BAY PROJE: Sponsor bulmakta zorlanıyoruz!

Bayburt’ta STK’larla bir araya gelerek, birlikte çalışma başlattıklarını da aktaran Yıldız, Bayburtlu hemşerilerinden STK’lara ve projelerine destek istedi...

BAY PROJE: Sponsor bulmakta zorlanıyoruz!
Bayburt Postası - Bayburt Bilgi Paylaşım ve Proje Üretim Derneği (BAYPROJE), İstanbul’da yaşayan Bayburtlularla bir araya geldi. Sirkeci Fahri Otel’de gerçekleşen buluşmada, BAYPROJE Yönetim Kurulu üyeleri dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Hazırlanan rapor, yayınlanan kitap ve devam eden Bayburt konulu tez ve raporlar hakkında bilgilerin paylaşıldığı toplantıda ayrıca, BAYPROJE çalışmalarına destek veren isimlere birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Prof. Dr. Rıfat Yıldız, BAYPROJE olarak bir çok projeye imza attıklarını belirtti ve bu projelerin gerek hazırlanmasında, gerekte basımlarında sponsor olarak destek veren Bayburtlulara teşekkür etti. Yıldız, ayrıca hazırlanan rapor ve projelerin kitaplaştırılması noktasında sponsor bulmakta zorlandıklarını ifade etti.

Bayburt’ta STK’larla bir araya gelerek, birlikte çalışma başlattıklarını da aktaran Yıldız, Bayburtlu hemşerilerinden STK’lara ve projelerine destek istedi.

Bayburt Bilgi Paylaşım ve Proje Üretim Derneği Başkanı Akın Bayrak ise dernek çalışmaları hakkında özet bilgiler paylaştı.

İşte o projeler ve Akın Bayrak’ın açıklamaları:

“BAYPROJE olarak, Bayburt’un kalkınma çabalarına katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda, 2014/2015 eğitim-öğretim yılında Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte, Bayburt ortaöğretim öğrencileri arasında ödüllü öykü yazma yarışmasını başlatmış bulunuyoruz. Öte yandan 2 yıldır uygulamalı olarak devam etmekte olan Bayburt İli Sebze Tarımı ve Potansiyelinin Artırılması Raporu Prof. Dr. Atilla Dursun tarafından tamamlanmış olup, önümüzdeki günlerde yayınlanarak ilgililere ulaştırılacaktır. Bayburt tarımında, katma değeri yüksek önemli bir ürün farklılaştırması öneren bu raporun da çok değerli olduğunu düşünüyoruz"

Bayburt Şehircilik Kongresi


"18 Mayıs 2013’de düzenlenen kongrede sunulan tebliğler ve tartışmalar, 212 sayfalık bir kitap halinde Kasım 2013’de bastırılmıştır. Bu kitap son günlerde Bayburt gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden, “Bayburt’un sağlıklı şehirleşmesi” konusunda fikir beyan edenlerin, yararlanabileceği temel bir eser olmuştur. Kanaatimizce bu konudaki fikirlerini kamuoyuyla paylaşan değerli hemşerilerimizin ve konunun birinci derecede sorumlusu olan belediyemiz yetkililerinin söz konusu eseri ciddi bir biçimde incelemeleri çok yararlı olacaktır. Söz konusu kitap, tüm ilgili kamu ve STK temsilcilerine gönderilmiştir" 

Hayalimdeki Bayburt

"Her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz ortaöğretim öğrencileri arası ödüllü günlük/öykü/deneme yazma yarışmalarına katılan öğrencilerin yazıları, bu yıl da 118 sayfalık kitap haline getirilerek, Bir Çocuk Düşlüyor adıyla Temmuz 2014’de yayınlanmıştır. Bu kitap ilgililerden başka, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de 400 adet gönderilerek Bayburt’taki tüm okulların kütüphanelerine girmesi sağlanmıştır"

Bayburt Seyahati Raporu

"26 Mayıs – 10 Haziran 2014 tarihleri arasında Bayburt’a yaptığımız seyahat sonunda, tarım-hayvancılık ve turizm sektörleriyle ilgili, yaptığımız görüşmeleri, gözlemlerimizi, görüş ve önerilerimizi içeren 14 sayfalık rapor 27 Haziran 2014’de bastırılmış ve ilgililere gönderilmiştir"

Genel Kurul Faaliyet Raporu

"Derneğimizin 2. Olağan genel kurulu için hazırlamış olduğumuz raporu 18 Temmuz 2014 tarihinde yayınladık. Derneğimizin 3 yıllık faaliyetlerini ve ayrıntılı mali tablolarını içeren bu rapor da, kurumsallık ve şeffaflık prensiplerimiz gereği, tüm üyelerimize ve ilgililere gönderilmiştir"

Bayburt İlinin Gelişme Potansiyelleri ve Bu Potansiyelleri Desteklemede Üniversitenin Muhtemel Rolleri

"Bayburt Üniversitesi’nin şehrimize daha etkin bir biçimde katkıda bulunmasına yardım olmak maksadıyla, Prof. Dr. Ömer Selçuk Emsen ve çalışma ekibine hazırlatılan 56 sayfalık bu araştırma proje raporu 29 Ekim 2014 tarihinde bastırılmıştır"

Bayburt Kırsalında Üretimde Kadının Rolü ve Etkinliğinin Artırılması Proje Raporu

"Tarım ve hayvancılığın Bayburt için önemi dikkate alınarak, bu sektörde verimliliğin ve kalitenin artırılması temel sorun olarak görülmüş. Bu sorunun giderilmesinde kadının etkin olabileceği varsayımından hareketle, Prof. Dr. Fahri Yavuz ve çalışma arkadaşlarına, alan çalışması esaslı bu proje raporu hazırlattırılmıştır. 55 sayfalık bu proje raporu da yine 29 Ekim 2014 tarihinde bastırılmıştır”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mihriban Soylu-Almanya 6 yıl önce

bayproje yetkilileri çalışmalarınız güzel,yalnız şu hususu hatırlatmak asil bir görev oldu,
şöyleki,bir şehrin kalkınması adına"ilk önce"kimlik ve kütük"kitap haline gelmelidir,ki
diğer objeler hayata geçer,bayburt üniversitesi ve s.t.k,,kent konseyi..,saygı ile.

Avatar
Kim Bunlar? 6 yıl önce

Kim bunlar diye sorarlar....Kime duyurdunuz toplantı var diye....

Avatar
PAŞA 6 yıl önce

Sayın beyler sizlere soruyorum senenin kaç gününü bayburtta geçiriyorsunuz bayburtla ilgili ne kadar bilginiz varda kalkıp taaa oralardan ahkam kesiyorsunuz sizlerin tek sevdası var isim yapmak yani bende varım kendinizi ön plana çıkarmak sizler ve sizin gibiler eğer hakiki Bayburtlu olsaydınız Bayburt sevdalısı olsaydınız bu memleketi bırakırda gidermiydiniz onun için sizlerin bu güzelim şehir için fikir üretmenize yani Bayburt üzerinden isim marka yani ben bizler demeye hiç bir zaman hakkınız yok nerede ikametgahınızsa nereye elektrik su vesaire paralarını ve ayriyeten gayrimenkullerinizin olduğu ve şu anda yaşadığınız şehirlerin üzerinden pirim yapınız eğer bir parça utanmanız olsa bir daha bu işlerle uğraşmazsınız bırakın da bayburtun sorunlarını bayburtta yaşayanlar yani bu güzelim şehiri bayburtun yazını kışını havasını suyunu yokluğunu çilesini çekenler düşünsün ,sizler siyasetinizi yapacaksanız Bayburt üzerinden yapmayın sizlerin yaptığı iş yani bayburtta yaşayanlara hakarettir