banner164

MHP'nin o afişine 'gurbetten' tepki geldi

Bayburt dışında faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşları Milliyetçi Hareket Partisi tarafından billboard reklamlarında kullanılan slogana tepki gösterdi.

MHP'nin o afişine 'gurbetten' tepki geldi
Bayburt Postası - Bayburt dışında faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşları Milliyetçi Hareket Partisi tarafından billboard reklamlarında kullanılan slogana tepki gösterdi. 

MHP'nin kullandığı "50 gündür değil, 50 yıldır sizinle" sloganını Bayburt dışında yaşayan Bayburtluları rencide edecek ifade olarak niteleyen dernekler, siyasetin Bayburtluluk kimliğine zarar vermemesi gerektiğine vurgu yaptılar.

24 dernek başkanının imzası bulunan açıklama şöyle:


"Bayburtlu Dernekler ve STK’lardan açıklama

Bizler, ekonomik sebeplerle veya iyi birer eğitim almak, topluma ve ailesine yararlı birer vatan evladı olmak için doğup büyüdüğümüz topraklardan ayrılarak, ülkemizin dört bir yanına dağılan Bayburtluları temsil eden sivil toplum örgütleriyiz.

Yaşadığımız kentlerde Bayburtluluk kültürel kimliğimize sıkı sıkıya bağlı olarak, ata toprağından uzak olmanın sıla özlemini, yaşadığımız şehirlerde güç birliğine dönüştürüp, bu güç birliğini Bayburt’umuzun sosyo-ekonomik hayatına, kalkınmasına, güçlenmesine katkı için sarfetmek,  bizim aidiyet duyduğumuz bu topraklara borcumuzdur.

Ülkemiz yeni bir seçim atmosferine girerken, siyasi partilerin rekabetten doğan hararetle, birbirlerine üstünlük sağlamak adına, Bayburt dışında yaşayan biz Bayburtluları rencide edecek söylemlerden uzak durmalarını temenni ediyoruz.

Siyasetin ahlak, erdem ve sorumluluk duygusu içinde, siyasi rekabet için üst kimliğimiz Bayburtluluğa zarar verecek gündelik söylemlerden kaçınmamız gerekir.

Bu hususa herkesin riayet etmesini talep etme hakkımız olduğu inancındayız.

Bizim yegane arzumuz, demokrasi şöleni olarak nitelendirilen
seçim çalışmalarında siyasi nezaket ve erdem üstün olsun,
bu seçimlerde kim kazanırsa kazansın, kazanan Bayburt olsun, birlik ve beraberliğimiz daim olsun.

Adnan Bayram/Ankara Bayburt Derneği 
Ali Cengiz/Rize Bayburt Derneği 
Ali Kemal Birgül/Marmara Bayburtlular Derneği 
Bülent Korkmaz/İstanbul Bayburtspor Dernek Başkanı 
Cemalettin Korkmaz/ Bursa Bayburt Dernek Başkanı 
Emin Çavdar/Silivri Bayburt Derneği
Faruk Kılıçarslan/Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği
Fikret Aktaş/İzmir Bayburtlular Derneği 
Hamza Aytemur/Antalya Bayburt Derneği 
Halis Sarıdoğan/Ümraniye Bayburt Derneği 
Halis Önal/Dede Korkut Derneği 
İbrahim Karaaslan/Eskişehir Bayburtlular Derneği 
Kaya Çakır/TrabzonDedeKorkut Dernek Başkanı 
Köksal Saka/Türkiye Bayburtlular Federasyon Başkanı 
Lokman Saraç/Bayburt Eğitim Kültür Hiz. Vakfı 
Mehmet Akşit/Gazi Osman Paşa Bayburt Derneği 
Mustafa Yarımer/Almanya Duisburg Bayburtlular Derneği 
Murat Karamavuş/Tekirdağ Dernek Başkanı 
Nuray Genç/Balıkesir Körfez Dernek Başkanı 
Osman Öztürk/Şair Zihni Bayburt Derneği 
Selami Hacıarifoğlu/Demirözü Dernekler Birlik Başkanı 
Şahin Yücel/Bayburt Maltepe Derneği
Yener Aktan/Kocaeli Körfez Bayburtlular Derneği 
Yüksel Kaymak/Ankara Bayburt Gölbaşı Derneği"

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Tehzip... 5 yıl önce

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt Milletvekili adaylarının bilboard afişlerinde yer alan '50 Gündür Değil, 50 Yıldır Sizinle' ifadelerini hedef alan ve altında il dışında faaliyetlerini sürdüren 24 derneğin imzası bulunan bildiriye 4 dernekten tekzip geldi. Ankara Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Ankara Gölbaşı Bayburtlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği başkanlarının ortak imzalı yayınladığı açıklamada, "Yayınlamış olduğunuz bildirimizin içeriğinde hiçbir siyasi partiye yönelik bir anlam yüklenmemiş, herhangi bir afişle amblemle birleştirilerek yayınlanması tarafımızdan talep edilmemiştir" ifadeleri yer alırken, Duisburg Bayburt Derneği Onursal Başkanı Yücel Güngör imzalı açıklmada ise, "Bizler dernek olarak partiler üstü konumumuzu korumaya devam edeceğiz. Derneğimizin hemde başkanımızın adını kullananları Allah'a havale ediyoruz" denildi. Anadolu Yakası Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Maltepe Şube Başkanı Şahin Yücel ise, yayınlanan bildiriden haberlerinin olmadığını

Misafir Avatar
serdar 5 yıl önce

Hasan ben soru sordum. Gayet ciddi idiler.
Sen hala sulandırıyorsun.
Fıkran güzelmiş başka varmı:)

Misafir Avatar
serdar 5 yıl önce

Sulandırıp kaçtılar. Yaptığım yorumlar içerisinde itiraz ettiğin yada sorduğum sorulara cevap verebileceğin şeyler varsa lütfen cevap ver olayı saptırma.
Yorumlarım aşağıda bir kez daha oku ben bana yazana sormuşum sende bana cevap ver. Zira onlar cevap veremedi.

Misafir Avatar
serdar 5 yıl önce

Diğer taraftan dernekler ile ilgili meseleye gelince ben bizzat aradım bazı dernek başkanları ile konuştum. Yorumlarımı takip ettiğiniz belli o zaman derneklerle ilgili yazdıklarımı da okumuş olmalısınız. İnternette derneklerin adres ve telefonları var ara kardeşim. Ben aradım bazıları ile konuştum. Bazılarını aramadım çünkü zaten onlar başkanı oldukları derneği akp hizmet bürosu gibi kullanmaktan çekinmeyen akp li arkadaşlar. Siz hiç bu bildirinin baybrutta yazıldığını ve sadece birkaç başkanın aranarak diğerlerinin aranmadan isimlerinin yazılarak basına verilmesini ahlaki buluyor musunuz ? mesele budur. Ahlaki mi değilmi. Ben yaparsam görmezden gelirim başkası yaparsa olmaz diyorsanız vicdanınız bilir.
Kısa keseceğim Bayburtlu değerli büyüklerimizin isimlerini zikrederek yaptıkları gözardı edilemez inkar edilemez diye yazıp, Elli yıldır çivi çakılmadığını söylemek insafsızlık olur.
Senden bir isteğim var günaydın kardeş. Daha önce yorum yapanlara sordum cevap alamadım.

Misafir Avatar
serdar 5 yıl önce

Kadri bey tekrar aday onlar gene para getiriyor. Ne için su problemi için, ne için yol için. Kadri bey ticaret odasında açıklama yapıyor 21. Yüzyılda halkına sağlıklı su içiremeyen bir Bayburt diye akp özel idarede ekip kurduruyor köylerin depolarının raporlarını tutturuyor. Kadri bey konursu dan oy alıyor akp nin aklına konursunun su problemi geliyor. Konursu blok oyları olan bir bölgedir vekilin kendi köyüdür konursu ile ilgili yapılan yorumların nedeni vekilin kendi köyünde ara mahallelere dahi asfalt dökülecek kadar siyasi fırsatçılık yapılmasıdır.( konursu ile ilgili bölüm için).
Benim bu olaydan anladığım Kadri bey akp yi iyi kamçılıyor onlarda Kadri beyin değindiği her sorunu çözmek için ellerinden geleni yapıyorlar.
E kadri bey sizin tabirinizle 50 senedir getirilmeyeni 50 günde getirten adam olmuştur. Kendisini tebrik etmeniz gerekirdi bence.

Misafir Avatar
serdar 5 yıl önce

Günaydın sana da günaydın.Sabah sabah beni güldürdün eksik olma.
Meseleye Kadri bey ile ilgili başlayayım. Evet ben o adamı seviyorum. Kişiliği,duruşu,milli ve manevi hassasiyetleri, müdürlük yaptığı dönemde Bayburt için Bayburtlunun hakkını koruyabilmek için kimlerle nasıl mücadele ettiğini yakınen biliyorum. Sizde Bayburtta yaşıyorsanız mutlaka kendisini tanır ve eminim seversiniz. Akp kadroları da dahil siyaseten rakip ancak sosyal hayatta dostu ve arkadaşlarıdırlar onlarda severler.
İşin püf noktası tamda burada. 2002 den beri girdiğimiz seçimlerde ile hareket eden akp, 7 haziran ve şimdi 1 kasım seçimlerinde ceketin iş görmediğini anlaşmış.
Ek kaynak getirip bunu ballandıra ballandıra Bayburt medyasında pazarlamaktadır. Gelen para ne için gelmiştir gerçekten bayburta yatırım içinmi, yoksa vekilliği Kadri beyden almak içinmi. İşte bu bütün Bayburt luların düşünmesi gereken meseledir. Kadri bey aday oldu hükumet kesenin ağzını açtı!!!!

Misafir Avatar
hasan 5 yıl önce

Serdar kardeşim bir hikaye anlatılır ;
Adam namaz sonunda dışarıda İmamı bekliyormuş..
- Hele eylen bakalım Hoca Efendi.. Sana birkaç sorum var demiş adam.
- Sor ne soracaksan diye meraklanmış imam.
- Efendi! Hani Hz. Nuhun çocuğu olmuyordu ya..
- Hani Allahım bana bir kız çocuğu ver onu sana kurban edeyim” dedi ya..
- Hani Allah bir kız verdi, sekiz yaşına gelince kesmeye dağa götürdü, tam kızı kesecekken..
- Birden ortaya Azrail çıktı elinde bir keçi ile..
- Ey Nuh! Dur kesme.. Bu keçiyi sana Tanrı gönderdi. Kızının yerine bunu kes dedi ya..
- İşte buraya kadar hepsini biliyorum. Sadece keçi erkek miydi, dişi miydi onu bir türlü bilemedim. Onu soracaktım Hoca Efendi. Hoca efendi kenarda duran çalı süpürgesini almış eline, bir yandan adama vuruyor, bir yandan söyleniyormuş. Bire gafil! Ben şimdi bunun neresini düzelteyim?
Biir Nuh değil İbrahim peygamber. ikiii Kız değil, oğlan..üüç Azrail değil Cebrail..Döört.. Keçi değil koç.

Misafir Avatar
Günaydın 5 yıl önce

Dışarıda yaşayan bir çok dernek bayburtun onca sorunu varken neden böyle bi haber için toplanarak açıklama gereği duydu? olduki bazı derneklerin bundan haberi olmadığı ifade edildi o zaman niye tekzip yazısı yayınlamadılar? söylenecek çok söz var ama Son olarak sitede habere yorum yapanların bir çoğuna katılmakla beraber şunları da atlamamanızı isterim. 50 yıldır bizimle olup bayburta bir çivi çakmayan onca insandansa 50 günde 50 yıllık çiviyi çakan insan benim için daha Bayburtludur. Şahap bey, kenan yavuz, vedat bilgin, hüsametin koçan, hakan çalhanoğlu, berhan şimşek, vasip şahin, osman kaymak ülkü güney, namık kemal zeybek ve niceleri yaptıkları göz ardı edilemez inkar edilemez. Hani derler ya her gördüğün sakallıyı deden sanma ( her Beyrutluyum diyen Bayburtlu olmuyor)