banner164

Elçi: "Rutin ödenek ayrı, ilave kaynak ayrı"

Bayburt İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, bir yazılı açıklama yayınlayarak, MHP İl Başkanı Süleyman Burç'un Özel İdare'ye aktarılan kaynaklarla ilgili yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Elçi: "Rutin ödenek ayrı, ilave kaynak ayrı"
Bayburt Postası - MHP İl Başkanı Süleyman Burç'a bir cevap da Bayburt İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi'den geldi. Elçi, bir yazılı açıklama yayınlayarak, Burç'un Özel İdare'ye aktarılan kaynaklarla ilgili yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Bayburt İl Özel İdaresi'ne aktarılan kaynakların rutin kaynaklarla ilgili olmadığını ve AK Parti Bayburt Milletvekili Naci Ağbal'ın özel gayretleri sonucu geldiğini ifade ederek, "Sayın İl Başkanı’nın 5779 sayılı kanun gereğince geldiğini söylediği para toplamı 5 Milyon 63 Bin lira iken, sayın Vekilimizin aynı dönemde bu para haricinde özel gayret ve çabaları sonucu ilave olarak getirdiği kaynak toplamı 9 Milyon 261 Bin liradır" dedi. 

Bayburt İl Özel İdaresi'ne aktarılan rutin ödenekler ile birlikte ilave ödenekleri aylar itibariyle açıklayan Elçi, şu yazılı açıklamayı yaptı: 

"Bir siyasi partinin Bayburt İl Başkanı dün yaptığı basın açıklamasında, 5779 sayılı İl Özel İdarelerine ve Belediyelere Genel Bütçe Vergi Gelirlerinden Pay Verilmesi kanununa göre genel bütçeden Bayburt’a gelen ödenekleri Naci AĞBAL getirdi diye kamuoyu yanıltılıyor, diyor.

Ancak; 5779 sayılı kanun çerçevesinde Mayıs ayından bugüne kadar Bayburt İl Özel İdaremize gelen paylar şöyle:

Mayıs 2015 : 857.642 TL
Haziran 2015 : 1.012.647 TL
Temmuz 2015 : 1.124.473 TL
Ağustos 2015 : 919.465 TL
Eylül 2015 : 1.149.373 TL

TOPLAM : 5.063.600 TL

Bu rutin gelen ödeneklerin haricinde, Bayburt AK Parti Milletvekili sayın Naci Ağbal'ın özel gayretleri ve takibi neticesinde İller Bankası Yönetim Kurulu inisiyatifinde Bayburt İl Özel İdaresine aynı aylar içerisinde gelen “ilave” kaynaklar ise aşağıdaki gibidir:

Nisan 2015 : 503.426 TL
Temmuz 2015 : 800.000 TL
Ağustos 2015 : 900.000 TL
Eylül 2015 : 2.168.000 TL

TOPLAM: 4.371.426 TL
 
Ayrıca, yine sayın Vekilimizin özel çabası ve gayretleriyle 2 Ekim 2015 tarihinde Maliye Bakanlığı tarafından aktarılan 4 Milyon TL ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından da köy okullarının onarımı için 890 Bin TL ilave ek kaynaklar, İl Özel İdaresi hesaplarımıza yatırılmıştır.
 
Özetle; Sayın İl Başkanı’nın 5779 sayılı kanun gereğince geldiğini söylediği para toplamı 5 Milyon 63 Bin lira iken, sayın Vekilimizin aynı dönemde bu para haricinde özel gayret ve çabaları sonucu ilave olarak getirdiği kaynak toplamı 9 Milyon 261 Bin liradır.
 
Sayın İl Başkanı basın açıklaması yapmadan önce, şahsımdan ya da kendi partisine mensup İl Genel Meclis Üyesinden doğru rakamları alarak, bir siyasi partinin İl Başkanı sıfatıyla kamuoyuna yanlış bilgi vermemiş olması beklenirdi. Saygılarımla…."


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
MRTCLK1907 5 yıl önce

Sayın elçi birde Gümüşhane 'nin bu dönemde aldığı ödeneği açıklasanız da aradaki farkı görsek...

Misafir Avatar
bayburtlu 5 yıl önce

Sayın ELÇİ birde şunu açıklarsa çok memnun olurum; fakir tokilerinde kalanların 10 yıllık kömür ihalesini nasıl aldığını ve doğalgaz olmasına rağmen o insanları kömür yakmaya nasıl mecbur bıraktığını, kardeşinin hastane kantinini ne zaman yapılan ihaleyle alıp hangi şartlarla senelerdir çalıştırdığını. gerçekten merak ediyorum

Misafir Avatar
serdar 5 yıl önce

Yav he he
Odunuyun parası.
Sayki hiçbirşey bilmiyorum önce ben sordum. Hani öğretirsin diye.
Sen yine saptırdın. Allah iyilik versin ne diyelim.

Misafir Avatar
Asım KOCA 5 yıl önce

AKP nin şuan istediği :
Vatandaş değil, köle istiyorlar! Gazeteci değil, yalaka istiyorlar! Hukukçu değil, kapıkulu istiyorlar!
Bunların en bariz örneğini yaşayarak müşahede ediyoruz. Şimdi buraya özgür basın yazacağım fikri kıt insanlar beni cemaatçi ilan edecekler. seçimlere 1 ay kala Dijital platformlardan çıkarılan muhalif TV'ler bunun en bariz örneğidir. Muhalifler TRT de hiç yer verilmiyor. Havuz medyası zaten yayınlamaz. ee geriye 2 3 kanal kalıyor onlarıda susturduk mu bu iş tamam. Konuyla pek alakalı değil ama AKP nin bütün siyasi olayları hukuksuzluğa dayalıdır.

Misafir Avatar
fahri 5 yıl önce

Sen haklı çıktığını zannediyorsun kardeşim.kadri beyi desdeklemende sıkıntı yok.sıkıntı ben herşeyi biliyorum demende,soru sorma o zaman madem ak parti her kötü gidişin nedeni, çözüm üreten bir zekanda var kullansana madem çok bilmişlik ediyorsun...bak serdar senin yaşını bilmem ama yaşın 35'şin üstündeyse ŞU 2001 Krizinin baş mimarı ecevitin kuyruğuna takılan bahçelidir.mhp ak parti yokken ülkeyi dsp ile batırdı. apo hikayesi ile oy alanlar bu gün terör had safada olsada alamıyor MİLLET biliyor'ki devlet acizlerle yönetilmez..zaten öyle bir cesarette yok.Türkiyenin durumu bu...sen bunların önce cevabını ver. mesala kadribey Bayburt için ne yapabilir.Bayburt'lu gördüki bişey yapamaz.Bayburt'a ne kazandırabilir. cevap ver. bunların cevabı var mı? o engin devleti beğenmeyen görüşlerinde...

Misafir Avatar
serdar 5 yıl önce

Ben kadri beyi destekliyirum kazanmasını istiyorum.her şeyi bilmiyorum ama bildiklerimi yazıyorum. Sorular soruyorum cevap alamıyorum. Eksik bilgi olabilir demişim sen hakaret algısı oluşturmak istemişsin. Sana tavsiyem photoshop ile yaptığınız uçan tank resimlerini paylaşıp gördünüz mü yaptığımız silahi diye paylasmandır. Ne esedi ve suriyeyi, ne dinime imanıma edilen hakaretleri ne pkk 'nın bu kadar büyütülmesini ve sonuçlarını, ne büyük ortadoğu projesini, ne hukukun katlini, ne egitimin katlini, ne sayıştay raporlarını, ne buharlaşan ve hesabı verilemeyen paraları sormayacağım. Çünkü verilen bir cevap yok. Cevap yerine niye kadri bey için çalışıyorsun sorularına muhatap oluyorum. Beni haksız çıkarsanıza kardeşim. Siklet meselesi tabi. Sıkışınca niye hökümet kurmadız. :)

Misafir Avatar
Fahri 5 yıl önce

Serdar denilen şahıs,herşeyden anlıyor diyeyim sizde anlayın.mhp yi yüceltmek için elinden gelini yapıyor,süleyman burç il başkanı olmuş hesap kitap bilmiyor..aynen kendi ifadesi şöyle;Süleyman bey belki paranın miktarı konusunda eksik bir bilgi ile açıklama yapmış olabilir. bu ne şimdi adama hakaret etmişsin.doğrusunu sen yap derler adama ne sıfatla diye sormazlar mı? kilon ne sikletin ne demezler mi? kimsenin yorumunu beğenmezsin. bir sürü boş yazı düzdürmüşsün. amacın ne Bayburt 2-0 olur. diyene vay Karaoğlu çok icraat yaptı Bayburtlu kadririnin kadrini kıymetini bilmedi dersin.bayburt için mhpnin icraatı yok bunu MİLLET gördü. hayır hayır hayır....ak partiyi kötüle sonra hdp hariç hepsi ile varım hükümet kurarım. bahçeli ağız değiştirdi. rüyasında ne gördü hayırdır. derler adama...hayırdır uyanda balığa gidelim der bu MİLLET...

Misafir Avatar
Safak güngör 5 yıl önce

Yaklaşık 9,3 milyonluk bi para. Bu para nere harcandı.Alt yapı derseniz 4 yıldır altyapı çal(ış)ması var ortada alt yapı yok. Yol deseniz yollar berbat.içme suyu deseniz geçen yayınlanan rapora göre bayburtta içilebilir su yok. organize sanayi deseniz yatırım yok. üniversite deseniz yemezler. Vatandaş olarak soruyorum bu paralar nerede