlar, onurlu şerefli insanlar.”

Kurtulmuş’un konuşmasının ardından Bayburt Belediye Başkan adaylarının tanıtımı yapıldı. Numan Kurtulmuş, partisinin Kelkit mitingine katılmak için Bayburt’tan ayrıldı.

Miting programı Uğur Işılak konseriyle devam ediyor.Mitingden notlar:

* 11.30 diye duyuru yapılan miting yarım saat gecikmeli olarak başladı.

* Bayburt AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal ve Belediye Başkan adayı Mete Memiş birer selamlama konuşması yaparak, partililerden 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak seçimlerde destek istediler.

* Miting boyunca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar atıldı. Kurtulmuş’un ara ara konuşmasının kesilmesine neden olan ‘Recep Tayyip Erdoğan’,  ‘Dik dur eğilme, bu millet seninle’, ‘Paralel şaşırma sabrımızı taşırma’ gibi sloganlar atıldı.

* Bayanların coşkulu tezahüratlarıyla katıldığı mitinge öğrencilerde katıldı. Kız öğrenciler 'Lise'de başörtüyle okumak istiyoruz" diye döviz açarken, bir vatandaş da 'Bayburtlu İstanbul'a trenle gitmek istiyor' yazılı döviz taşıdı.

* Miting bitiminde Numan Kurtulmuş ve beraberindekiler vatandaşlara karanfil attılar.

* Mitinge AK Parti Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramüs Üstün, Şeref Malkoç, Prof. Dr. Vedat Bilgin, AK Parti Bayburt il, ilçe ve belde belediye başkan adayları ile parti teşkilatları tam kadro olarak katıldı.Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Asım Koca 7 yıl önce

Düne kadar bu AKP hırsız, bunlar ülkeyi sattı, bunlar İsrail'in dümeninde diyen Numan bu Numan değil mi? Yoksa gömlek modasına mı uydu? Artık yalanlarınız ayyuka çıktı. Kör olası makam ve mevki-i sevdası.

Avatar
Ali 7 yıl önce

Koşarak geliyormuş! Koşarak Taşhanı mı açmaya geldiniz? Çaktığınız bir çivi yok! Bize koşarak gelmeyin istemiyoruz, yatırımlarla, iş imkanı sağlayarak göçü önleyerek gelin! Yavaş yavaş ama sağlam adımlarla gelin diyeceğim ama size böyle ukala konuşmayı sağlayan Bayburtlular utansın.

Avatar
Bayburtlu 7 yıl önce

Harunlar karunlar... Devlet sırları kalkacak. Numan beyden bunlar kaldı kulaklarımızda. Ne safız

Avatar
Ahmet 7 yıl önce

Tabi koşarak gelirsiniz Bayburt'tan oy almaya! Ne var her yıl kaldırımları yapın Bayburtluyu Allah'a 5 cm daha yaklaştırın hizmet olsun adı, oy alın gariban sahipsiz Bayburt

Avatar
Mustafa Mıstık 7 yıl önce

Hani Numan efendi bir zamanlar harun gibi gelip karun gibi gitmeyecez diyordun... ama şimdi bakıyoruz Karunlarla beraber siyaset yapıyorsun... Sana yakışanı bu devam et ancak gidersin...

Avatar
Emre 7 yıl önce

Bugün gördük ki Bayburt AKP'den bir adım daha uzaklaştı köylerden gelen halk doldurmuştu o da toplasan 250 kişi vardı yada yoktu bize dombıracı degil bize hizmet lazım. Sayın Kurtulmuş son geldiğinde muhalefettin rte ye şimdi onun adına oy istiyorsun hani israil uşagıydı ne degişti koltuk rahat geldi galiba....

Avatar
Ahmet Abi @Asım Koca 7 yıl önce

Bayburta neden koşarak geliyorsunuz hani bizim ikinci vekilimiz neden gelmedi gerek yok birincisi geldi net yaptı ikincisi gelsin havaalanı yapmak kolay numan bey yapılan havalanlarını gördük hani salyazı havaalanı ne oldu bırakın bu işleri milleti kandırmayın.

Avatar
Adem 7 yıl önce

Ben ist oturuym AKP oy vercem calışma cok fazla ama bir Bayburt lu olarak söylüyorum Bayburt da otursam vermem ve vermeyin hicmi bir insan yatırım yapmaz yazıklar olsun.......bence kendinizi hatırlatın vermeyin