'Bayburt'un Kabuğunu Kıran İncileri'nde final

Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği (BAYDER) tarafından yürütülen “Bayburt’un Kabuğunu Kıran İncileri” isimli AB Projesinin kapanış toplantısı düzenlendi.

'Bayburt'un Kabuğunu Kıran İncileri'nde final
Bayburt Postası - Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği (BAYDER)  tarafından yürütülen “Bayburt’un Kabuğunu Kıran İncileri” isimli AB Projesinin kapanış toplantısı düzenlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından finanse edilen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen ve BAYDER tarafından yürütülen Bayburt'un Kabuğunu Kıran İncileri projesinin kapanış toplantısı Bayburt Otel Konaklama’da gerçekleştirildi.

Toplantıya Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, Belediye Başkan Yardımcısı Nesumüttin Selçuk, İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, BAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Dündar, öğretmenler, öğrenciler ve dernek üyeleri katıldı.

Etkinlik kapsamında yürütülen çalışmalar video olarak katılımcılara izletildi. 

"Mutlulukları bizim için en büyük ödül oldu"

Ardından toplantının açılış konuşmasını yapan BAYDER Başkanı Fatih Dündar, BAYDER olarak kuruluş felsefelerinin “Bu şehrin tarihini, kültürünü ve edebiyatını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmaktır” dedi. 

Bir şehrin kültürünü, tarihini ve edebiyatını yaşatmanın en sağlam yolunun gelecek nesillere aktarabilmekten geçtiğini ifade eden Dündar, “Zaten sloganımızda da bunu dile getiriyoruz 'gelenekten geleceğe' diye. Bu sebeple 1 Kasım 2015 tarihi itibariyle başlayan projemizde amacımız, Bayburt'ta özellikle kız çocuklarının eğitim hayatlarına katkıda bulunmak, onları maddi manevi desteklemek, nihayetinde okulla olan bağlarını güçlendirmek ve onlara bir gelecek kazanma yolunda destek olabilmekti” ifadelerini kullandı.

Yıl boyunca böyle bir motivasyonla hareket ettiklerini dile getiren Dündar, “Bir yıl boyunca eğitimlerle, tiyatro gösterileriyle, panellerle, seminerlerle, gezilerle dolu dolu bir proje dönemi geçirdik. Bu gece burada projemizin kapanışını yaparken görevimizi hakkıyla yerine getirmenin gururu ve en başta belirttiğim projenin amaçlarını gerçekleştirmenin mutluluğuyla huzurlarınızdayız. BAYDER olarak dileğimiz odur ki; kız çocuklarımız başta olmak üzere bu güzel şehrin tüm çocukları eğitim hayatlarını en iyi şekilde sürdürür, ve en güzel yerlere gelirler. Bütün bu çabaların sonucunda çocuklarımızın gözlerindeki mutluluk ve kendilerine güven hissi bizim için en büyük ödül oldu.” şeklinde konuştu.

Yeni proje geliyor

Dezavantajlı Kişilerin istihdam edilebilirliklerinin artırılmasına yönelik yine Avrupa Birliği hibe programı kapsamında bir projeye daha imza atacaklarını dile getiren Dündar, şu bilgileri vererek konuşmasını sonlandırdı:

“Bu akşam bir projemizin kapanış konuşmasını yaparken bir başka projemiz için de açılış konuşması olarak bir kaç cümle söylemek istiyorum. Dezavantajlı Kişilerin istihdam edilebilirliklerinin artırılmasına yönelik yine Avrupa Birliği hibe programı kapsamında "Dezavantıjımız, Bize Engel Olmasın"  adlı bir projemizin geçtiğimiz hafta itibariyle sözleşmesini imzalamış bulunmaktayız. Bu projemizle de Bayburt'ta 40 kişiye meslek edindirme ve istihdam sağlanmış olacak. Bu projemizle ilgili detaylı bilgilendirmeyi Kasım ayı içerisinde gerçekleştireceğimiz tanıtım ve bilgilendirme toplantısında dile getireceğiz.”

Program konuşmaların ardından düzenlenen eğlence programıyla devam etti.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.