banner164

4 dernekten o bildiriye tekzip

Bayburt dernekleri tekzip metni yayınladı.

4 dernekten o bildiriye tekzip
Bayburt Postası - Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt Milletvekili adaylarının bilboard afişlerinde yer alan '50 Gündür Değil, 50 Yıldır Sizinle' ifadelerini hedef alan ve altında il dışında faaliyetlerini sürdüren 24 derneğin imzası bulunan bildiriye 4 dernekten tekzip geldi.

Ankara Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Ankara Gölbaşı Bayburtlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği başkanlarının ortak imzalı yayınladığı açıklamada, "Yayınlamış olduğunuz bildirimizin içeriğinde hiçbir siyasi partiye yönelik bir anlam yüklenmemiş, herhangi bir afişle amblemle birleştirilerek yayınlanması tarafımızdan talep edilmemiştir" ifadeleri yer alırken, Duisburg Bayburt Derneği Onursal Başkanı Yücel Güngör imzalı açıklamada ise, "Bizler dernek olarak partiler üstü konumumuzu korumaya devam edeceğiz. Derneğimizin hemde başkanımızın adını kullananları Allah'a havale ediyoruz" denildi. 

Anadolu Yakası Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Maltepe Şube Başkanı Şahin Yücel ise, yayınlanan bildiriden haberlerinin olmadığını dile getirdi.  
 
Ankara Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Duisburg Bayburt Derneği, Ankara Gölbaşı Bayburtlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Anadolu Yakası Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Maltepe Şubesi'nin gazetemize gönderdiği açıklamalar şöyle:

"Değerli Yerel Basın; Yayınlamış olduğunuz bildirimizin içeriğinde hiçbir siyasi partiye yönelik bir anlam yüklenmemiş, herhangi bir afişle amblemle birleştirilerek yayınlanması tarafımızdan talep edilmemiştir. Duyurumuz; birlik beraberlik dayanışma vurgusu ile Bayburt dışında yaşayan hemşehrilerimizin de en az Bayburt'ta yaşayanlar gibi, kaygıları, üzüntüleri, sevinçleri, projeleri Bayburt ve ülkemiz içindir. Ankara Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Ankara Gölbaşı Bayburt Derneği, ne bir siyasi partinin yanında, ne de karşısında olmuştur, olmayacaktır. Her siyasi partiye aynı mesafede, siyaset üstü yapımızla, toplumsal hayatta daha düzeyli diyaloglar sağlamaya yönelik bir içeriğe sahiptir bu duyurumuz. Duyurumuz, bazı afişlerle insiyatifimiz dişında birleştirilip yanlı siyasi anlamlarla yorumlanmiştır. Duyurumuz hiçbir siyasi partinin afişi ile amblemi ile birlikte gösterilemez ilişkilendirilemez, bu duyurumuz, bağımsız yayınlanması üzere onaylanmıştır. Derneklerimizin organları içerisinde her siyasi görüşten hemşehrilerimiz bulunmaktadır.

Bizler yurt içinde, yurt dışında hemşehrilerimizi en güzel şekilde temsil etmenin gayreti içerisinde, toplumun her kesimi ile dayanışma ve yardımlaşma ile kültürümüzü tanıma, tanıtma ve diğer kültürleri tanıma etkinlikleri yürütmekteyiz. Bunun yanında ülkemizin yönetim kadrolarına gelecek olan hemşehrilerimizin, hoşgörülü, bilgili, donanımlı olmalarını olmazsa olmaz kabul ederken, bu doğrultuda ilgililere önerilerde de bulunmak önemli görevlerimizdendir. Daima bir elimiz, gözümüz, yüreğimiz Bayburt’ta, diğer elimiz gözümüz yüreğimiz Ankara’da. Ülkemiz ve Bayburt’umuz sevinince sevinir, üzülünce üzülürüz. Bayburt için ülkemiz için taş üstüne taş koyan kim olursa olsun bizim medar’ı iftiharımızdır, başımızın tacıdır. Allah’tan dileğimiz odur ki, bu seçimler; cennet vatanımız Türkiye için hizmet ve centilmenlik yarışı olsun. Kazanan ülkemiz olsun. Bu vesile ile tüm milletvekili adayı kardeşlerimize, barış, kardeşlik duygu ve düşünceleri doğrultusunda üstün başarılar diliyor, yazımızı; Dedem Korkut’un “Bir olalım, iri olalım, diri olalım", Yunus Emre’nin “Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim,sevilelim, dünya kimseye kalmaz" yorumuyla, tüm hemşehrilerimizi saygı ve sevgilerimizle selamlıyoruz.

Ankara Bayburt Dernekleri Platformu adına
Ankara Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adnan Bayram
Ankara Gölbaşı Bayburtlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yüksek Kaymak"


-----------------

"Değerli Bayburt Postası yetkilileri,

Bayburt gazete ve haber sitelerinin gündemine düşen deklarasyon ile uzaktan ve yakından bir alakamız yoktur. Bizler dernek olarak partiler üstü konumumuzu bugüne kadar koruduk, bundan sonrada korumaya devam edeceğiz. Hiç bir partiye ne uzak nede yakınız. Haberimiz olmadan hem Derneğimizin hemde başkanımızın adını kullananları Allah'a havale ediyoruz. Saygılarımla.

Yücel Güngör
Bayburt Duisburg Onursal Başkanı"

---------------

"Değerli Bayburt Postası yetkilileri;

Yazılı ve sosyal medyada yer alan habere istinaden; bu bilgilendirmeyi derneğimizin tüzel kişiliği yönetim kurulu ve üyelerime olan sorumluluğum gereği açıklamak durumunda kaldım. Bayburt basınında yer alan siyasi içerikli bildiride, derneğimizin isminin sehven bilgimiz dışında yazılmış olmasından dolayı, siz değerli hemşehrilerimi bilgilendirme zarureti doğmuştur. 
Bayburt'ta yapılacak olan milletvekili seçiminde Bayburt halkının özgür ve hür iradesi ile en iyi tercihi yapacağına olan inancımla, güzel Bayburt'umuza hayırlara vesile olması dileğiyle kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Anadolu Yakası Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği 
Maltepe Şube Başkanı Şahin Yücel" 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
çalışkan 5 yıl önce

bizler bayburt da yaşayana rey veririz dernekler bayburt da bir yatırımı yaptılar bayburt da karışırlar

Misafir Avatar
ya sabır 5 yıl önce

kimsenin zoruna gitmesin derneklerin zoruna hiç gitmesin yarası olan gocunur Bayburtta köyünü dahi tanımayanların zoruna gitsin kadri beyin hidayet beyin tüm sülalesi bayburtta yaşıyor biz bu yazıda bunu ima etmeye çalıştık ama bunlar siyaset olsun diye bunu değişik yerlere çektiler. dernek yönetimindeki arkadaşlarımız ilk evvel kendi aile ve akrabalarını ziyaret edip orda kalıyorlar turist gibi otelde kalmıyorlar.biz burda sadece otellerde bayburtta okuyan öğrenci ve askerlerin ailelerinin kaldıklarını biliyorduk ama gel gör ki bayburt da akrabası dahi olmayan Akp nin 2 milletvekili adayı var bünyamin beye mi laf dedik en azından bünyamin beyin akrabası bayburtta oyüzden yine diyorum yarası olan gocunsun.. selam olsun..

Misafir Avatar
Hasan 5 yıl önce

ya bir kerede hileye, hurdaya, paraya, işle, insanları herhangi bir kazanımını kaybedersin tehdidi yapmadan bir oy alın. ananızın ak sütü gibi oy alın. kamuoyu oluşturarak insanlara yön vermeye çalışmayın. eriyorsunuz, hala bunun farkında değilsiniz. birde çıkmış utanmadan, sıkılmadan derneklerden teyit almadan bütün dernekleri oraya yazmışsınız. yaptıklarınızdan usulsüzlüklerinizden bir gün hesap vereceğinizi kesinlikle aklınızdan çıkarmayınız.

Misafir Avatar
adnan 5 yıl önce

birilerinin çok fena zoruna gitmiş.

Misafir Avatar
Ali 5 yıl önce

Sayın editör bey haberin başlığı ile konusu farklı olduğu halde eski başlıkla vermeye devam ediyorsun tarafsız ol basın ilkelerrine uy yandaş olma bu başlık eski haber tekzipleri yeni başlıkla vermen gerekir bunu bilerek yaptığın açıkca belli

Misafir Avatar
Cengaver 5 yıl önce

İfadeye bakar mısınız? " Haberimiz olmadan hem Derneğimizin hemde başkanımızın adını kullananları Allah'a havale ediyoruz. " Bu hissiyat çok yaygın bir hissiyat. İç hukukun bittiği, Uluslararası hukukun kayıtsız kaldığı noktada iş bir üst mahkemeye(Adl-i İlahiye) havale edilir. Son dönemde insanları çıldırtıp yapılanları Allah'a(CC) havale edecek o kadar çok gelişme oluyor ki; hangi birini havale etsek diye şaşkınlık içindeyiz.

Misafir Avatar
vakifci 5 yıl önce

Hemsehrisinin evini haciz ettirip sattiran ve ellerini oluşturarak başarı sağlamış gibi anlatan soğuk viski tutkunu adam Bayburtluluk sana çok ters

Misafir Avatar
bayburtlu antalyada 5 yıl önce

Malum şahıs tek tek dernek arayıp kendi kafasına göre basına haber yaptirmistir her dönem aday adayı olup stk lara muhtarlara para yedirerek temayullerden birinci çıkınca bu işler böyle yürüyor hesabına devam ediyor bayburtluluk hesabı yapan malum alp ikinci sıra adayı birincisinden bu konularda altta kalmıyor gurbeteki bizleri rezil ettiniz toplandığını gazetelerde herşey ortada size serren oy verilmez