Nergiz Yayınları, araştırmacı-yazar Halid Özkul Dostumun “Nazionizm, İzrael’in Gizli Tarihi ve Holocaust” adlı 495 sayfalık yapıtını bana ulaştırdı. Siyonizm (ya da kitaptaki kullanılışıyla Zionizm), Yahudilik, Masonluk gibi konular çoktandır ilgimi çekmiyordu, bıkkınlık gelmişti, kabak tadı vermeye başlamıştı. Bu kitap da yer yer sıktı beni ama ilgiyle okuduğum çok yeri oldu ve birçok notlar aldım.

Yazar Özkul, kitabının önsözünde bu çalışmasının kesinlikle anti-semitik bir dünya görüşünün sonucu olmadığını vurguluyor.

Kitapta öncelikle doğuşundan 19.yüzyıla dek Yahudilik/Musevilik tarihini ele alıyor ve özel bilgiler veriyor. İşte onlardan birisi: Kudüs/Yeruşalim, Kenaniler tarafından kuruldu; Kenani dilinde ‘Salem” denildi buraya. Bu dönemde Yahudiliğe ilişkin bir ize rastlanmaz.

Yahudi düşmanlığı ve Yahudi göçleri de geniş biçimde yer alıyor bu kitapta. Ve daha ilginç, çarpıcı bilgiler de var bu bölümlerde. İşte onlardan özetler:

-Dönme (Conversio) Yahudiler ve Kristof Kolomb.
-Niccolu Machıavelli de Yahudi cemaatinden.
-Ünlü kâhin Nostradamus ise Yahudilikten dönme bir Hıristiyan.
-Martin Luther’in Türk ve Yahudi düşmanlığı.

Ve bilmediğimiz çok özel bir bilgi: Amerikan Bağımsızlık Bildirisine imza atanların hepsi masondu.

Kitabın ana konularından birisi, Katledilen Yahudilerin gerçekte kimler oldukları. Bu katliamda bir Nazi ve Yahudi gizli iş birliğinin olduğu. Bunlar çok yazıldı ama bu kitapta da yer alıyor daha ayrıntılı olarak. Kestirme yanıt: Katledilenlerin çoğu, Museviliği seçmiş olan Hazar Türkleri.

Ve Holocaust ne anlama gelir? Yahudi soykırımı aslında bir abartma mı? Hrişoma’da bir anda 130.000 sivil insan öldüğü halde neden hep Holocaust vurgusu yapılır, o öne çıkarılır? Tam burada bir ilginç gerçeği daha açıklıyor Halid Özkul: “Naziler ve Faşistler, Yahudilerden çok, komünistleri kırdılar. Bir CİA görevlisi diyor ki Yahudilerin 1945’ten bu yana katlettikleri insan sayısı 6 milyon, ama bu önemli değil, çünkü onlar Müslüman, Komünist, Zenci ya da Sarı Irk, siyasal Yahudi/Siyonist değil.”

Diğer önemli bölümleri de sunayım:

-Gerçekte ne kadar Yahudi öldürüldü?
-Ünlü Ann Frank masalı. Günlüklerinin bir kısmı tükenmez kalemle yazılmış (tükenmez kalem o yıllarda yoktu.)
-Modern Zionizm’in kaynakları.
-Zionist terör örgütleri.
-Müslüman Naziler, Hitler’in Yahudi askerleri. 

Kitapta benim de ilginç kişiliği ve yaşamı ile ilgimi çeken, bizim Türkçülerin “Parvus Efendi”si ya da asıl adıyla Aleksandr Helpland, bir Rus Marksisti. Lenin’i de Almanya üzerinden trenle Rusya’ya geçiren o. Fakat daha sonra Lenin onu, Rusya’ya sokmuyor, bir muhalefet tehdidi olarak algılıyor.

Halid Özkul doğal olarak İkinci Dünya Savaşı yıllarına değgin önemli ayrıntılar veriyor. Bu ayrıntılarda bizim o günkü hükümetimiz ve yaptıkları da yer alıyor. Onlara da bir göz atalım:

-Struma Faciası.
-Sütlüce Operasyonu

Özkul’a göre, Azerbaycan’ın 1918-1920 yıllarındaki Cumhurbaşkanı Mehmet Emin Resulzade bir mason ve İngiliz yanlısı idi. Karabekir de mason. Fakat Azerbaycan’ı 1918 yılında Kafkas İslam Ordusu ile kurtaran Nuri Killigil Paşa mason değildi. Killigil Paşa’nın parçalarının bile bulunmadığı Sütlüce Operasyonu kimin tezgâhı idi acaba ve Nuri Paşa’nın silah ve mühimmat fabrikası neden hedef seçilmişti? Kafkasya’daki Turancı operasyonlara onu bulaştırmak isteyenler mi onu ortadan kaldırdılar?

-Ve Zeppelin Harekatı… Gestapo raporlarında kimlerin adı geçiyordu dersiniz. İşte o ilginç isimler:

Alparslan Türkeş, Tekin Arıburnu, Sadi Koçaş, Zeki Velidi Togan, Reha Oğuz Türkkan ve Cevat Rıfat Atilhan.

-Savaş sonrası birçok Nazi, CİA tarafından işe alındı.
-Zionist bir yazar Arthur Koestler
-Lenin Yahudi mi? Bu çok sorulan sorunun yanıtını net olarak veriyor Özkul. Lenin, Çuvaş-Kalmık kökenlidir. Özkul, neden Yahudi dendiğini de açıklıyor.
-Hitler kesinlikle 1945 yılında öldü. Hitler’in kemiklerini KGB yaktırdı.
-Dachau Toplama Kampı.

Evet bunca bilgiden sonra, okumak için yeterli ilgi sizlerde oluştuğunu sanıyorum. Öyleyse hadi okumaya! 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İbrahim Birben. 3 ay önce

Arthur Koestlerin 13. kabilesini tanıdıktan sonra bakış açım değişti yahudilere yada musevilere.Orada tanıdım inaançları farklı soydaşlarımın yahudi diye suçlanarak fırınlarda yakıldığını öğrendikten sonra Alparslan Türkeş, Tekin Arıburnu, Sadi Koçaş, Zeki Velidi Togan, Reha Oğuz Türkkan ve Cevat Rıfat Atilhan.bu kategoriye dahil olan kimliklere onları ilk tanıdığım gibi sempati duymadım...Onlar kuzey avrupada yaklaşık 10 milyon insanı yahudi diyte yakan Hitleri alkışlayan lar idi.