Başbakan Yıldırım, Bayburt'ta konuştu

Başbakan Yıldırım, anayasa değişikliği halk oylaması sürecinde partisince Bayburt'ta düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Başbakan Yıldırım, Bayburt'ta konuştu
Bayburt Postası - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Kazandıklarımızı, zayıf iktidarlarda kaybediyoruz. Reformlar, kuvvetli iktidarlar, tek başına iktidarlar olduğu dönemde yapılıyor. Yatırımlar, yeni hizmetler, projeler, huzur, refah, güvenlik güçlü hükümetler döneminde oluyor." dedi.


Başbakan Yıldırım, anayasa değişikliği halk oylaması sürecinde partisince Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Yıldırım, "Bugün günlerden cumadır, cuma" adlı türkünün bir kısmını okuyarak, Bayburtluları selamladı.

"Ben bu toprakların evladıyım. İklimi sert, insanı mert toprakların evladıyım." diyen Yıldırım, bu bölgede yaşayan insanların çektiği çileleri iyi bildiğini belirtti.

Yüzyıl önce düşman geldiğinde, Erzincan, Erzurum ve Bayburt'un destansı bir mücadele verdiğini hatırlatan Yıldırım, "Bir yandan Erzincan, 'Vermem Bayburt'u.' dedi, dedelerimizin bir kısmı burada kahramanca mücadele ettiler, bir kısmı Çanakkale'de düşmana 'dur' dediler. Ülkenin doğusunda da batısında da destan yazdık. Vatan topraklarının her karışını şehit kanıyla suladık. Can verdik ama düşmana geçit vermedik." diye konuştu.

Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Yıldırım, "Rabbim şehitlerimizi, gazilerimizi mükafatlandırsın. Rabbim, bizi kahraman ecdadımızın izinden ayırmasın. Allah Bayburt'umuzu, 81 vilayetimizi, güzel vatanımızı muhafaza etsin." dedi.

"Bayburt, Bayburt olalı böyle zulüm görmedi." ifadesinin Bayburt'tan Türkiye'ye yayılan bir serzeniş olduğunu hatırlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bayburt çok sıkıntı, çok çile çekti. Bayburt'la birlikte bütün illerimiz, Türkiye çilelere göğüs gerdi. Yolları, köprüleri, tünelleri, barajları yapmadılar. Bırakın köyleri, ilçelere, şehirlere bile hizmet getirmediler ancak bir gün, gür bir ses yükseldi. Milletin adamı, AK Parti lideri, kurucu genel başkanı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın size selamını getirdim. AK Parti iktidarıyla 81 vilayetin de Bayburt'un da çehresi değişti. Şimdi o söz değişiyor, 'Bayburt Bayburt olalı böyle hizmet görmedi.' diyoruz."

"Naci Ağbal'ı kasanın başına getirdik"

Bayburt'un kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Başbakan Yıldırım, "Onun için Bayburtlu kardeşimizi, Naci Ağbal'ı, Maliye'nin, kasanın başına getirdik." diye konuştu.

"Üç dönemde Türkiye çok büyük mesafe katetti"

Türkiye'de üç dönemin önemine değinen Yıldırım, şunları söyledi:

"Birincisi, 1950-1960. Demokrat Parti, Adnan Menderes dönemi. Türkiye'nin kalkındığı, yolların, çeşmelerin, barajların yapılmaya başlandığı dönem. İkinci dönem, ihtilalden sonra Turgut Özal'ın Anavatan Partisi dönemi. Geliyoruz üçüncü döneme, bizim dönemimiz, sizin döneminiz, AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan dönemi. Bu üç dönemde Türkiye'de istikrar, büyüme, kalkınma vardı. Bu üç dönemde, Türkiye çok büyük mesafe katetti ancak 1960 ile 1970 arası, 1970 ile 1980 arası, 1990 ile 2002 arası kazandıklarımızı tekrar kaybettik. 2001'de kriz oldu, bankalar battı, faizler aldı başını gitti. Kazandıklarımızı, zayıf iktidarlarda kaybediyoruz."


"Planları, tezgahları bozuldu"

Reformların, yatırımların, yeni hizmet ve projelerin kuvvetli, tek başına iktidarların olduğu dönemde yapıldığını belirten Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

"Huzur, refah, güvenlik güçlü hükümetler döneminde oluyor ama ne yaptılar, 1950'de iktidara gelen Demokrat Parti'yi darbeyle alaşağı ettiler. 1991'de merhum Özal vefat edince, 28 Şubat'ta merhum Necmettin Erbakan'a da darbe yaptılar. Bizim dönemimizde de denediler, Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti döneminde de partiyi kapatmak istediler. Gezi olayları çıkardılar, 17-25 Aralık dediler, hızlarını alamadılar, 15 Temmuz'da geldiler. Bayburt ne yaptı? Vilayet Meydanı'nın önünde toplanarak darbecilere darbe indirdi. 15 Temmuz'da darbecilerin canına okudu. Planları, tezgahları, her şeyi bozuldu. 27 Nisan muhtırası, Gezi olayları ve 15 Temmuz, hepsi bu iktidar döneminde, yerle bir oldu."

Gezi olaylarında Türkiye'nin her tarafında gösteriler yapıldığını ancak Bayburt'un hiçbir şekilde onlara pabuç bırakmadığını, dimdik durduğunu belirterek, Bayburtlulara taşıdıkları memleket sevdası için teşekkür etti.

Yıldırım, 15 yıl içerisinde ülkenin istikrarına, istikbaline saldıranlara karşı köklü önlemler aldıklarını dile getirerek, "darbeciler bir daha geri gelmesin, zayıf iktidarlar bir daha memleketin başına dert olmasın" dediklerini ve MHP ile anayasa değişikliğini hazırladıklarını söyledi.

"Bayburt rekor kıracak"

Değişikliğin milletin önüne geleceğini aktaran Yıldırım, "Siz sadece Anayasa'yı değiştirmeyeceksiniz. Siz, aynı zamanda darbeler dönemini de tarihe gömeceksiniz. 'Evet' diyerek istikrarsızlığı sona erdireceksiniz. 'Evet' diyerek zayıf hükümetler dönemine son vereceksiniz. 'Evet' diyerek Türkiye'nin istiklalini perçinleyecek, gücüne güç katacaksınız." dedi. 

Türkiye genelinde güçlü bir "evet" çıkacağına inandıklarını ancak Bayburt'un bir farkının bulunduğunu belirten Yıldırım, Bayburt'un bu halk oylamasında "evet" oylarında rekor kıracağını kaydetti.

AK Parti, MHP ve BBP'ye gönül verenlerin halk oylamasında "evet" oyu kullanacağını ifade eden Yıldırım, "Ama bu yetmez. Mesele memleket meselesi. Bayburt'ta CHP'ye, Saadet Partisi'ne, diğer partilere oy vermiş kardeşlerimiz de 'evet' diyecek, sizin kervanınıza katılacak. Bayburt rekor kıracak." diye konuştu.


"Zayıf hükümetler dönemi artık bitsin istiyoruz"

Yıldırım, Türkiye'de artık zayıf, çok parçalı hükümetler döneminin bitmesini istediklerine dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'de tıpkı Menderes, Özal, AK Parti dönemi gibi bundan böyle devamlı tek başına iktidar olsun istiyoruz. Kalıcı istikrar olsun istiyoruz. Ekonomi büyüsün istiyoruz. İstiyoruz ki kardeşliğimiz zarar görmesin, huzur, refah, güvenliğimiz daim olsun. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi işte bunları getiriyor. Sürekli güçlü iktidar gelecek.

Ekonomi koşar adımlarla büyüyecek. Milli gelirimiz inşallah 10 yıl içinde iki katını geçecek, kişi başına 25 bin doları aşacak. Bayburtlu bundan payını alacak. Terörle mücadelemiz daha da güç kazanacak. Soframızdaki ekmek büyüyecek, cebimizdeki kaynak artacak, tarladaki bereket artacak, artık lüzumsuz tartışmalar bitecek. Hükümet kurulmadı, yeniden seçim, yeniden hükümet artık bunlar tarihe gömülecek. Darbe diye bir tehdit artık Bayburt'ta, Türkiye'de olmayacak. Cumhurbaşkanı seçildiydi, seçilmediydi diye bir kriz olmayacak çünkü siz seçeceksiniz. Gençler, beyefendiler siz seçeceksiniz. Güçlü ülkelerde güçlü demokrasilerde nasıl bir sistem varsa Bayburt'ta da Türkiye'de de aynı olacak."

Yeni sistemde meclisin, milletvekillerinin daha güçlü olacağını, hükümetin halktan aldığı güçle daha hızlı iş yapacağını, projeleri bitireceğini belirten Yıldırım, yargının hem bağımsız hem tarafsız olacağını söyledi.

Başbakan Yıldırım, "Bu anayasa değişikliğine 'evet' demek için yüzlerce sebep var ama 'hayır' diyenlerin tek bir söyleyecek sözü yok. Ana muhalefet partisi salon salon geziyor, 'anayasaya hayır deyin' diyor ama kendisi bile neye 'hayır' dediğinin farkında değil. Anayasa değişikliğini bile okumamış, anlamamış." değerlendirmesinde bulundu.

16 Nisan'da "evet" çıkması halinde ana muhalefetin işinin zor olduğunu dile getiren Yıldırım, "Yan gelip yatmak artık bitiyor. Çalışacak, gayret edecek, gözünüze girerse memlekete hizmet edecek. Bugün olduğu gibi yattıkları yerden siyaset yapamayacaklar. Bundan korktukları için bunlar 'hayır' diyor. Hayırdan hayır gelmez, evette bereket vardır." dedi.

Konuşması sık sık tezahüratlarla kesilen Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan söz ettiğinde alandan yuhalama sesleri yükselmesi üzerine, "Boş verin, bırakın" ifadelerini kullandı.

Yıldırım, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın dün Trabzon'da yaptığı konuşmayı eleştirerek, "CHP'nin önceki genel başkanı bir konuşma yapıyor, konuşma baştan aşağı ofsayt. Bir tane doğru bir şey yok. Ama öyle bir laf etti ki inanın çok üzüldüm. Şöyle diyor, 'Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın'. Haşa. Peygambere saygısızlık ne haddine. Bunların, bu aziz milletin inançlarına bile saygıları yok. Ağzından çıkanı bunların kulakları duymuyor." ifadelerini kullandı.

CHP'nin halk oylamasında kullanacağı kampanya müziğine değinen Başbakan Yıldırım, "Bir şarkı yapmışlar, 'İnşallah, maşallah, Allah Allah' lafızlarıyla doldurmuşlar. Bolca istismar... Bir yandan kutsalları istismar edip, diğer yandan peygambere saygısızlık yapacaksın. Buradan sesleniyorum, Hazreti Peygamberimizi ağzınıza almayın, saygısızlığı bırakın. Milletin seçtiğini bunlar hiçbir zaman hazmedemediler. Milletin değerlerini bir türlü içlerine sindiremediler." diye konuştu.

Muhalefetin "Tek adama bu kadar yetki verilmez" sözüne ilişkin eleştirilerde bulunan Yıldırım, şunları söyledi:

"Kime verilecek? Bugüne kadar ne oldu? Millet AK Parti'yi iktidara getirdi, ne oldu? Millete hizmet etti. CHP onunla, bununla iş birliği yaptı, zayıf iktidarla iş başına geldi. Ne oldu? Memleket kazandığı her şeyi kaybetti. CHP zihniyeti demek, vesayet, bürokrasi, engel demektir, her şeye takoz olmak demektir. 16 Nisan'dan sonra milletten yetkiyi alamayan hiç kimse iktidar olamayacak, darbe heveslileri avucunu yalayacak. İşte buna bazıları bozuluyor. Onun için haddi aşan ifadeler kullanıyorlar."

"Evet çıkacak siz biteceksiniz"

Konuşmasında terörle mücadele çalışmalarına değinen Yıldırım, FETÖ'nün gelip, hesap vereceğini belirtti.

Başbakan Yıldırım, terör örgütlerinin de "Hayır" dediğini anımsatarak, "Niye hayır diyorlar? Çünkü 'Evet çıkarsa biz biteriz' diyorlar. Evet çıkacak, siz biteceksiniz." dedi. 

PKK'nın, Kandil'de, Avrupa'da "Evet çıkmasın, çıkarsa biz biteriz" açıklamaları yaptığını aktaran Yıldırım, PKK, DEAŞ, FETÖ'nun hep beraber "Hayır" şarkısı söylediğini, onların yanına Avrupa'nın da katıldığını ifade etti.

Yıldırım, "Bunlar 'Hayır' demek için dillerini değiştirdiler, gazetelerini Türkçe çıkarıyorlar. Türkçe, gazetelerde 'Hayır' verin diye başlık atıyorlar. Bu sayede Türkçe'yi de öğreniyorlar. Bunlara Türkçe'yi de öğreteceğiz sonunda, önce 'Hayır'ı öğrendiler ama gün gelecek 'Evet' demeyi de öğrenecekler. Ne yaparlarsa yapsınlar, bu millet kimin ne dediğini, kimin ne yaptığını çok iyi bilir." değerlendirmesinde bulundu.

Bayburt'un kömesinin, pestilinin çok meşhur olduğunu,  kömenin dut, bal, süt, ceviz ile yapıldığını anlatan belirten Başbakan Binali Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

"Bunları birbiri ile ahenkle, uyumla karıştırınca ortaya lezzet çıkıyor. İşte biz sizi örnek alıyoruz. Millete olan aşkımızı, sevdamızı, vefamızı, borcumuzu, mesuliyetimizi uyumla karıştırıyoruz, eser üretiyoruz, iş üretiyoruz, milletimizin yüzünü güldürüyoruz. Bu CHP ne yapıyor? Bu güzel pestile, kömeye tuz katmaya çalışıyor. Buna izin verecek miyiz? Elbette vermeyeceğiz. Ağzımızın tadını bu güne kadar bozamadılar, bundan sonra da bozamayacaklar."

"23 ilimizin kaderini değiştirecek büyük yatırımlar bölgeye gelecek"

Göreve geldikleri günden itibaren Bayburt'a birçok hizmet yaptıklarını anlatan Yıldırım, 3 milyar yatırım gerçekleştirildiğini kaydetti.

Aldıkları yeni bir kararla Bayburt'u cazibe merkezi haline getireceklerini vurgulayan Yıldırım, yatırımların artacağını bildirdi.

Başbakan Yıldırım, Bayburt'ta büyük kalkınma hamlesini başlattıklarına işaret ederek, "Cazibe merkezlerimiz için bugüne kadar Türkiye'de 360 bin kişi istihdam edilecek. Müracaatlar yapıldı, 80 milyar yatırım yapılacak ve böylece 23 ilimizin kaderini değiştirecek büyük yatırımlar bölgeye gelecek." dedi.

Türkiye'yi kalkınma hamlesiyle daha da müreffeh hale getireceklerini ifade eden Yıldırım, bu çalışmalarda Bayburt'un da unutulmadığını vurguladı.

Yıldırım, cazibe merkezleri programından Bayburt'un da yararlanacağını belirterek, "65 projeyle, 5 bin 500 kişiye iş sağlayacak fabrikaları kuracağız ve Bayburt'un çehresi değişecek. Bir Bayburt üzerine bir Bayburt daha koyacağız. Bayburtlu iş adamları, girişimciler bu projeleri burada gerçekleştirecek. Bize ne düşüyor? Millet isteyecek, biz yapacağız. Bayburt isteyecek, AK Parti yapacak." ifadelerini kullandı.

"Bayburt - Çaykara projesini başlatıyoruz"

Konuşmasında Bayburt'a yapılan yatırımlara ilişkin de bilgi veren Başbakan Yıldırım, Bayburt'un kalkınması, büyümesi için eğitim, sağlık, tarım, ulaştırma gibi birçok alanda çok büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini anlattı.

Başbakan Yıldırım, Bayburt Üniversitesi'nin hizmete açıldığını, Bayburt'u diğer illere, beldelere, köylere bağlayan yollar yapıldığını ve Bayburt'un bugün 122 kilometre bölünmüş yolu olduğunu vurguladı.

105 kilometrelik Trabzon-Maçka bölünmüş yolunun tamamlandığını, Karadeniz'i Bayburt'a bağlayacak Salmankaş Tüneli'nin yapıldığını aktaran Yıldırım, "Bayburt Uzun Göle bağlanıyor. Bayburt - Çaykara projesini başlatıyoruz. 6 bin 800 metrelik Soğanlı Tüneli'ni, Karaçam Tüneli'ni yapacağız ve böylece yolu 15 kilometre kısaltacağız." diye konuştu.

Mitingten notlar

Başbakan Yıldırım, AK Parti tarafından halk oylaması kampanya süreci için hazırlanan "Tabii ki evet" şarkısı eşliğinde platforma çıkarak, alandakileri selamladı.

Cumhuriyet Caddesi'ne, dev Türk bayrağı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ın fotoğraflarının yer aldığı posterler asıldı.

Alanda, AK Parti Bayburt İl Teşkilatınca hazırlanan "Bayburt'ta yatırımlar yıldırım hızıyla devam ediyor." yazılı pankartlar yer aldı.

Bayburt Kalesi'ne asılan üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafının yer aldığı, "Unutmayın Bayburt Türkiye'dir." yazılı dev pankart dikkati çekti.

Başbakan Yıldırım, konuşmasının ardından beraberindeki bakan ve milletvekilleriyle alandaki vatandaşlara satranç takımı ve karanfil dağıttı.

Mitinge, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Sorgun, Çiğdem Karaaslan, MHP Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap ile milletvekilleri ve diğer yetkililer katıldı.

Protokoldekilerle beraber platforma çıkan MHP Bayburt İl Başkanı Kasap da bozkurt işareti yaptı.

Anahtar Kelimeler:
binali yıldırım
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
HAKİKİ BAYBURTLU 3 yıl önce

NEDEN BAŞBAKAN BAYBURTTAN REKOR BEKLİYORUM DİYEBİLİYORDA MEMLEKETİ OLAN ERZİNCAN DA AYNI CÜMLEYİ SÖYLEYEBİLME CESARETİNİ GÖSTEREMİYOR BANA BİR BAYBURTLU ÇIKIP DA BU DURUMU AÇIKLASIN BU ASLINDA BİZ BAYBURTLULARIN KONULDUĞU YERİ DE GÖSTERİYOR LÜTFEN EY BAYBURTLULAR BUNU GÖRELİM BAYBURTLUNUN KENDİSİNDEN BAŞKA SİYASİ DÜŞÜNCEYE ASLA SAHİP OLAMAYACAĞINI OLMAMASI GEREKTİĞİNİ HE DE BAYBURTTA RAHATÇA SÖYLEYEBİLİYOR NASIL OLSA BAYBURTLUDAN HERHANGİ BİR TEPKİ GELMEYECEK BUNUN FARKINDA İŞYTE BİZ BAYBURTLULAR OLARAK MAALESEF BU ADAMLARA BU KADAR TAVİZ VERMİŞİZ BUNU EN KISA ZAMANDA DEĞİŞTİRMELİYİZ YANİ BAYBURTLUNUN OYUNU ALABİLMEK GERÇEKTEN HER SİYASİ PARTİ İÇİN ZOR OLMALIDIR BİZ BUNU BAŞARABİLMELİYİZ İNŞALLAH BAYBURTUMUZ GERÇEKTEN GÖNLÜMÜZDEKİ YERE GELİR BUNU DA SADECE BİZ BAYBURTLUAR GEREKLİ SİYASİ DURUŞ YAPARAK BAŞARABİLİRİZ İNŞALLAH BAŞARACAĞIZ AMA SİYASİ İKTİDARA DA BİR DERS VERMELİYİZ HEPİNİZİ ALLAH EMANET EDİYORUM

Misafir Avatar
ALİ 3 yıl önce @HAKİKİ BAYBURTLU

K.....YUN OLDUĞUMUZDAN.

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Safak Güngör 3 yıl önce @HAKİKİ BAYBURTLU

81 Vilayet arasında tek övünülecek yanımız Akp'ye verdiğimiz oy oranı.

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Safak Güngör 3 yıl önce

Mitinge katılmış iki yaşlı amca arasında geçen konuşma
- (Kulağı ağır işiten amaca): Başbakanı 1 saatten fazla dinledik ne anlattı?
- Bennem ele güzel şeyler anlattı ki bende anlamadım ama evet.

Misafir Avatar
BAYBURTLU 3 yıl önce @Safak Güngör

KARDEŞİM ZATEN BAYBURT BU YÜZDEN KAYBEDİYOR SENİ YAKALADIĞIN BU ÖNEMLİ DETAY İÇİN KUTLUYORUM KEŞKE DAHA SORGULAYICI BİR ŞEHİR OLABİLSEYDİK BUNU YAPABİLSEYDİK ZATEN BUGÜN BAYBURT BÖLGENİN LOKOMOTİFİ OLURDU

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
ALOŞ 3 yıl önce @Safak Güngör

Gene eyki dinlemişler. Ya anlasaydılar o zaman ne diyeceklerdi.

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
BAYBURTLU 3 yıl önce

BAYBURT NASIL BÖYLE HİZMET GÖRDÜ DENİLİYOR ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL ASIL BAYBURT BAYBURT OLALI BÖYLE REZİLLİK GÖRMEDİ AKPNİN EN AZ OY ALMASI GEREKEN YER BAYBURT OLMALIDIR

Misafir Avatar
elif 3 yıl önce

Basbakan size


yollar yaptim diyiyor bizim akil fukaralari alkisliyor
T

Misafir Avatar
emre 69 3 yıl önce @elif

15 yıldır her yalanı alkışladı bu millet bunu alkışlamışlar çokmu

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
BAYBURTLU GURBETÇİ 3 yıl önce

BAYBURTLU SİYASİ İKTİDARIN GÖZÜNDE 2. SINIF İNSANDIR BİZİM İNSANIMIZ DA ONLARIN BU DÜŞÜNCESİNİ HARARETLE DESTEKLİYOR YAHU ALLAH AŞKINA BAYBURTUN DAHA YOLU YOK EN TEMEL İHTİYAÇTIR 15 SENEDE YOL YAPILAMAZ MIYDI HASTANE YOK BAYBURLU SAĞLIK HİZMETİNİ ERZURUMDAN YADA TRABZONDAN ALIYOR DAHA MEMLEKETİNDE KARNINI DOYURAMIYORSUN İŞ ALANI YOK SOSYAL FAALİYET DESEN 0 TURİZM YOK KOP DAĞI KAYAK TESİSLERİ FAALİYETE GEÇMİYOR HIZLI TREN GELMİYOR HAKKARİYE HAVAALANI AÇILIYOR BAYBURTA DAHA YENİ HAVAALANI GELİP GELMEYECEĞİ KONUŞULUYOR AMA BAYBURTLU ŞÖYLE VATANSEVER BÖYLE VATANSEVER DİYE SIRTI SIVAZLANARAK OYU ALINIYOR YANİ BAYBURTLU ONLAR İÇİN SADECE OY DEPOSU OLARAK GÖRÜLMEKTEN ÖTEYE GİDEMİYOR BAYBURTLU DA SANKİ BU DURUMDAN RAHATSIZ DEĞİL GİBİ Bİ HAVA ESTİRİYOR BUNA Bİ SON VERMESSEK EĞER İNANIN BİR SONRAKİ SEÇİM ZAMANINDA BAYBURT İLÇE OLARAK GÖREBİLİRİZ BÖYLE ŞEYLER ANKARA KULİSLERİNDE KONUŞULUYOR DAR BÖLGE SEÇİM SİSTEMİ GELDİĞİ ANDA BAYBURT ARTIK İLÇE OLARAK KABUL EDİLECEKTİR

Misafir Avatar
BAYBURTLU 3 yıl önce

BAYBURT NEDEN REKOR OY VERMEK ZORUNDA BAYBURT AKPYE NEYİN BEDELİNİ ÖDÜYOR BAYBURTLU AKPYE BORÇLU MU AKP HİÇ OY ALMADIĞI TUNCELİYE BİLE DAHA FAZLA YATIRIM YAPIYOR BAYBURTLUNUN BU DURUM HİÇ Mİ ZORUNDA GİTMİYOR BAYBURT BU KADAR GERİ KALMIŞLIĞI HAKEDİYOR MU HAKETMİYOR PEKİ AKP BAYBURTA NEDEN ÖNEM VERMİYOR BAYBURTLUNUN SIKINTI YAŞAMASI AKPYİ NEDEN RAHATSIZ ETMİYOR BAYBURTTA HASTANE YOK YOL YOK İNSANLAR KAÇMAK İÇİN FIRSAT KOLLUYOR BAYBURTTA İŞ İMKANI YOK GURBETÇİ BAYBURTLU BİLE YAZIN GELMEK İSTEMİYOR İNSANLAR GELİŞMİŞ Bİ ŞEHİR İSTİYOR TARIMDA HAYVANCILIKTA TURİZMDE SAĞLIKTA SPORDA SİYASETTE ÖNE ÇIKAN Bİ BAYBURT İSTİYORLAR AMA SİYASİ İKTİDAR BAYBURTTA İNSANLARI KENDİ YANINA ÇEKERKEN HİÇ ZORLANMIYOR BU DURUM BAYBURTLUNUN SUÇUDUR BİZ BAYBURTLUNUN OYUNUN ÇANTADA KEKLİK OLMADIĞINI GÖSTERMEK ZORUNDAYIZ BİZ BUNU BAŞARAMAZSAK BAYBURT KÖY OLACAKTIR HERKESE SAYGILAR

Misafir Avatar
Hicabi 3 yıl önce

Başbakanımızın ziyareti Bayburta ne fayda getirir bilmem fakat. Hiç olmazsa geçeceği yolların çukurlarına asfalt yama yapıldı.aylardır çamur deryası olan caddeler yıkandı.buna da şükür diyelim.

Misafir Avatar
Ey güzel memleketim 3 yıl önce

Sen ne tevür bir memleket oldun?

banner268