Yılın En Sıra Dışı Öğretmeni Bayburt’ta

Sıkı Bayburt Postası okurları Emre hocayı hatırlayacaktır...

Yılın En Sıra Dışı Öğretmeni Bayburt’ta
Bayburt Postası - Sıkı Bayburt Postası okurları Emre hocayı hatırlayacaktır. Beşpınar Köyü Şehit Gürcan Yavuz Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni olan Emre Özel, öğrencileri ile sıradışı çalışmalar yaparak dikkatimizi çekmiş, çocukların zihninde açtığı bu yaratıcı çalışmalardan dolayı gönlümüzde farklı bir yer edinmişti. 


İşte o Emre Özel hoca, şimdilerde öğrencilerinin de verdiği yoğun destek ile “Eğitimde En İyiler” projesinde “Yılın En Sıra Dışı Öğretmeni” kategorisinde finale kaldı. Büyük bir destek ile finale kalan Emre hoca, şu anda Türkiye’nin farklı bölgelerinden, kendi kategorisinde 16 “sıra dışı” eğitmen ile yarışıyor…

Yani, haberin özeti, o çocuklarımız için elinden geleni yapıyor, şimdi ise destek verme zamanı bizlerde…

Aşağıdaki linkten yarışmaya katılarak, “Yılın En Sıra Dışı Öğretmeni” ödülünü Bayburt’a ve de Şehit Gürcan Yavuz Ortaokulu’na taşıyabiliriz. 


Oylama için son tarih: 31 Ekim 2016
Biz Bayburt Postası olarak oyumuzu kullandık bile!


Emre Özel kimdir?

22 Temmuz 1985 Ankara doğumlu. 3 çocuklu bir ailenin en küçüğü. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara da tamamladı. Gazi Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliğinden 2009 yılında mezun oldu. 2010 yılında Bilişim Kolejlerinde kısa bir süre görev aldıktan sona yine aynı yıl şu an görev yapmakta olduğu Bayburt Beşpınar Köyü Şehit Gürcan Yavuz Ortaokulun da göreve başladı. Atamasının yapıldığı günden itibaren yaklaşık 6 yıldır Beşpınar Köyünde ikamet ediyor. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu yönetimi bölümüne başlayarak 2. üniversiteyi okuma yolunda adım attı ve şu an son sınıfta. 2014 yılında ise Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde Yüksek Lisansa başladı ve şu an tez yazma aşamasında. 

Okulunda göreve başladı ilk günlerden bu zamana dek öğrencilere okulu sevdirme, okulun alışagelmiş boyutundan öte sıra dışı çalışmalara imza atmaya çalıştı. Köy şartlarında bulunan bu eğitim yuvasının olumsuzluklarını en aza indirgeyerek koşulların yetersizliğinden yakınmadan bir şeyler ortaya konulabileceğinin inancı içerisinde oldu.

Emre Özel neler yaptı?

* Köy şartlarında yapılmaz denen, insanların tamamlayamayacağını düşündüğü TÜBİTAK BİLİM FUARLARI’nı okuluna kazandırarak 2014-2015 ve 2015-2016 yıllarında yaparak Fuar Proje Koordinatörlüğünde bulundu. 500’e yakın nüfusu bulunan Beşpınar köyüne farklı yıllarda binlerce insanı getirerek hem öğrencilerin bilimle tanışmasını hem de sosyalleşmelerini sağlayarak köy ve okulunun tanıtımına katkıda bulundu. Ayrıca bu fuarlarda 100'e yakın projeyi öğrencileri ile birlikte başarı ile tamamlayarak TÜBİTAK PROJE havuzuna katkıda bulundu.

* 2015-2016 eğitim-öğretim yıllarında yine tamamen kendi öz kaynaklarımı kullanarak okulumuza bir BİLİM SOKAĞI PROJESİ yaparak öğrencileri bilimin içine çekmeye çalıştım.Bilim Sokağımız şu an aktif bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir.

* 2015-2016 eğitim-öğretim yılında köye uzak olan Bayburt Üniversitesi ile iletişime geçerek 100’e yakın öğretmen adayı üniversite öğrencisini köye gelmesini sağlayarak Topluma Hizmet Çalışması kapsamında okul duvarlarının uygun bir şekilde grafiklerle süslenmesini sağladı.

* 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında okulunun "TEMA Vakfı Temsilicisi" olarak yüzlerce Tema Etkinliğini öğrencileri ile birlikte yerine getirip, okul bahçesine öğrencileri ile birlikte bir Çam Ormanı kazandırdı.

* Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen "Bu Benim Eserim” projesine Fen Bilimlerinden 3 proje ile katılarak Erzurum Bölge de değerlendirmeye hak kazandı.

* İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kapsamında ki okulların katıldığı "GENÇ BEYİNLER YARIŞIYOR, OKULLAR KAYNAŞIYOR ve O SES DEMİRÖZÜ" gibi projelerin ilçesinde gerçekleşmesine katkıda bulundu.

* 2015-2016 Eğitim-Öğretim yıllarında Çanakkale Zaferi Kutlamaları doğrultusunda köy velileri ve öğrencilerinden oluşan "Çanakkale Geçilmez, Er Hüseyin, Kınalı Ali" isimli 3 kısa film hazırlayarak alışagelmiş kutlamaların boyutunu değiştirmeye çalıştı.

* 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Rahmi Koç Müzesi yetkilileri ile yaptığı yazışmalar sonucunda iletişime geçerek "MÜZEBÜS" projesinin okuluna gelmesini sağladı.

* 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında tez çalışmaları esnasında "Öğrenciler neden zil çalar çalmaz onları hayata hazırlayacak bu eğitim yuvalarından koşarak evlerine kaçar adım gitmektedirler" sorusuna yanıt arayarak "BİLİM MERKEZİ SINIFIM" uygulamasını hayata geçirdi. Bilim Merkezi Sınıfım Projesinde öğrencilerinin kendini ev ortamında hissedeceği, zil çalar çalmaz eve gitmeden bilimsel yayınlara ve materyallere anında ulaşabilecekleri bir merkez tasarladı. Bu eser de ağaçtan şeklinde bir kütüphane, Big Bang Teorisini tasvir eden bir tablo, yaparak ve yaşayarak öğrenmeyi sağlayacak Materyal Ağacı, bilime yön vermiş Türk bilim insanlarının bulunduğu Atasız Ati Olmaz Köşesi, 3 boyutlu Fen Bilimleri Görselleri, Böbrek şeklinde öğretmen masası, DNA şeklinde öğretmen dolabı, Renk tayfından oluşan kalorifer petekleri, Akvaryumlar, Samanyolu Galaksisi ve Güneş Sisteminin yer aldığı Galaksi Tavan, otomatik Led Aydınlatma, Çöp atmaya özendiren Basket Çöp Kovası, Gökkuşağı ve Bulut maketi gibi bir çok yenilik yer aldı. 

* Bu projelerin yanı sıra görev yaptığı köyde 7’den 77’ye herkes ile iç içe olarak insanların kalplerine dokunmaya çalıştı. Kimi zaman çanak anteni bozulan Nazım Dedenin televizyonunu ayarlarken buldu kendini, kimi zaman eşi doğum yapan komşusu Erkan Abi’yi hastaneye yetiştirirken... Kimi zaman okulun bilgisayarlarını tamir ederken kimi zaman çocuklarla dağda trekking yaparken, kimi zaman tezek ateşinde patates közlerken kimi zaman köy kıraathanesinde sohbet ederken… Her ne kadar yollar kapansa, akmayan sular donsa, mum ışığında proje yazsa da; yaşadıkları ona yegane bir şey öğretti; her ne kadar bütün olumsuzluklar birleşip önüne dizilse de yapacağın tek şey o asil bakışlı çocukların bakışından güç almak. İşte bu nedenle de memleketin ne kadar uzağına gitse, o kadar yakınlık gördü.Proje Hakkında
 
Classloom Eğitimde En İyiler Ödülleri, eğitim alanında en yüksek faydayı üreten, öğrencilerine, velilerine ve meslektaşlarına ilham veren, sıra dışı rol model kişi ve kurumları belirlemek üzere yol çıkmıştır.

Eğitimde En İyiler Ödülleri Nedir?

Eğitimde En İyiler Ödülleri eğitim sektörüne gönül ve destek veren kurumların ve bireylerin ödüllendirildiği ulusal bir ödül programıdır. Okul öncesi, ilk, orta ve lise düzeyinde eğitim veren kurumlarımızın, öğretmen ve okul yöneticilerimizin ve eğitim dışı kişi ve kurumların eğitim alanında ilgili kategorilere yönelik gerçekleştirdikleri uygulama ve projelerinin ödüllendirildiği bir organizasyondur. 

Eğitimde En İyiler Ödülleri kurumlar ve bireylerin, daha iyi bir eğitim ve yeni nesil yetiştirmek adına standart akademik eğitimin yanında sundukları katma değerin halk oylaması yolu ile değerlendirildiği ilk ödül olma özelliğini taşır.

Eğitimde En İyiler Ödülleri, veli ve öğrenci iletişimi için ücretsiz olarak öğretmenlerimizin kullanımına sunulan sosyal paylaşım platformu Classloom tarafından düzenlenmektedir.

Eğitimde En İyiler Ödülleri'nde 8 kurumsal ve 4 bireysel olmak üzere 12 farklı kategoride ödüller verilmektedir. Her kategoride, ön değerlendirme ile belirlenecek finalistler için web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilecek halk oylaması ile birinci, ikinci ve üçüncü sıraya yerleşen eğitim kurumlarımız ve eğitimcilerimize altın, gümüş ve bronz ödüller verilecektir.

Eğitimde En İyiler Ödüllerinin Amacı Nedir?

Okullarımız toplumumuzun geleceğini inşa eden en geniş ve en önemli kurumlardır. Ancak maalesef ülkemizde okullarımızın, okul yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilmesinde verdikleri büyük emekler yeterince fark edilmemektedir.
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.