banner164

Başkan Memiş'ten 'o' yazıya cevap!

Tartışma Bayburt Kalesi'ne yapılan 'eğreti çeşme' haberi ile başlamış, o habere dair Bayburt Belediyesi Başkanı Mete Memiş'in cevabı yine Bayburt Postası'nda yayınlanmıştı...

Başkan Memiş'ten 'o' yazıya cevap!

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Yayın Editörümüz Kürşat Okutmuş'un "Sen de yakışmıyorsun oraya" başlıklı yazısına basın açıklaması ile cevap verdi.

Tartışma Bayburt Kalesi'ne yapılan 'eğreti çeşme' haberi ile başlamış, o habere dair Bayburt Belediyesi Başkanı Mete Memiş'in cevabı yine Bayburt Postası'nda yayınlanmıştı...

-İlgili haber ve yazıları, haberin sonunda bulabilirsiniz..."


İşte 'o' son açıklama:
 

"Rahman ve rahim olan ALLAH'ın adıyla.
Rabbime sığınırım;
Nefsimin şerrinden,
Yarattığı şeylerin şerrinden,
Kıskançlık gösterdiğinde kıskananın şerrinden,
Kibri aklını ve gözünü kaplamış, şeytanlaşmışın şerrinden,
İnsanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin şerrinden.
 
Değerli Hemşehrilerim,
Basın-yayın organlarının varoluş gayesi takipçilerine, okurlarına doğru bilgi ulaştırmasıdır. Bazen basın-yayın organlarında haddini bilmeden, eleştiri sınırlarını aşan, sözünü tartmadan yazan,  yazınca da kendisini yazar zanneden, yazdıklarıyla alçalanlar vardır. Bu sözümden basının gerçek emekçilerini ayrı tutuyorum.
 
Yazı müsveddesi kibirle başlayıp kibirle sona eriyor. Ben, ben, ben. “Ben” ile başlayan bütün cümleler ayakların altında ezilmeli. Kibir; erdem ve fazilete galip gelmemeli. Suskunluğumuz birilerini cesaretlendirmesin.
 
Değerli Dostlarım,
Bu kardeşiniz, bu kadim şehre ve bu şehrin her biri ayrı ayrı değerli olan insanına hizmeti kendisine tek vazife saymıştır. Bunun dışında hiçbir gayesi yoktur ve olmayacaktır. Bu aziz şehir için başlattığımız ve artırarak devam ettireceğimiz hizmetlerimizi hiç ama hiç kimsenin, kibir dağının tepesine oturmuş kendisinden başkasını beğenmeyenlerin, aksatmaya ve engellemeye çalışmalarına fırsat vermeyeceğiz. Allah'ın izni  ve siz kıymetli hemşehrilerimizden aldığımız güçle. Çalışmalarımız esnasında eksiklerimizin olduğunu ve sizlerin sıkıntı çektiğini biliyoruz. Sabrınıza ve hoşgörünüze tekrar teşekkür ediyorum. Ve söz verdiğimiz gibi 30 Kasım’a kadar altyapı çalışmalarını tamamlayıp, asfaltlamayı bitiriyoruz inşallah.
 
Aziz Kardeşlerim,
Adem’den beri devam eden, kendi dediği olmadığında ALLAH'a bile hesap sorarcasına niye onun adağı oldu da benimki olmadı diyerek kardeşi Habil’i öldüren Kabil enaniyetinin, peygamberlik niye bizden birine değil de Muhammed’e geldi diyen Kureyş kibirliliğinin günümüz temsilcilerine bu gönül şehrinin aziz insanlarına tepeden bakmalarına  imkan tanımayacağız.
 
Pek Muhterem Saygıdeğer Hemşehrilerim,
Eleştiri yapmak elbette insanların doğal hakkı. Kişilik haklarına saygı göstererek insanların iyiye, güzele yönelmesini sağlıyorsa, yanlışı düzeltiyorsa baş tacı edilir. Ancak sizlerin oylarıyla, sizin verdiğiniz yetkiyle ve demokratik bir seçimle belediye başkanı seçilen bu kardeşinizin şahsında; sizleri de verdiğimiz oyları da yok sayarak Bayburt Belediye Başkanı’na hakaret etmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Belediye başkanının şehrimize yakışıp yakışmadığına siteler üzerinden salvo atıp hezeyan saçanlar değil, muhterem Bayburtlu hemşehrilerim karar verecektir.
 
Rıza Tevfik’in dediği gibi:
 
Fikrimi sarsmadı şimdiye değin
Arsız sözleri bilmem ne beyin.
Bana çifte atan şaşkın eşeğin
Kendi çiftesiyle beli kırılır…
 
Selam, hürmet ve muhabbetlerimle.
 
Mete Memiş
Bayburt Belediye Başkanı"
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Bayburt69 5 yıl önce

Bayburt'ta belediye hizmetlerinin yıllardır yeterli olmadığından yakınır dururuz...Heyhat! kinaye yapan Osman Arkadaşımız gibi kafalar olunca biz daha çok hizmet bekleriz."Böyle başa böyle tarak"vesselam...

Misafir Avatar
osman 5 yıl önce

Herkes Mete Bey'i suçluyor ya ne diyeyim . Haklılar !! Mete Bey'den önce biliyorsunuz Bayburt doğunun Paris 'i olarak anılırdı. Caddelerinde 4 araba yan yana geçilebilecek kadar genişti . Muazzam bir şehirleşme politikası uygulanırdı ; her şey yerli yerinde..İçme suyuna o zamanlar hiçbir şey karışmaz kaynağından çıktığı gibi duru olurdu.Yollar deseniz kaymak gibiydi . Bal dök yala ..Ayrıca şehre güzellik katan o nehir adeta gül kokusu yayardı etrafına .Başkan neden geldin ki biz önceden on numara bir şehirdik ..

Misafir Avatar
Yavuz 5 yıl önce

Köyün en değerli yeri çeşmedir elbet , onu da yüzüne gözüne bulaştırırsan olacağı budur . Aza bile olamayacak vizyonu olanların şehir yönetmelerine mi çatsam , çıkıp orta yerde vaaz verir gibi konuşup milletin dinini kirli ticaretlerine alet etmelerine mi bilemedim . Bu ne yüzsüzlüktür bu ne edepsizliktir arkadaş işinizi yapmıyorsunuz bari milletin sırtından inin.....
Hee bu arada hükümetin yerinde olsam bayburt u Erzurum'a bağlar elli yılda kapısına mühür vururum o derece yani.....

Misafir Avatar
ademoğlu 5 yıl önce @Yavuz

ya bi haddinizi bilseniz bu şehir hepimizin şehri kapatmaya ne senin sivri zekana nede bakasının gücü yeter az mantıkli olsanız sonrada milliyetçilik narası atarsınız sizler

Beğenmedim (1)
Misafir Avatar
Birbilen 5 yıl önce

HAKLISIN FAHRİ BEY ÇOK ÖZÜR DİLİYORUM.
Cahil ile dost olma; 
İlim bilmez, irfan bilmez, söz bilmez; 
Üzülürsün
(Şeyh Edebali [Bilgin, Düşünür])
Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene; çünkü cahil ne gelirse söyler diline....
(Mevlana)

Misafir Avatar
Polat 5 yıl önce

Millet buraya istediği isimle gelir yazar.Burada gelin gerçek adınızla yazın demek de ne oluyor?Sen kimsin?Polis misin?Dediğim gibi sahte bir isim kullanmıyorum.Kullansam da bu kimseyi ilgilendirmez.Senin gibi meraklıları hiç ilgilendirmez.Hala etiket yapıştırmak için yer arıyorsun.Haydi başka kapıya Fahri bey.

Misafir Avatar
Polat 5 yıl önce

Bu arada benim soyadım Polat.Sahte isim falan değil.Kendini tüm yönleriyle başkanı savunmaya adamışsın gördüğüm kadarıyla.Olayı cumhurbaşkanına bile bağladın ya helal olsun sana.Hiç oraya buraya çevirme olayı.Burada belediyenin altyapı adı altında yaptığı rezillikleri konuşuyoruz.Buraya gelip gündemi değiştirme çabaların bir sonuç vermez.

Misafir Avatar
Polat 5 yıl önce

Fahri Bey neye inanmak istiyorsan ona inan.Seninle tartışılmaz.Pelin Batu olayı değil bu.Bir kulp takmak için onu buldun.Seni belediye başkanınla baş başa bırakıyorum.Eve büyükçe bir fotoğrafını as.Her gün karşısına geç sevgiyle muhabbetle bak.Bayburt u toz toprak götürüyormuş neye yarar.Başkanın yüreği iyi niyeti yeter sana.

Misafir Avatar
fahri 5 yıl önce

Ey (bir bilen) nerede duracağımı sana mı soracağım? Sanatcının S'sinden sanatçıyı kabul edersiniz. ama İlk kez halk tarafından seçilen cumhurbaşkanını kabul etmezsiniz. sizin mantığınız işte bu. sen bir bilen değil çok şey bildiğini zanneden hdp li pkk lıyı savunacak kadarda sanatçı ruhun varmış.ben kabul etmiyorum. o senin savunduğun pelin batun Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına ne kadar saygı duyor ki biz de millet olarak saygı gösterelim.kişi ye saygın olmayabilir makama saygın olacak.sanatçının makamı'da da yok ister duyarım ister duymam. o benim görüşüme kalmış bir şey.