Kasap, Bahçeli'yi eleştirenlere sert çıktı

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, Dr. Devlet Bahçeli’yi eleştirenlere sert çıktı.

Kasap, Bahçeli'yi eleştirenlere sert çıktı
Bayburt Postası - Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, kendilerini ülkücü diye tanıtan ama şahsi çıkarları dolayısıyla Dr. Devlet Bahçeli’yi eleştirenlere sert çıktı. Kasap, “Varlığını Türk Devletine adamış Milliyetçi Hareket Partisi’nde bu beklentiler maalesef  karşılanamayacaktır. Sizler şahsi ikbal ve çıkarlarınızı gerçekleştireceğiniz yerlere gidin. Bu sizler için bir umut Milliyetçi Hareket Partisi için bir kurtuluş ve temizlik olacaktır” dedi.

MHP Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Yöneticilerin de hazır bulunduğu parti binasında açıklama yapan Kasap, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında milletin “Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Millet” dediğini belirterek, anayasa değişikliği konusunda ise, “Anayasa değişikliğine partimizin verdiği destek devlette var olan fiili durumun hukuki duruma kavuşturulmasıdır” diye konuştu.

MHP’ni çıkar kapısı olarak görenlere ve Dr. Devlet Bahçeli’yi eleştirenlere de sert çıkan Kasap’ın açıklaması şöyle:

“Büyük Türk milletinin ve devletinin geleceği ve istikbali için PKK-İŞİD-DHKPC ve FETÖ Terör Örgütleri ile girdikleri mücadele de şehadet şerbeti içen şehitlerimizi rahmet ve hürmetle anıyor, aziz hatırları önünde saygıyla eğiliyorum. Ayrıca yılbaşı gecesi Ortaköy’de teröristlerce şehit edilen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine ve milletimize sabır diliyorum.”

“Satılmış vatan hainleri 15 Temmuz’da..”

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli ve Teşkilatlarımız  15 Temmuz sürecinde hain, bölücü ve darbeci mihrakların devletimizi yıkma, Türk milletini bölme amaçlarının karşısında dün olduğu gibi bu günde kararlılıkla durmuş ve hainliğe geçit vermemiştir. Tarihte 16 devleti cenk edip fetihler yaparak kuran atalarımız ne yazıktır ki bu devletlerin hiçbirisini savaş meydanlarında kaybetmemiştir. Türk tarihinin geneli göz önüne alındığında çoğu devletin iç çekişmeler, hainlikler, kişisel menfaatler nedeniyle ortadan kalktığı veya yine bir başka Türk boyu tarafından yıkıldığı görülmektedir. Satılmış vatan hainleri 15 Temmuz’da aynı senaryo ile devletimizi yıkmak istediler. Darbeci caniler asker ve polis üniforması ile milletine silah çekmiş, ülkemizi güvenlik zaafına uğratmış, Türk Silahlı kuvvetlerini moralmen çökertmiş, itibarını sarsmış, Genel Kurmay Başkanlığımızı, Özel Kuvvetler Komutanlığımızı ve Gazi Meclisimizi bombalanmış, darbecilere direnen 250 sivil vatandaşımızı şehit etmişlerdir. Devletimiz bu ağır şartlarla mücadele ederken Ülkücüler ne yapmalıydı? O gece olup biteni sessizce televiyonlardan izleyip, vakıanın seyrine göre duruş mu belirleyecekti? Bu sessizliğine gerekçe olarak ta “Biz hükümette değiliz’ mi diyecekti? Benim oğlum işe girmedi, ben ihale alamadım, ben müdür olmadım, ben tayinimi yaptıramadım gibi şahsi menfaatlerin esiri olarak devletimizin yıkılmasına seyirci mi kalacaktı? Darbe girişimi ve devamındaki süreçte Milliyetçi Hareket Partisi’nden ve Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’den bu duruşu bekleyenler üzülerek ifade ediyorum ki, ‘ülkücülük nedir’ ve ‘ülkücü kimdiri’ bilmeyenlerdir. Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’yi tanımayanlardır. İşte bu zavallı çıkarcı gürüh ülkücülerin devletinin ve milletinin yanında oluşunu anlayamazlar.”

“Yenikapı’da iç ve dış düşmanlarımıza hep birlikte...”

“Bakara Suresi 216. ayette yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor; Savaş hoşunuza gitmediği hâlde size farz kılındı. Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz.” Bu ayeti kerimeden de anlaşılacağı üzere milleltimizin başına gelen bu şerden hayır çıkmıştır. Millet; topyekün olarak milli irade etrafında toplanmış ve Yenikapı’da iç ve dış düşmanlarımıza hep birlikte, ‘Bu devleti yıkamayacak, bu bayrağı indiremeyecek, bu vatanı bölemeyeceksiniz. Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Millet” demiştir.”

“Ülkücülük kutlu bir davadır”

“15 Temmuz sürecinde ve devamında bizler de Bayburt’ta hiçbir siyasi kaygı, beklenti ve çıkar gözetmeden bütün siyasi partilerle birlikte milli irade etrafında birleşerek halkımızla bütünleştik. Ülkücülük kutlu bir davadır. Ülkücüler büyük Türk Milletinin istikbali için her zaman bedele ödemekten geri durmamıştır. Bu bedel can ile ödenecek ise şehadetten kaçmamıştır. Milleti ve devleti uğrunda 12 Eylül öncesinde  5 bin ülkücüyü şehit vermiş, mensupları idam edilmiş, hapislere atılmıştır. Bizim ideolojimizin temelinde her zaman önce ülkem ve milletim sonra partim olmuştur.”

Anayasa desteği ve Bahçeli’yi eleştirenler

“Açıkça belirtmek isterim ki 15 Temmuz süreci ve sonrasında şu anda mecliste kabul edilen yeni anayasa değişikliğine partimizin verdiği destek devlette var olan fiili durumun hukuki duruma kavuşturulmasıdır. Milliyetçi Hareket Partisi bu süreçte ne iktidar ortağı olmuştur ne de kendisinin böyle bir istek ve beklentisi olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi devletinin ve milletinin faydasına olan her konuda geçmişte olduğu gibi gelecekte de devletinin yanında yer alacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Devletimizin bu gün içerisinde bulunduğu şartlar ortadadır. Kendilerini ülkücü zanneden ancak oğlu işe girmediği için, kendisi müdür olamadığı için, tayin ve terfi yaptıramadığı için, ihale  alamadığı için Milliyetçi Hareket Partisi’nin Bilge Lideri Dr. Devlet Bahçeli ve teşkilatlarını eleştiren, yerden yere vuranlara bir kez daha sesleniyorum. Şehitlerimizin aziz hatırası ile yaşayan, varlığını Türk Devletine adamış Milliyetçi Hareket Partisi’nde bu beklentiler maalesef karşılanamayacaktır. Bu beklenti sahipleri bilmelidirler ki Ülkücü Hareket şahsi çıkarların önde geldiği bir hareket değildir. Sizler şahsi ikbal ve çıkarlarınızı gerçekleştireceğiniz yerlere gidin. Bu sizler için bir umut Milliyetçi Hareket Partisi için bir kurtuluş ve temizlik olacaktır. Yürümezsek hak yolda, erimezsek hak yolda, çürümezsek hak yolda, gök girsin, kızıl çıksın. Ne Mutlu Türküm Diyene.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
H.ALİ 8 yıl önce

BİZİM İÇİN BAHÇELİ BİTMİŞTİR. ARTIK ETRAFINDAKİLERLE BERABER ÇALAR OYNARSINIZ. ÜLKÜCÜLERE VE MİLLİYETÇİLERE YAPMADIKLARI HAKARETİ BIRAKMAYANLARLA BİZİM İŞİMİZ OLAMAZ. OYUMUZ HAYIRDIR. BU BÖYLE BİLİNE.

Avatar
hamit 8 yıl önce

başkan 12 senede Bayburt'ta ne gibi bir icraat gösterdinizde şimdi ülkücülere ahkam kesiyorsunuz.Bırakın Allah aşkına,sen boşversene sana başkanım desinler reis desinler git masanda egonu tatmin et bırak bu işleri.7 haziranda siyaset dersini almadınız mı hala .

Avatar
ülkücü 8 yıl önce

Bayburt ta MHP nin potansiyeli vardır ve heeep olacaktır. Bayburt Milliyetçiliğin ve Muhafazakarlığın KALESİDİR ANCAK MHP nin Bayburt ta neden bir arpa boyu yol alamadığının en büyük nedeni sensin Bekir Kasap..Sen MHP için çok ama çok büyük bir TALİHSİZLİKSİN..ve senin bu Partiye verdiğin zararı inan terör örgütü bile veremezdi.. ben sehen daha ne diyim..

Avatar
Selami 8 yıl önce

Gittiniz koyun birinde propaganda yapıyorsunuz. Köylü bahceliyi sevmiyor.
E bizi seçin onuda değişelim diyorsunuz.(şahsınız değil ekibiniz için yazdım).
Ne oldu şimdi lidere sahip çıkmaya çalışıyorsunuz.
Bünyamin bey mecliste demişti. Sizde tayyip beyi seviyorsunuz.
Bari ülkücülük rolleri yapmayın. Zaten üzerinizde durmuyor.

Avatar
Cumhurun sesi 8 yıl önce

Mhp'de kendi deyimiyle 150 delegesi olan, (yine kendi deyimleriyle asker delegesi )olan. Başkan olarak girdiği hiçbir seçimde mhp nin başarısını sağlayamayan sayın başkan.
Birleşip birlikte yazdığınız metinde ülkücüleri ikbal peşinden koşmakla suçluyorsunuz.
Ama ülkücü hareketi cumhurbaşkanının ikbali için kullanmaya kalkıyorsunuz.
Bir hatırlatmada bulunalım.
Mhp ye aday olarak Yahya beyi getirmiştiniz.Çok ta kıymetli bir insan.
Aradan zaman geçti mhp iktidar ortağı oldu.
Sizde Yahya bey vasıtasıyla ülkücü hareketi kullanarak ortağınızı telekoma yerleştirdiniz.size var başkasına yok. :)
Ayıptır boyunuzdan büyük laflar etmeyin.

Avatar
Barış 8 yıl önce

çok büyük laf etmiş başkan. Bakışda on numara. Ele bakmışki dersen döyecek. Çok korttum ben usul usul gidirem. Şaka yav şaka az kaldı otur orda biraz daha egonu tatmin et. Şurda ne kaldı partiyi tarihe gömmeze.. oturur annadursuz gene.

Avatar
Mehmet çelebi 8 yıl önce

Abunnarı okuyan vatandaş sana niye oy versin. Gelçi senin liderin zaten bize oy verip bizi uğraştırmayın diyiyor sende haklısın başkan

Avatar
Vatandaş 8 yıl önce

Bekir başkan yandaslarinla beraber 1 kasımda başkan olduğunuz partiyi kayıp ettirmek için cirpindiginizi çevre iller bile biliyor aynı akşam siz hariç akp konvoyunda gorundunuz şimdi yine mhp duygularınız mi kabardı.bahcali bile koltuk cikarina akp ye yanasti başkan. .. millet eski millet değil. ..