Bayburt'ta 19 Ekim Muhtarlar Günü Etkinlikleri

19 Ekim Muhtarlar Günü Bayburt’ta düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

Bayburt'ta 19 Ekim Muhtarlar Günü Etkinlikleri
Bayburt Postası - Etkinlikler sabah saatlerinde Muhtarlar Derneği üyelerinin Saray Bahçası’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Merkez mahalle ve köy muhtarları Saray Bahçası’ndaki törenin ardından Vali Cüneyt Epcim’i ziyaret etti.

Valilik Toplatı Salonu’nda gerçekleşen kabulde Dernek Başkanı Abubekir Altundaşoğlu muhtarlar adına Vali Epcim’e çiçek takdim etti.

Vali Epcim ziyaretine gelen heyet üyelerine teşekkür ederek 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik etti. Mülki İdare Amirleri olarak muhtarlarla her zaman yakın çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Vali Epcim, “Gördüğümüz şu ki; muhtarlarımız her zaman hizmet ihtiyacını karşılama noktasında mahalle ve köylerinde çok büyük gayretler içerisinde oluyorlar.” dedi.

Muhtarlık müessesesinin öneminin giderek arttığına işaret eden Vali Epcim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan buluşmaların buna örnek olduğunu kaydetti.

Vali Epcim, “Sayın Cumhurbaşkanımız çeşitli toplantılarla muhtarlara olan sevgisini ve güvenini ortaya koydu. Bir noktadan sonra muhtarların özlük haklarında iyileştirmeler gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde muhtarları devamlı surette ağırlayarak toplantılar düzenledi. Gelinen noktada bir genelge çıkarıldı ve 19 Ekim günü Muhtarlar Günü olarak kutlanıyor. Bunun anlamı ve önemi büyük. Bir arada olma ve dayanışma duygusu içerisinde bir gün kutlanıyor. Bu noktada bizler de 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle sizleri bir kez daha kutluyoruz.” diye konuştu.

Muhtarlar Derneği’nce yapılan ziyaretin ardından Vali Epcim de Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Abubekir Altundaşoğlu’ndan çalışmalarına ilişkin bilgi alan Vali Epcim, devlet ve millet kaynaşmasında muhtarların önemli rolü olduğunu belirtti. Vali Epcim, “Özellikle köylerimizin sorunlarını ilgili makamlara iletiyorlar. Bu noktada Bayburt’ta güzel bir iş birliği olduğunu düşünüyorum. Muhtarlar Derneği’nin Bayburt’ta üye sayısı bakımından büyük sivil toplum kuruluşlarımızdan biri olduğunu da belirtmek gerekir. Bundan da memnuniyet duyuyoruz. Bu vesileyle 19 Ekim Muhtarlar Günü’nüzü tekrar tebrik ediyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Başkan Altundaşoğlu ise Vali Epcim’e Muhtarlar Derneği adına teşekkürlerini bildirdi.


Vali Cüneyt Epcim Muhtarlarla Yemekte Bir Araya Geldi

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mahalle ve köy muhtarları adına yemek düzenlendi.

Vali Cüneyt Epcim’in ev sahipliğinde düzenlenen yemekte Bayburt’ta uzun süredir görevde olan Veli Şaban Mahallesi Muhtarı Ayhan Antika ile en genç muhtar Ersin Şahin’e hediye verildi.

Yemek öncesi yaptığı konuşmada Vali Epcim, muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki muhtar buluşmalarının 19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak ilan edilmesine uzanan bir süreci başlattığını ifade eden Vali Epcim, bu adımların daha sonra ülke geneline yayıldığını dile getirdi.

Vali Epcim, “Sayın Cumhurbaşkanımız, göreve başladıktan sonra muhtarlarımızla özel buluşmalar gerçekleştirdiler. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen bu özel buluşmalardan sonra muhtarlarımızla daha stratejik toplantılar tüm il ve ilçelerde valilerin başkanlığında gerçekleştirilmeye başlandı. Bu çok önemli bir durumdu. Valiliklerde bir Vali Yardımcısı muhtarlarla iletişimden sorumlu oldu. İçişleri Bakanlığı bünyesinde muhtarlardan sorumlu Daire Başkanlığı oluşturuldu. Ve muhtarlar açısından çok önemli bir şey daha yapıldı; özlük haklarına ilişkin bir takım iyileştirmeler gerçekleştirildi. Bu ve benzeri çalışmalarla muhtarlara verilen önemin toplumda da arttığını görmekteyiz.” diye konuştu.

Mülki idare amirleri olarak muhtarlarla sürekli istişare halinde olduklarına dikkat çeken Vali Epcim, “Bu süreçte bizlere düşen sizlerle iş birliği içerisinde kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak. Kaynakları etkin ve verimli kullanarak gelecekteki yol haritamızı belirleyeceğiz. Bu yol haritasına uygun bir şekilde yönetim gerçekleştireceğiz. Bu yönetim anlayışı içerisinde güzel çalışmaları hep birlikte yapacağız. 2020 yılı bütçesiyle birlikte eski güçlü yatırım bütçelerine ulaşacağımızı düşünüyorum. Geçmiş yıllarla kıyasladığımız da bundan sonraki yılları iyi bir şekilde geçireceğimize inanıyorum. Birçok muhtarımızla bu konularda görüşmeler yaptık. Bu görüşmelerdeki ilgi ve desteğiniz için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının son bölümünü Barış Pınarı Harekâtı’na ayıran Vali Epcim, “Operasyonumuzun başarıyla neticelenmesini temenni ediyorum. Özellikle devlet ve millet kaynaşması adına, demokrasi kültürümüzün yerleşmesi adına çok önemli misyonunuz var. Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Abubekir Altundaşoğlu ise muhtarların vatandaşların sorunlarıyla bire bir ilgilenmesi dolayısıyla 19 Ekim’in aynı zamanda halk günü olduğunu kaydetti. Altundaşoğlu, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.

Vali Cüneyt Epcim’e Muhtarlar Derneği adına Dernek Başkanı Abubekir Altundaşoğlu tarafından plaket takdim edilmesinin ardından verilen yemekle program sona erdi.

Yemeğe Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Yusuf Diker, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Vali Yardımcıları Halit Benek ile Remzi Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç, İl Emniyet Müdürü Ayhan Bodur, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Ağın, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.
Anahtar Kelimeler:
19 Ekim Muhtarlar Günü
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.