“Bambaşka bir Bayburt Üniversitesi"

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu üniversite, rektörlük ve çalışmalar hakkında çeşitli açıklamalar da bulundu. Hizmet ve eleman alımı hakkında yanlış bilgilendirmeden dert yanan Rektör Mollamahmutoğlu, iş adamı Kazım Erdem’den ise biraz daha gayret talep etti. İhtiyaç alımlarında önceliğin Bayburt esnafında olduğunu özellikle vurgulayan Mollamahmutoğlu, yeni eğitim yılına bambaşka bir Bayburt Üniversitesi olarak gireceklerini iddia etti. Rektör Mollamahmutoğlu, şunları söyledi: 

“Bambaşka bir Bayburt Üniversitesi

“Yeni yıla bambaşka bir Bayburt Üniversitesi olarak gireceğiz”Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu üniversite, rektörlük ve çalışmalar hakkında çeşitli açıklamalar da bulundu. Hizmet ve eleman alımı hakkında yanlış bilgilendirmeden dert yanan Rektör Mollamahmutoğlu, iş adamı Kazım Erdem’den ise biraz daha gayret talep etti. İhtiyaç alımlarında önceliğin Bayburt esnafında olduğunu özellikle vurgulayan Mollamahmutoğlu, yeni eğitim yılına bambaşka bir Bayburt Üniversitesi olarak gireceklerini iddia etti. Rektör Mollamahmutoğlu, şunları söyledi:

 

"Bayburt Üniversitesi olarak hem kadromuzu, hem fiziki eksikliklerimizi hem de mevsim olarak Bayburt hava şartları imkân verdikçe de üniversitemiz bünyesindeki Rektörlük, fakülte binalarımız ve sosyal hizmet binalarımız tamamlamaya çalışıyoruz. Bayburt Eğitim Fakültesi yeni binası inşaatını üstlenen değerli hemşerimiz Kazım Erdem'inde inşaatın yapımını hızlandırması ve bu haziran dönemine yetiştirmesini ivedilikle bekliyoruz. Üniversitemiz hakkında yanlış bilgilendirmeler veya eksik bilgiler sonucunda bazı başvurular yapılmaktadır.

Hizmet alımlarında önceliğimiz tabi ki Bayburt esnafıdır…

Bayburtlu hemşerilerimiz şunu çok iyi bilsinler ki "üniversitemiz ihtiyacı olan tüm hizmet alımlarında, eleman eksikliğinde ve ihtiyaçlarımızda önceliğimiz Bayburt ve Bayburtlu hemşerilerimiz olacaktır. Bu hizmetlerde önce Bayburt ve Bayburtlu esnaflarımızdan ihtiyaçlarımızı karşılama cihetine gideceğiz.

Üniversite, iş ve işçi bulma kurumu değildir!

Bu iş alımlarında halkımız yanlış bilgilendirme veya eksik bilgiye sahip oldukları düşüncesiyle; görsel ve yazılı basında herhangi bir şekilde duyurumuz olmamasına rağmen, bir süredir üniversitemize dilekçe ile iş başvuruları yapılmaktadır. Kıymetli hemşerilerimiz, üniversite iş ve işçi bulma kurumu değildir. Anlaşılan o ki; yanlış bilgilendirilmekte ve huzursuz edilmektesiniz. Yeni personel temini hiçbir şekilde üniversitenin yetkisinde değildir.  Bir kurumun personel ihtiyacı yalnızca ÖSYM tarafından yapılan sınava göre Devlet Personel Dairesi Başkanlığı tarafından giderilmektedir.

Üniversitemiz personel ihtiyacını üç şekilde gidermektedir: 1. Üniversite ve devlet kurumlarında ilgili birimlerde çalışmakta olan personelin kurumumuzun ilgili birimlerine, YÖK mevzuatı dikkate alınarak, nakil yoluyla atanması, 2. Devlet Personel Dairesine ihtiyacımız olan personelin bildirilerek, bu kurum tarafından KPSS sonuçlarına göre atama yapılması 3. Hizmet alım yolu ile temizlik ve güvenlik elemanları temin edilmesidir ki; bu da, 4734 sayılı yasa hükümlerine göre ihaleyi alan firmayı ilgilendirmektedir. Bu nedenle, bu maddeye göre iş arayanların, başvurularını ihaleyi kazanacak firmaya yapmaları doğru olacaktır.

Bayburt Üniversitesi Yaşatma Derneği en büyük destekçimiz…

Şu anda üniversitemiz rektörlük binasında çalışan hizmetli gurubunun temini ve maaş ödemeleri tamamen Bayburt Üniversitesi Yaptırma, Yaşatma ve Koruma Derneği tarafından yapılmaktadır. Bu dernek yapılanma aşamasında, bizlere büyük bir destek sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir. Dernek başkanı ve üyelerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Bayburt Üniversitesi, Bayburt İli sınırları içerisinde yer alan hiçbir kurum veya kuruluşun alt birimi veya yan kuruluşu değildir. Üniversite özerk bir kuruluş olup, Üniversite ile ilgili konuların birinci derecede muhatabı yalnızca Üniversite Rektörlüğüdür.

Yeni Eğitim ve Öğretim yılına fiziki imkânları, altyapısı hazır; kampüsu ve yeni yüzü ile bambaşka bir Bayburt Üniversitesi olarak girmeyi hedefliyoruz."

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.